От кога черешки?

  • 1 629
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 528
Дъщеря ми е почти на 6 месеца и днес и дадох 3 черешки. На нея много и харесаха, но се чудя дали не е рано  newsm78
Ще ви бъда много благодарна да споделите от кога започнахте да давате черешки   bouquet А дали не е по-добре да и правя сокчета от тях?

# 1
  • Мнения: 3 376
Мисля,че сока им ще е твърде агресивен за стомаха на детето.Не бих дала в никакъв случай.

Както и черешки,все още е малка дъщеря ти за тях.
По-добре някакъв друг плод.

# 2
  • Мнения: 1 103
По добре изчакай малко  newsm78

# 3
  • Мнения: 8 163
Препоръчва се да се дават от 8-мия месец нататък (ето ти линк). Пише, че черешите не са силен алерген, но имат кожица, която може да е трудно смилаема за малкото стомахче.

И сега да не се шашнеш! Спокойно, ако до момента детето ти не е дало признаци на алергична реакция, няма да направи такава. Ако му е трудно да смели черешовите парченца, може да поплаче малко и да ги изака почти цели. Зависи с какво си го захранвала до момента.

# 4
  • Мнения: 11 003
Дъщеричката ти още е малка за череши. По принцип ги дават след 8-9 месец, а при алергичните деца чак след 1 г.
На въпроса ти за сокчетата - засега й давай плодове, остави соковете за след годинката.

# 5
  • Мнения: 2 374
Черешите,ягодите,малините,боровинките и т.н са силен алерген и не е препоръчително да се дават преди 1 годинка,да не кажа и след това.
Аз лично ще изчакам поне до година и малко Peace

# 6
  • Мнения: 1 367
Раничко е сякаш за черешки,изчакай още няколко месеца да не направиш проблем на стомахчето.Предложи на детето друг плод-ябълка,банан,круша даже,но не давай още череши.По въпроса със сокчетата от плодове-по-добре прясно изцедени,отколкото готови купени.

# 7
  • Мнения: 528
Ами и аз си мислих да изчакам със сокчетата, но все пак да питам.

А черешките и ги обелих преди да и ги дам.

Фея-кръстница, много ти благодаря  за линка към този сайт bouquet

# 8
  • Мнения: 4 753
И аз мисля, че е рано за череши.... за детето де, не за мен...  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 7 723
И аз знам, че е рано за черешки Simple Smile

п.п....ама има ли вече черешки по пазара? newsm78
Лелеееееее, получих слюнкоотделяне... ooooh! Crazy Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 4 753
п.п....ама има ли вече черешки по пазара? newsm78
Лелеееееее, получих слюнкоотделяне... ooooh! Crazy Crossing Arms

По пазара не съм видяла (там има ягоди), но по дърветата има.... Ех, защо не съм жираф....  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 910
Руска, незнам за теб, но аз тази нощ със сигурност ще сънувам черешки Crazy Mr. Green Дано намеря някъде по пазара Crazy

По темата- и аз мисля, че е рано за череши.

# 12
  • Мнения: 7 723
п.п....ама има ли вече черешки по пазара? newsm78
Лелеееееее, получих слюнкоотделяне... ooooh! Crazy Crossing Arms

По пазара не съм видяла (там има ягоди), но по дърветата има.... Ех, защо не съм жираф....  Rolling Eyes
Стелтче, аз имам череша в двора, ама все още по нея има само малки зелени топчета  Crazy
Авторката дали пък не говори за такова? Или за компот от череши? newsm78
А иначе нема нужда да си жираф. Аз ползвам стълба по прнцип  Wink Whistling Joy

# 13
  • Мнения: 7 723
Руска, незнам за теб, но аз тази нощ със сигурност ще сънувам черешки Crazy Mr. Green Дано намеря някъде по пазара Crazy
...
Едва ли! Whistling Стелтчето каза, че там имало само ягоди  Crossing Arms
Потърси в някой показен магазин  Wink Hug

# 14
  • Мнения: 528
Ееее, ама не ме карайте сега да ви снимам черешките  Mr. Green
На пазара има - 5лв/кг , а аз ям някакви събрани от баща ми от някъде си  Joy Червени са  Peace

Общи условия

Активация на акаунт