Машина за хляб - 10 част

  • 74 854
  • 827
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 369
Момичета, трябват ми размери и по-точно височината на MOULINEX OW-2000 . Ако може да премерите и височината при отворен капак, много ще съм ви благодарна. Не съм си в къщи, а ми трябва!
С  удоволствие,но и аз съм на работа.Ще поръчам на дъщерята. Peace

# 811
  • Мнения: 369
23 см затворена, 45 см отворена
Изпревари ме.  bouquet

# 812
  • Мнения: 529
anomalia, аия,  много ви благодаря!

# 813
НЕ ЗНАМ КАКЪВ Е МОДЕЛЪТ. НА МАШИНАТА ПИШЕ САМО АЛЯСКА

# 814
  • Мнения: 11 747
Отдолу на машината пише Аляска и модела - букви, цифри...
На самата машина нещата са написани на български и това е нещо.... Бих ти преписала основните неща, които те интересуват, но ако е друг модел, все едно нищо! Така няма да стане работата.

# 815
  • Мнения: 4 358
Благодаря ви много за препоръчаните първи рецепти.
Какво значи наблюдаваш и добавяш - нали докато машината работи не се отваря - ох боже снощи до 2 часа четох инструкции, цъках, разглеждах ooooh! - пак не съм разбрала.
Значи в самата книжка с инструкции има рецепта подобна на тази която е дала Julie   - мислех че всичко се слага, затваря се капака и след не знам колко си време се отваря и се яде хляб  hahaha - само не припадайте от смях  ooooh!
Притеснява ме че си пише ако се превишат продуктите може тестото да се залепи за капака и нагревателите и да стане пожар  Sick #Crazy

# 816
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Бъни, няма проблем да я отвориш докато работи и да прибавиш нещо. В повечето случаи ако сложиш всички продукти точно няма нужда от твоята намеса. Може само в първите 5-10 минути да погледнеш и да видиш какво е тестото. Ако се е получило както трябва я оставяш да си работи и наистина накрая само ядеш хляб  Laughing
Тъй като ме запалихте с козунаците, които обсъждахте вчера спретнах един по рецептата на Пина. Наду се много и залепна за капака, така че се наложи да го допичам във фурната, но иначе стана разкошен - на конци, както го обичам  Peace
преди да го извадя от формата  изваден да изстива
Снимките са лоши, но ги правих на светлината на аспиратора и с телефона. Моля да ме извините  Hug

# 817
  • Мнения: 4 358
Боже какви неща вадите от тез машинки  ooooh! - моята седи като експонат в музей пък дадохме толкова пари  ooooh!.Довечера бъркам основния хляб пък каквото ще да става.
Ако има проблем ще пиша да ми казвате - дано да има довечера някой на линия да помага ooooh!

# 818
  • Мнения: 4 916
Днес купих жива мая-Унгарска"В и в О".Опропастих и козунака и хляба smile3511.Не съм доволна и няма да купя повече от нея.Ако някой вече е пробвал от нея нека пише за резултати.

И аз снощи скопосах един хляб с тази мая, вече няма да купувам от тази марка Naughty сега съм взела суха мая, да видим какво ще стане.

# 819
  • Мнения: 369
Днес купих жива мая-Унгарска"В и в О".Опропастих и козунака и хляба smile3511.Не съм доволна и няма да купя повече от нея.Ако някой вече е пробвал от нея нека пише за резултати.

И аз снощи скопосах един хляб с тази мая, вече няма да купувам от тази марка Naughty сега съм взела суха мая, да видим какво ще стане.
Със сухата мая,ще стане.Със сигурност.

# 820
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз ти предлагам рецепта за френски хляб.При мен от раз стана.
1 чч=240мл течност

1 чч хладка вода
3 сл олио/зехтин
3 чч брашно
2 сл сухо мляко
1 непълна сл захар
1 чл сол
1 чл суха мая

При тази рецепта не е нужно наблюдение,става си,мерките са точни с точно такава чаена чаша.



Аз нямам такава програма, но бих искала да го направя. На каква програма се прави, т.е., за колко време?

# 821
  • Мнения: 107
Unknown_lady, ако нямаш програма за френски хляб, ще се получи добре и на основната програма - 3,40 ч. Аз съм го правила на нея и стана хубав, но вместо вода ползвах прясно мляко. Успех Peace

# 822
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Благодаря, само да попитам още нещо - какъв грамаж хляб става от тази рецепта?

# 823
  • Мнения: 2 950
Момичета, извинявам се, че така нахълтвам в темата, но много искам да си купя машина за хляб, а мъжо се дърпа... тъпо било, не ставал чак толкова хубав хляб, не се знаело на какъв боклук ще попаднем и т.н.

Има ли някъде събрана информация за най-добрите марки машини, предимства и недостатъци, детайли, за които да гледам като си купувам машината  и т.н.?

Предварително благодаря!  Hug

# 824
  • Мнения: 19 482
Имаше една тема в Наш дом от типа "Ще си купите ли машина за хляб" или нещо подобно, потърси и в библиотеката.

Общи условия

Активация на акаунт