Машина за хляб - 10 част

  • 74 859
  • 827
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 816
galia69 , страхотно ти е хлебчето! Hug

# 706
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
LEBEDUNA рецептите преписах леко полека ще ги пробвам Във форума намерих основа за хляб :300мл.пр.мляко;3с.л. масло;2 4.л.сол;500г.р.брашно;2с.л.захар;2 4.л. мая Корегирах само сол и захар Пишеше да се пе4е на нормална или бърза На моята машина 1програма KLASIK -3 4аса 20 мин стана много хубав и вкусен В4ера опекох същия хляб на 2 програма SPRINT- 1 4ас58 мин. пак е вкусен но много сбит Така 4е ако имаш рецепта за бърз хляб ще бъда много благодарна

# 707
  • Мнения: 812
olga_rz рецепта за бърз хляб нямам, но по принцип за да втаса по - бързо и да съкратиш програмата тестото трябва да е обикновено, хлебно тесто без добавки, които да го утежняват. Можеш да увеличиш съвсем малко количеството на маята, за да втаса по - бързо. Ще видя дали има специална рецепта за бърз хляб и ще я преведа, но когато имам време. Успех!

# 708
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
Dalia69 твоята машина много прели4а на моята ЕТА СИЕСТА видях ти снимките но неможах да рас4ета програмите Как се казва твоята машина?

# 709
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
Много благодаря LEBEDUNA аз още не съм правила хляб с добавки Първо да се нау4а хляб да пека а после и другото Не се притеснявай аз не бързам

# 710
  • София
  • Мнения: 7 871
LEBEDUNA тази таблица ми я дадоха  преведена но без превода на рецептите Затова се старая да ги натаманя от темата Благодаря
Бе тая ЕТА нали я мътихме веднъж, че даже и упътване на руски намерихме. Я се поразрови малко назад.

# 711
  • Мнения: 289
Dalia69 твоята машина много прели4а на моята ЕТА СИЕСТА видях ти снимките но неможах да рас4ета програмите Как се казва твоята машина?
http://www.etc-shop.de/_py_Artikelansicht/a-1721/ReferrerIDQQ3/
olga_rz  това е мноята машина има 10 програми хляба го пека по следната рецепта
200мл прясно мляко
100мл вода
50гр олио
500гр брашно
2ч.л. сол
1с.л. захар   
1 пакетче суха мая
 Но аз я правя само с вода и мая от тази на кубчетата хляба е супер .

# 712
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
Дядо Хаджия аз него упътване го намерих и про4етох Търся оригинални рецепти от книжката

# 713
  • София
  • Мнения: 7 871
Дядо Хаджия аз него упътване го намерих и про4етох Търся оригинални рецепти от книжката
Аз не я помня вече какво представляваше ама вътре нямаше ли рецепти.

# 714
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
Дядо хаджия има само тех. 4аст и как да се исползват разли4ни продукти Рецепти няма

# 715
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
Dalia69 преписах рецептата благодаря ще я пробвам

# 716
  • София
  • Мнения: 7 871
Дядо Хаджия аз него упътване го намерих и про4етох Търся оригинални рецепти от книжката
Мдааа ся рових да го намеря пак упътването и наистина е така.
Значи аз така ги разбирам програмите:

1 - класически                                     6 - кекс
2 - бърз                                                7 - месене и втасване
3 - бърз ръчен                                     8 - печене
4 - сладък (козунак)                            9 - сладко и конфитюри
5 - пълнозърнест                               10 - хляб за сандвичи

Та значи в началото на всяка част от тая тема май имаше един линк с рецепти за тия хлябове и аз мисля, че смело можеш да ги ползваш. Не забравяй само, че за 2 и 3 програма трябва да има увеличение на количеството на маята, а пък ако ме питаш мене 9-та програма въобще ти не трябва. Виж трябва да поровя малко да видя какъв е тоя хляб за сандвичи.

# 717
  • Мнения: 812
дядо хаджия в книжките им няма рецепти, от друго място са, но на английски. Аз преведох няколко по -засукани, но основни не съм. Утре ако ми остане време ще ги погледна и ще преведа.

# 718
  • София
  • Мнения: 3 902
Поради липса на време, днес спретнах едни бързи Пърленки. Рецептата е възможно най-простата:

300 мл. леко топла вода
2 ч.л. сол
4 ч.л. захар
500 гр. бяло брашно
2 ч.л. суха мая

Пуснах всичко на програмата за макарони (7 мин. здраво месене без втасване). Веднага извадих и оформих три доста сплескани питки (около 15 см. в диаметър) с помощта на малко брашно. Сложих ги в тавата на фурната и ги оставих около 30 минути да втасват на 50 градуса. После ги изпекох за около 30 минути на най-ниското ниво на фурната, на 150 градуса, на програма "Долен нагревател и вентилатор".

Скъпия заяви, че ето такъв хляб искал да му правя.

# 719
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
300 мл. леко топла вода
2 ч.л. сол
4 ч.л. захар
500 гр. бяло брашно
2 ч.л. суха мая

Аз само по тази рецепта правя хляба. Само дето захарта ми е 1 ч.л. и ползвам "мокра" мая. Много вкусен хляб!
На мен още ми е дерт неуспешния козунак  #Cussing out Дали няма да стане, ако пусна тестото 2 пъти на програмата за тесто с втасване  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт