шоколадови "chip cookies"

  • 4 020
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 759
здрвейте на всички във форума Simple Smile мин.година бях за малко в САЩ и там ядох едни мн. хубави сладки, които ги има само там. казват се chocolate chip cookies. тук там ги има и в нашите магазини и съм учудена, че доста се доближават до истинския им вкус! но аз искам да си направя и вкъщи, само че не знам рецепта. прегледах нета, там пишеше някой рецепти, но ми се щеше да попитам и тукашните кулинарки, особено тези които са в САЩ Simple Smileно ще се зарадвам и на всякакви отговори Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 241
Аз правих ето тези:

http://www.joyofbaking.com/ChocolateChipCookies.html

По тази рецепта стават много вкусни и освен това огромно количество, така че аз половината тесто го замразих на топчета (както е описано) и след това на няколко пъти пекох по няколко броя (колкото за закуска на трима души Simple Smile).

Ето ги моите, тук на конкретната снимка съм имала някакви изостанали бадеми, иначе си вървят без тях:

 

# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз намерих тази рецепта  Hug


Продукти:

225 гр. меко масло
150 гр. бяла рафинирана захар
160 гр. кафява захар
1 1/2 ч.лъжици ванилия
2 големи яйца
315 гр. брашно
1ч.лъжица сода бикарбонат
2ч.чаши брашно
270 гр. или около 2 ч.чаши и малко отгоре шоколадови стърготини
1/2 чаена лъжица сол
100 гр. лешници

Приготвяне

Маслото се разбива с миксер до получаване на крем. Постепенно се добавят двата вида захар, и се разбиват с миксера около 2 минути,после се прибавят двете яйца и ванилията като се разбиват с миксера до пълното им усвояване.
В отделен съд се пресява брашното, вътре в него се изсипват сухите съставки: солта и содата. Разбъркват се и брашняната смес се изсипва горе при яйченомаслената смес.Бърка се до получаване на тесто. Някъде по средата на бъркането се прибавят и шоколадовите стърготини. Ако тестото се получи меко се поставя за около половин час в хладилника покрито до втърдяване.
Късат се топки от тестото и с дланите се разплескват до получаване на желаната форма.Пекат се на предварително загрята на 190 гр. фурна за около 12 до 14 минути до получаване на златист загар.


Взех рецептата от тук

http://www.joyofbaking.com/ChocolateChipCookies.html

П.С. Котка, явно съм превела рецептата на твоите сладки, страхотни са Hug

Да, наистина пишеше че може и да се замрази тестото  Peace

Леле, сега и аз искам да ги направя ooooh!







# 3
# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Сега като чета рецептата на Pety , мисля че трябва да се увеличи брашното в моята рецепта, защото в оригиналната рецепта пише 315 гр. брашно, което е две чаши и една четвърт.

Котка , ти с колко брашно ги прави? newsm78
И после май тестото се получава доста меко, та май с лъжица ще станат по добре ако се оформят бисквитите после, а не с късане, ама аз така предположих Thinking

# 5
  • Мнения: 2 241
Lindita, явно сме писали почти по едно и също време Simple Smile, аз не помня да съм слагала повече брашно от това в рецептата (315 гр.), меко е наистина тестото, но понеже има и доста масло, е по-скоро мазно и лесно се прави на топчета с ръце. А и в самата рецепта пише да се сложи малко в хладилника да се стегне преди да се оформя. Peace

Пробвай ги, не вярвам да съжалиш. Simple Smile

# 6
  • у дома
  • Мнения: 1 581
правила съм Chocolate Chip Cookies -  ЦЪК



ТУК е оригиналната рецепта  Peace

# 7
  • Мнения: 759
ммдам, определено тези рецепти звучат дооста вкусничко Simple Smile Simple Smile пък и не са мн различни, явно се харесват на мн хора тези сладки Simple Smile благодарско засега, само да се добера до фурна и ще ги направя че тук в студентски ми е малко трудно...

# 8
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Супер! Дъщеря ми ги обожава, често-често и купувам, но не съм знаела, че мога да опитам да си ги приготвя и вкъщи сама. Не изглежда и толкова сложно, ще опитам.

# 9
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil  изглеждат   перфектни , ще  си забъркам тия дни Wink

# 10
Здравей! Simple Smile

Ще си позволя да ти нашиша моята рецепта с моя снимка към нея. Брат ми също беше в USA и като си дойде, един път бях направила от тях и той каза, че са точно като тези cookies, които е ял там. Така, че, мисля, че това е, което търсиш  Hug Simple Smile

 Бисквити с шоколадови парченца



Необходими продукти:

80 г меко масло
80 г захар
щипка сол
3 ванилийки
1 яйце
150 г брашно
1 чаена лъжичка бакпулвер
100 г шоколад
60 г безсолни ядки (орехи, бадеми, лешници)
3 супени лъжици прясно мляко


Начин на приготвяне:

Маслото, захарта, солта и ванилийките се разбиват с миксер. Добавя се яйцето и всичко се разбива отново. Брашното и бакпулверът се пресяват и се прибавят към маслено-яйчената смес. Шоколадът се нарязва на парченца, заедно с ядките се прибавя към тестото и се разбърква отново. С помощта на леко навлажнена лъжица се отгребва от тестото и се поставя върху покрита с хатия за печене тава, на разстояние 4-5 см една от друга, тъй като доста увеличават обема си. Изпичат се в предварително загрята на 180 градуса фурна.

Бисквитките не стават много като количество - около 12, в зависимост от това колко големи ги направите.
Страшно вкусни са, горещо ги препоръчвам   Simple Smile

# 11
Аз също правя такива бисквитки и синът ми ги обожава.

Ето как изглеждат моите шоколадови кукис:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=244365&photo=1



# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ивито, аз май твоите ще пробвам!  Peace

# 13
t_ilieva, радвам се, че ти допадат  Hug

Гарантирам ти, че няма да съжаляваш, ако ги пробваш  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт