Машина за хляб - 10 част

  • 74 857
  • 827
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 12 228
Основна рецепта за хляб - 500 гр - Мулинекс 2000

Олио                  3,5 ч.л.
Вода                   190 мл
Сол                     1 ч.л.
Захар                  2,5 ч.л.
Мляко на прах     1,5 с.л.
Брашно               350 гр
Мая                    1 ч.л

# 796
  • София
  • Мнения: 7 870
за 500гр.ли?Ето заповядай:
....
Основна рецепта за хляб - 500 гр - Мулинекс 2000
.....
Как пък мислите еднакво бе, чак човек да ви завиди.
Ако изпуснеш сухото мляко мисля че няма да е фатално.

# 797
  • Мнения: 4 406
аз снощи забелязах, че горната коричка се изпича последните 10 минути. всъщност, досега чисто бял хляб не бях пекла и сега видях как хубаво почервенява хлябът отгоре. на тъмните брашна не личи толкова

# 798
  • Мнения: 42
Момичета тъкмо щях да ви питам дали може да се пече по- малък хляб в по-голяма мешина и ето ,че намерих отговора newsm78за което много Ви благодаря newsm17

# 799
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Много ви благодаря за рецептата   bouquet
Аз преди опитвах да намалявам от рецептите с голям грамаж, но нещо не ставаше съвсем добре. Свалих и от руските форуми рецепти за малки хлебчета, но те са малко специфични, аз си ги предпочитам тези от книжката на Мулинекс-а. Малък грамаж от 500гр. съм правила в машината като нагласявам грамажа на 750 (нямам по-малко) и средна степен на препичане, стават си нормално.

# 800
  • София
  • Мнения: 7 870
Много ви благодаря за рецептата   bouquet
Аз преди опитвах да намалявам от рецептите с голям грамаж, но нещо не ставаше съвсем добре. Свалих и от руските форуми рецепти за малки хлебчета, но те са малко специфични, аз си ги предпочитам тези от книжката на Мулинекс-а. Малък грамаж от 500гр. съм правила в машината като нагласявам грамажа на 750 (нямам по-малко) и средна степен на препичане, стават си нормално.

Имайте предвид, че разликата във времето за приготвяне на различни грамажи идва само от времето на изпичане (поне това съм констатирал за нашия Мулинекс).

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 12:36 от дядо хаджия

# 801
  • Мнения: 812
Днес направих ръжено - пшеничен хляб със семена и трици. Ето го:




# 802
  • София
  • Мнения: 3 816
Lebeduna, супер е хлебчето, много добре изглежда. Hug

# 803
  • Мнения: 4 406
поради велика разсеяност след 2 часа ще ви кажа дали става козунак от типово брашно  Embarassed досега пекох предимно тъмен хляб и по инерция сега пак такова изсипах.

# 804
  • Мнения: 812
geleva, благодаря.  HugПреди няколко дни го направих за първи път и дъщерята много го хареса. Днес измених съотношението на бяло/ ръжено в полза на бялото за да стане по - пухкав. Иначе колкото повече ръжено, по към паве отива, знаеш. Рецептата е моя измишльотина, има я в подписа ми.

# 805
  • Мнения: 4 358
Момичета да се похваля - вече съм горда собственичка на машинка Мулинекс  Heart Eyes Peace - първа екстра с добавка за Багети.
Още не мога да преживея ценовия шок ooooh! - гледам и се чудя хляб ще докарам ли аз от това роботизирано чудо.
Кажете ми от коя рецепта да почна плиииииииз - почнах да ви чета от тема 1, но  #Crazy.
На машинката си пише  - почнете от бях хляб.
Вътре трябваше да има и рецепта ама няма - трябва да пратя един формуляр и тогава ще ми изпратят уж тази книжка.

# 806
  • Мнения: 6 029
300мл. вода
2 суп. л. олио
1 чаена л. сол
2 чаени л. захар
500 гр. бяло брашно - около 4 чаени чаши
2 чаени л. суха мая

Наблюдаваш докато меси, тестото трябва да е на топка, ако маже под бъркалките добавяш по-малко брашно, по 1 суп. лъжица, изчакваш, ако пак много маже, пак добавяш.

# 807
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз ти предлагам рецепта за френски хляб.При мен от раз стана.
1 чч=240мл течност

1 чч хладка вода
3 сл олио/зехтин
3 чч брашно
2 сл сухо мляко
1 непълна сл захар
1 чл сол
1 чл суха мая

При тази рецепта не е нужно наблюдение,става си,мерките са точни с точно такава чаена чаша.

# 808
  • Мнения: 529
Момичета, трябват ми размери и по-точно височината на MOULINEX OW-2000 . Ако може да премерите и височината при отворен капак, много ще съм ви благодарна. Не съм си в къщи, а ми трябва!

# 809
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
23 см затворена, 45 см отворена

Общи условия

Активация на акаунт