ЮЛСКИ бебешори '08 (тема 47)

  • 11 766
  • 274
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 894
джули, сори, че не можах днес да те поразпитам за новия ви дом  Wink не очаквах да прередя поне 3 жени пред мен, но и без друго часът ми вече беше дошъл и заминал.

и аз като Марселито да питам - този обикновен матрак какво ще го правите, като тръгнете да пътувате с преносимата кошара? Понеже ние си взехме преносима, защото много пътувахме, и ползвахме нейния матрак/силно казано матрак/ и 1-2 нагънати одеяла. А вкъщи си спи в дървено креватче.
И ками-ч беше писала нагоре - има сгъваеми кошари с две нива, но обикновените на бертони са дълбоки, с едно ниво и бебето наистина лежи твърде ниско и неудобно за слагане и вадене.


аз мисля пак да заложа на ръчното цедене. Ще бъда крава и доячка в едно Simple Smile

# 31
  • Мнения: 223
За пръв път чувам, че има сгъваеми матраци за кошарите за спане, макар че се чудех как така кошарата е сгъваема и преносима, ами матракът.... newsm78 А то каква била работата, и матракът можел да се сгъва...Добре де, ами матракът като ще е истински, т.е. несгъваем, нали пак ще може да се пренася...? Иначе на мен ми се обезсмисля идеята за преносимост в такъв случай  Tired

За пътуване матрак сгъваем ще си вземем... то това да е проблемът, те са и по-евтини. А нормалния си е за у дома.

Катче, бях си харесала една, но вчера я гледах и последно не ми хареса, търсенето продължава, иначе се бяхме наточили да я купуваме.

А, да и дето казва Тити - на 2 нива ще си взема, не от онези ниските.

# 32
  • София
  • Мнения: 123
Привет от мен,аз днес се върнах от малка по4ивка(ако изобщо мога да я нарека така).Ходихме на Пазарджишко,на мъжа ми дядо му е Георги и бяхме на агнешко.Но да ви кажа 4есно май от тази година ще намразя агнешкото,защото на Великден след агнешкото драйфах като обезумяла,и в4ера като се наядохме пак ми стана зле и цял ден бях в тази поза http://www.picvalley.net/v.php?p=u/142/35435_435.JPG.Направо ужасно,ама и аз съм съм станала едно прасе като се гледам,а все още съм едва +10 кг. Laughing,катоп се има предвид,4е при 1-та бременност ка4их около 25-30 кг.
И така,сега ме болят вси4ки кокали,стави и тем подобни,непрекъснато ме побиват тръпки и ми е гадно.А мъжа ми си мисли,4е ми е лесно Twisted EvilЕй,никой не разбира какво преживяваме през тези 9 месеца.
И аз днес ходих за болни4ен и слушахме тоновете на бебо,казаха,4е са идеални-дай Боже да е истина.А за корема ми питах не е ли ниско,пък акошерката каза,4е даже за 2 седмици се е вдигнаЛ С 2 СМ.

Обещах онзи ден да снимам леглото на малкия,за да го пкажа,само 4е сега е без обиколниците,4е баткото ве4е порасна за тях.http://www.picvalley.net/v.php?p=u/142/35445_756.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/142/35446_770.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/142/35447_779.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/142/35449_792.JPG

# 33
  • Мнения: 195
Една мама във форума беше писала, че именно от венчелистчетата и се посинили гърдите  Sad

А и контракциите си ми продължават със същата честота , даже онази вечер , около половин час корема ми беше камък , тъкмо ми отшуми стягането и пак ми се стегне.
Не виждам какво чакаш, а не се обадиш на лекаря си. Аз на моя съм звъняла и в 12 посред нощ и в 5 сутринта. Много ме учудва като не ти действа магнезия как не са ти предписали и ношпа или в болница не са те взели да ти влеят венозно магнезий newsm78

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 337
здравейте мацки!

Аз да се похваля- харесахме си кошара , много е хубава - ето я   http://dizainbaby.com/bg/desilux.php ,но е бледо оранжева, която поръ4ахме...


Също така намерих два склада за дрешки и бебешки вещи на по-ниски цени в Бургас - за инфо на мамите - 

дрешки -   склад на едро (продават и на дребно) Лазур, зад краставицата, до бившата пицария Капри на ъгъла( в момента е рибарски магазин)- до него...

Склад Тема - Славейков, до Практикер!


И ние ще сме с две кошари - сгъваемата ни е на 4иполино- наследство от близка , и тази която ще купуваме... Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 334
джули, сори, че не можах днес да те поразпитам за новия ви дом  Wink не очаквах да прередя поне 3 жени пред мен, но и без друго часът ми вече беше дошъл и заминал.

Oooo, пререждаш значи, а  hahaha с такова невинно личице  Joy
Е, така е, като си имаш час, бременна, с дете - и без час да беше, пак можеше с основание да те извика лекарката.
Подсети ме да се оплача: когато отивах на прегледа, се качих в авт. 404 (пълен, разбира се). До мен една жена забеляза, че съм бременна (к'во няма да забележи, в 8ми месец съм вече!) и се обърна към седящите и пита дали няма да се намери едно място за мен. Ама не би! Глас в пустиня! Толкова неудобно ми стана Sad а трябваше на тях да им е неудобно. А седящите бяха все жени на средна възраст! Все една от тях трябва да е била поне веднъж бременна и да знае как е.
Но пък след прегледа, като потеглих към работата, един мъж ме забеляза още докато се качвсах в трамвая и направо скокна и ме покани да седна - много мило при това. Заличи ми душевната травма от сутринта  Joy
Ох, обърках клавишите и написах "дупевна" вместо "душевна" - добре, че видях навреме  Joy Не ми се смейте много...

За кошарката - отначало мислех дървена, сега клоня към сгъваема... чета с внимание какво ще кажете и за матраците Simple Smile мерси за инфото!

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Сложи си най-обикновено бурканче от детски храни!
А! Верно ли бе? Винтовете съвпадат ли newsm78

# 37
  • Мнения: 4 371
Деси, тези венчелистчета(живи пъпки са си мен ако питаш) масажират уж нещо гърдата. Ползвала съм спринцовка, ама е много гадна, особено пък сравнена с помпата на Авент. Аз не исках да си купувам, дърпах се, че скъпа ми се виждаше и не знаех реално има ли смисъл, но в крайна сметка се наложи да си взема и се родих. Пък и втора ръка взех, съвсем бях на далавера Laughing

За кошарите - понеже сестра ми често оставя детето при баба му да спи, там има кошара, която си се продава с матрак и отгоре купиха  още един, по-дебел, който ако се наложи да сгъват и транспортират кошарата си оставаше при бабата. На Илиенци, дето продават Кенгуру колички имаше едно време от тези допълнителни матрачета.

Джули, не знам защо, но мъжете в това отношение са по-свестни и не се спотайват като патки Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 2 323
Сложи си най-обикновено бурканче от детски храни!
А! Верно ли бе? Винтовете съвпадат ли newsm78
Абсолютно! Пробвано и ползвано от мен. След това става и да навъртиш биберона отгоре, ако трябва. Аз биберон не съм ползвла, но човките да - правех разредена каша понякога с кърма, вместо сок, че нещо караше неядлив период, за подсилване /това след годинката беше де Wink))/

Иначе - уж принципа е един - вакуум, ама не е същото. Със спринцовката си изкарвах ангелите от болка и нищо не капваше, много малко. На фона на депресията, че нямам кърма, щото педката ми каза, ако не цедя по 100 грама нямам нищо /гръм да я удари за този период в живота ми, добре че й простих, че много ме беше яд на нея/. С авентската направо се родих - цедях си спокойно и без болка, количество достатъчно да съм спокойна. И така докато реших, че вече съм регулирала кърмата и няма да цедя вече.

# 39
  • Мнения: 12
Здравейте...
Ние се прибрахме от дълга ваканция.Днес ходих на преглед  на 3Д и най -после видяхме пола на бебето, момиче е.Тежи около 1.700 кг, казаха че е в норма,а  на мен ми се струва много.
Утре съм на изследвания, а в петък съм на консултация.До скоро... Hug

# 40
  • Мнения: 4 371
Утре някой ще ходи ли на училището на 9 месеца?

# 41
  • Мнения: 2 720
По темата за правенето на ред-току що ходих в банката да си плащам сметките. Нареждам се на опашка-пред мен 4 жени на различна възраст. След мен застава една по-вързастна и казва на супер висок глас- Ама вие защо седите на опашката, трябва да минете първа!!!
Всички жени се обръщат, поглеждат ме и никоя не се мръдна или каза нещо.

# 42
  • Мнения: 13
Киса 05 , аз си пия и Но - Шпа , а за болница доки спомена нещо преди месец , ама аз го отрязах и той само ми прегледа шийката на матката и каза че съм бетон и няма скъсяване или разкритие и да продължавам с магнезия и ако получа болки веднага да му звънна . Сега тези болки , непознатите , за които ви писах ме притесняват , но нали утре ще ходим в Сливен и не намирам смисъл да му звъня , защото той е на работа чак на 13 ти . Явно матката ми е много чувствителна . Дано да устискам до края . Praynig
А не си спомням дали ви казах , но на последния преглед бебо продължаваше да си расте 3 седмици напред , аз бях в 30-та седмица , а той в 33 та . Можело или да се роди голям или да се роди по-рано , което никак не ме успокои .
И още нещо да ви се оплача , от няколко дни пак имам някакво течение и май пак ще трябва да се лекувам .
За кг. аз съм + 20
Снимки няма да ви показвам че ме е срам .

# 43
  • Мнения: 2 323
Това пък да не би да ви учудва. Аз предната бременност се возех много в градси транспорт, нямах кола още - изненадвах се, когато някой става, а не когато не става.....Тъпо, но е факт. Сега бременна и с детето никой не ми дава ред на опашката, вие мислите само с един корем да минете - ееее, не става  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 2 070
От тия ягоди и череши такъв апетит ми се отприщи, че не е истина.
Аз и предната бременност много ги ядях и после и докато кърмех. Сега засега нали няма опасност от алергии към ягодите или?
Ще си ги ям пък, щом ми се яде.

Общи условия

Активация на акаунт