Колички, легла и др. втора употреба?

  • 26 065
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Не съм купувала втора ръка, исках всичко да му е новичко,не сме богати,изобщо...........но ако ми се наложи ще му купя,ами преди това го е ползвало някое друго детенце,какво толкова......

# 16
  • Мнения: 2 829
Аз обожавам втората употреба! За сужаление тук няма свестен магазин и някои неща съм купувала нови. Когато отивам на гости на нашите в САЩ основно по вторите употреби се подвизавам Grinning
Иначе финансовото ми състояние е отлично Grinning Но във вторите употреби намирам много качествени стоки, които като нови не мога да си позволя, спестявам си пари, които после мога да похарча за пътуване или каквото там си реша, много по-екологично е и винаги е интересно да намериш нещо хубаво, почти ново пък много евтино!

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
И при цветущо финансово състояние пак бих предпочела да купя някои неща втора употреба. Не виждам смисъл от ново- на детето определено не му дреме дали спи в ново легло или се вози в стара количка.
Леглото на детето ми е старо, от времето на баща й. Запазено е. Беше необходима кутия лак, за да светне. Нов матрак и дъщеря ми го ползва вече три години.
Количката също купих на старо- от моя позната. Съвсем запазена. И след моето дете не е мръднала и може да отгледа ощедве деца поне. Като купих нова лятна количка какво?! Счупи се на третия месец...

...във вторите употреби намирам много качествени стоки, които като нови не мога да си позволя, спестявам си пари, които после мога да похарча за пътуване или каквото там си реша, много по-екологично е и винаги е интересно да намериш нещо хубаво, почти ново пък много евтино!

Жалко, че малко хора го осъзнават. И по- скоро робуват на предразсъдъци и снобизъм, отколкото да си признаят, че имат нещо секънд хенд...

# 18
  • Мнения: 4 292
За съм, разбира се! Кошарата на синът ми беше втора употреба - страхотна. Сега обаче ще трябва да купувам нова, защото я подарих.  Grinning
Финансовото състояние няма нищо лошо в случая. Аз също съм попадала на некачествени нови неща, например лятната ни количка и колелото-триколка. Абе, до късмет си е.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 041
Нямам проблем с нещата втора ръка...единствено не бих взела шишета, биби, хавлийки, бельо, обувки...и разни такива.....
За големите покупки - за мен си е идеален вариант.

Освен по оказионите (които в софия са 2...май сега 1 остана), може да погледнеш и в www.prodavalnik.com както и като понатрупаш мнения в тукашния подфорум за продажби...Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Всичко за Калоян си купихме ново, НО...в течение на месеците ни потрябва по-голямо корито - взех от кумата ми. После лятна количка пак от нея, дрешки от нейното дете за Калоян също съм взимала. Иначе от магазин за втора употреба да купя - не.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 591
Мечтая си някой да ми подари или продаде люлеещо се конче, ама от онези, старите, дето имат и облегалка, и изражение, и са сладки и... Sad Ама просто няма кой... Ако някой има или знае за такова нещо, моля да ми пише на лични. Simple Smile (не че го вярвам, де.)

Едрите неща - количка, легло, ваничка и стойка, шезлонг, активна гимнастика, повивалник, кош и после столче за кола, бънджи, кошара купихме (нови) - нямаше от кого да вземем (особено пък отговарящи на моите изисквания). Но, примерно, ми дадоха люлка (като за сега, изобщо казано, като за седящо бебе, не такава за новородено), ползвана поне от 2 деца преди моето бебе - ами чудесно си е! Да, и инхалатор ми се наложи да купя... Sad Помпа електрическа в краткия период на нелепия ми опит за кърмене или доене също ми бяха дали, и добре че, сега никога не бих дала пари за такова чудо - в смисъл, че се оказа, че никак не се спогодихме с тази млекоотделяща история, представям си ако го бях купувала, как щеше да ме е яд...

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Преобладаващата част от нещата, са ни чисто нови, включително количката, леглото и кошчето за кола.
Иначе съм взела и някои неща, които според мен не си струват парите за нови - повивалника, помпата за кърма, стерилизатора, кенгуруто и някои други дреболии. Помпата я получих и с две шишета така че и шишетата няма да купувам поне за сега, само ще им купя нови биберони.
Имам и някои дрешки, които не са нови, но пък са много хубави и такива неща не съм намерила до сега, че да си купя нови!

Не виждам нищо лошо в това да си купувам неща втора ръка! Все пак всичко бива измито и изчистено подобаващо! Независимо дали е ново или старо!  Peace

# 23
  • Мнения: 1 674
Ползвам кошарка втора употреба и не виждам нищо лошо в това.Виж за дрехи съм категорично да са нови.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 745
Не съм купувала неща 2ра употреба за Дияна, но пък имах доста неща дадени от приятелки. Не виждам нищо лошо. До 1,7годишната възраст на Дияна живеехме в друг квартал. Майките масово разменяхме дрехи, колички, проходилки. По едно време даже не знаех кое къде е. Единственото нещо, което при Дияна е неизползваемо са обувките, имам чувството, че ги яде.
Сега съм събрала доста дрехи, почти нови, има и такива които са обличани 1-2 пъти. И мисля да отида до комшийката.

Сега една приятелка ми предлага количка. И мисля да се възползвам.

# 25
  • Sf
  • Мнения: 978
Не виждам нищо лошо - всичко може да се измие и изпере. Не съм чувала за токсични бебета, които да оставят трайни "неизпираеми" следи по легла и колички. Най-много да смениш матрака на леглото.

# 26
  • Мнения: 14 133
Няма лошо. Първата количка на Сашо беше от оказион и доста запазена. Всички части се сваляха е перяха и нямахме никакъв проблем.  Wink

# 27
  • Мнения: 27 524
...единствено не бих взела шишета, биби, хавлийки, бельо, обувки...и разни такива.....

Уф, биби не, разбира се.  Stop Шишета може, ама стъклени. А бельо, хавлии - изпирам на 90 градуса и си ги ползвам с кеф  Grinning
Обувки също ползваме стари, за бебешки крачета нямам притеснения  Simple Smile. Виж, за по-големи - може би не...  Thinking

# 28
  • Мнения: 502
Кошарката ни е трета ръка и като гледам, може и четвърта на направи. Не е мръднала нито на цвят , нито на качество.

# 29
  • Мнения: 1 931
Не виждам нищо лошо в това да ползвам неща втора ръка, но не всичко.

Общи условия

Активация на акаунт