Алергии към боя за коса

  • 71 285
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16
Понеже отворих аз темата за елргиите към боята и минах през много тестове и проби /който е прочел всичко знае за какво става въпрос/ и скам да ви кажа че в крайна сметка няма решение на моя проблем. Но трабва да ви споделя нещо много важно и всеки за себе си да си направи извода как да процедира с боите ако има проблем. Минах през скъпи евтини, безамонячни, хипоалергични, изчистени от вредните емисии бои и дори и през къната, но нищо към всичко това правех реакции и то не леки. В сряда ходих на алерголог в Софиа и след всичко казано от мен, ми съобщи че не съм първата но е рядко това и да бъда благодарна че съм се оттървала с това, защото реакцията на образуване на мехури по скалпа може да доведе до загнояване на корена на косъма, а още по лощо било когато това възпаление достигнело дълбоко в скалпа с куп още последствия. А от това следвало измъкване на косата от корен за да изтече съдържимото а това в повечето случаи ставало въпрос за почти цялата коса за да може да се проведе необходимото лечение и огромната надежда да се оправят нещата. Това е накратко.
Но ми сподели че другите му пациентки са пробвали единствената алтернатива от него да станат блондинки ако са с много бели коси, защото съставките на боите не се съдържали в перхидролар с който се обезцветява косата, това е единственоторешение. Аз сега чакам да ми израсте повече корена за да може да я подстрижа късо и да пробвам изрусяването/надявам се да нямам проблеми/ ако някой има отзиви за това да пише.

Иииииииииии още нещо моля ако някой е пробвал извлека за боя за коса от зелените обелки на ореха да ми пише. Има го като рецепта на много места но никой не е писал дали се е правил и дали има ефект.

Соул миличка надявам се да прочетеш това и да съм ти от полза. Ако имаш желания написала съм ти скайпа си може да ми се обаждаш при проблеми   Hug

# 46
Здравейте,
 Имам голям проблем с кожата на главата си и не знам какво да правя.Преди години си я изрусявах,после реших,че искам нещо по-различно и си я боядисах тъмно кестенява.След това ходих в един фризьорски салон да ми я удължат.Те ми сложиха коса за удължаване и всичко вървеше много добре.Радвах се на дългата си,макар и чужда коса,прибавена към моята.Веднъж фризьорката ми забеляза,че косата ми доста е уредяла.Решихме да махнем удълженията и да спрем с боядисването за известно време.Мина един месец без боядисване и забелязах,че кожата главата ми се лющи.Дразнеше ме много,разрани се и започна да тече кръв.Ходих по лекари,правиха ми се изследвания,не съм болна от нищо.Няма логична причина за състоянието ми.Мина цяла година откакто не ми е слагана боя на косата.Страх ме е да се боядисва.Не знам дали няма да стане нещо лошо,ако се сложи отново боя,макар че раните по главата ми вече са почти заздравели и дразненето е по-слабо.Чудя се дали не е закъсняла алергична реакция.Всичко започна цял месец след последното боядисване и след махането на изкуствената коса.Да я боядисам ли пак,какво да правя и аз не знам.......

# 47
Здравей!Искам да кажа следното: ако някоя боя за коса не съдържа амоняк,това още далеч не означава,че тя е безвредна.
Всички бои за коса са вредни.Особено лош ингридиент - диаминоанизол.Канцерогонен е и уврежда зрението.Някъде съм чела,че ако имаш побелели коси,хубаво е да ги мажеш с чай от луковите люспи - от стар кромид.От едното намазване няма да има резултат.Постоянно ако мажеш,косата ще бъде златиста.

# 48
Здравей!Искам да кажа следното: ако някоя боя за коса не съдържа амоняк,това още далеч не означава,че тя е безвредна.
Всички бои за коса са вредни.Особено лош ингридиент - диаминоанизол.Канцерогонен е и уврежда зрението.Някъде съм чела,че ако имаш побелели коси,хубаво е да ги мажеш с чай от луковите люспи - от стар кромид.От едното намазване няма да има резултат.Постоянно ако мажеш,косата ще бъде златиста.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Аз от всяка боя,която съм ползвала-а те са само 2 марки Laughing-Палете Делукс и Бюти-куче марка за 2.50лв. ,отключвам сърцебиене,задух,треперене и втрисане Shocked.Ушите и кожата на главата започват да "горят".Наистина,при Палете това е сведено до минимум,но го има.Дали това е алергична реакция?Нямам подуване и обрив.Реакциите са много близки до паническата атака,затова питам,но няма логика да се появява само след боядисване. Thinking
Освен това се оправям от 2 хапчета алергозан или зиртек,но сега кърмя и е опасно.Снощи се наложи да взема алергозан след боядисване с евтината боя и днес сме на адаптирано мляко,с което дохранвам,докато се отдели от организма лекарството Sad

# 50
  • Мнения: 16
Здравей миличка victorychild да ти кажа никак не си се обълкала по отношение на симптомите. Да и паническия момент си го има, и аз си мислех в началото така, но се оказа че са си симптоми на алергия, и то или към оцветителите или към парабените или фенил диамина.Поотделно не съм ги тестувала. Но доктора ми каза/Мустаков/, че алергията към химикалите си е до живот както повечето алргии. Дори в последно време усещам и симптоми като поставя червило и вече се ужасявам незнам и какви червила да използвам на какви марки, използвам леки гланцове на лореал и то в понежната гама цветове за да няма силните оцветители и пак същото. А що се отнася до хапчетата да няма начин с тях да не се оправяш слад алергичен момент но трябва да знаеш че тези симптоми ще се засилват независимо от хапчетата, гледай да не си навредиш повече защото имало и случай на загнояване на корена на косъма от алергии към боите след което лечението е кошмарно. Така че избирай. Аз вече съм със къса коса на кичури почти руса от обезцветяването и то само през шапка правени. Простих се с дългата червена коса. А ти ако нямаш бели коси какъв ти е проблема да си със естествения цвят. Гледай си здравето.Май се увлякох много но ако искаш нещо повече да разбереш ми пиши.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Благодаря за изчерпателния отговор!И аз обожавам червените нюанси,иначе имам само единични бели косми,но тъмнокестенявият ми цвят ме отегчава. Фенилдиаминът  и  амонякът поемат главната вина,защото в предишната боя ги  нямаше и не получих такава реакция.Но ще избягвам и аз риска!

# 52
Охх момичета аз се боядисах черна преди 3 дни сега цялата глава и вратът ми ме сърбят ужасно много, появи ми се обрив и ме боли вече от тва чесане... Това дали е алергична реакция ? Боядисвам се за пръв път, приятелките ми предположиха, че може от това така да се е получило защото не съм свикнала да се боядисвам..  Sad

# 53
  • Мнения: 16
Със сигурнот е алергична реякция. Ако искаш да разбереш дали е така следващия път първо се тествай. Аз вече прекратих с боядисването . Трабва много да внимаваш. И вземи и пий арегозан поне. Н о аз специално ти препоръчвам Ериус по една таблетка дневно. За да ти мине.Пиши как си днес и ако имаш още въпроси.  bouquet

# 54
Здравейте, прочетох всички реакции, които сте получавали. При мен се получи нещо различно. Получих освен сърбежа на главата и  сърбеж и парене в очите. Отидох на очен лекар и ми предписа лекарства и мазила. Каза, че съм получила някаква алергична реакция. Когато се боядисвах съм сигурна,че нищо не ми е влизало в очите. Боядисваше ме фризьорка все пак. Оправих се след няколко дена. Но след два месеца пак трябваше да се боядисам и пак същото, засърбя ме главата и след няколко часа пак получих алергична реакция на очите. Честно да Ви кажа, не съм сигурна какво да предприема.  

# 55
  • Мнения: 16
Виж какво миличка, това си е алергина реакция и по добре спри защото ще се задълбочава повече. Алергиите имат хиляди начини на проявление. Това го знам все пак съм медицинско лице. А аз с годините си спечелих много алергии. това си е до организъм.И това че не тие попаднала боя в очите незначи не е от нея. Боята влиза във порите на кожата на главата а от там по кръвен път се разнася където си иска тази отрова, към която имаш ти чувствителност, но избора си е твой. И аз се борех и неисках да повярван но уви наложи се въпреки нежеланието ми. Дано нямаш други реакции повече пожелавам ти го от все сърце.  bouquet Hug

# 56
  • Мнения: 0
Виж какво миличка, това си е алергина реакция и по добре спри защото ще се задълбочава повече. Алергиите имат хиляди начини на проявление. Това го знам все пак съм медицинско лице. А аз с годините си спечелих много алергии. това си е до организъм.И това че не тие попаднала боя в очите незначи не е от нея. Боята влиза във порите на кожата на главата а от там по кръвен път се разнася където си иска тази отрова, към която имаш ти чувствителност, но избора си е твой. И аз се борех и неисках да повярван но уви наложи се въпреки нежеланието ми. Дано нямаш други реакции повече пожелавам ти го от все сърце.  bouquet Hug
Здравей lolita,
аз ползвам една нова марка боя-Color&Soin-без амоняк,без резорцин и без парабени! Не съм много наясно със съставките, но се загледах по нея, защото е на растителна основа и щади косата и скалпа.Имат сайт на български, продават се по аптеките и можеш да ги пробваш.Аз съм много доволна. Покрива безупречно, косата ми е мека, има блясък и обем.Ето и сайта:http://color.biolifecosmetics.com/
Надявам се да ти помогне, за всеки случай си направи тест на ръката преди да се боядисаш.
Поздрави

# 57
  • Мнения: 35
Здравейте,аз също преди 1 година получих алергична реакция към боя за коса и то много остра.Бях 1 седмица в токсикологията на системи.Бих искала да попитам дали найстина към русите бои не се проявява реакция.Моята алергия се получи от кафява боя,а преди това се бях боядисвала с други бои и нямах никакви проблеми

# 58
Виж какво миличка, това си е алергина реакция и по добре спри защото ще се задълбочава повече. Алергиите имат хиляди начини на проявление. Това го знам все пак съм медицинско лице. А аз с годините си спечелих много алергии. това си е до организъм.И това че не тие попаднала боя в очите незначи не е от нея. Боята влиза във порите на кожата на главата а от там по кръвен път се разнася където си иска тази отрова, към която имаш ти чувствителност, но избора си е твой. И аз се борех и неисках да повярван но уви наложи се въпреки нежеланието ми. Дано нямаш други реакции повече пожелавам ти го от все сърце. bouquet Hug

Здравей lolita1373,
Благодаря ти за света Grinning
Ще те попитам още нещо, щом боите за коси ще ми правят такъв проблем и в бъдеще, ще мога ли да ги заменя с къна за коса. Каква марка трябва да е? Това по-добър вариант ли е от прошарената ми коса. Не ми се иска да я нося така, все пак съм на 28.

# 59
Здравейте на всички:)прочетох всички статии,който имаше(който сте писали вие).И аз имам алергия към боя за коса :( подух се,главата ми беше цялата в пупчици,ранички и челото ми се наду много и се налойи да си бия Урбазон :( ходих на лекар изписа ми хапчета"Aerius",но не ми помоган и затова направо на Урбазон...Преди няколко дена се направих на кичъри,(уж казват че,ще е по-добре)но пак се подух,този път врата отзад...ужасно.Та вапроса ми е някои пил ли е "Метилпреднизолон"понеже си взех,ама не съм се консултирала с лекар(а така пише)но нямам възможност сега.... :( ако някои има някакви отзиви,нека пише.Много ще съм ви благодарнаjavascript:void(0);javascript:void(0);

Общи условия

Активация на акаунт