спалня на втория етаж?

  • 4 992
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 912
преди малко ми хрумна тази идея и викам да ви питам дали е много откачена  Crazy или е възможно такова нещо  Thinking
навсякъде гледам модели като този

но се чудя дали е възможно да се направи подобно нещо не за дете, а за двама тежкоатлети  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 660
Не разбрах... ти и мъжа ти да сте на втория етаж? Ако е така, не мисля че е добра идея. Не знам колко масивно трябва да е дървото, а и дюбелите в стената за да издържат 2-3-4 тека. Дано не станете редовни в травматологията.

# 2
  • Мнения: 8 999
Едва ли ще има проблем, но леглото трябва да е по-ниско /да остава повече въздух отгоре/, че ако се изправиш изненадващо, да не си треснеш главата в тавана. А и за някои по-интимни моменти ще ти трябва повечко пространство.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 912
тази умна мисла  Joy  ми хрумна по повод на това, че апартамента, в който ще се нанасяме е супер миниатюрен и се стремя така го измисля, че да се използва оптимално мястото
спалнята е с размери 2.2х2.2 и си мисля, ако вдигнем леглото на около метър и 40-50 см. от земята (колкото да може да събере седнал човек) , ще има място за бюро за PC, но честно да си кажа ми е малко трудно да си го представя как би изглеждало


Дано не станете редовни в травматологията.
ей това искам да избегна  hahaha

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
а защо не помислиш за легло, което се вдига към стената и става на шкаф?
т.е. подвижно легло. скоро имаше тема с доста нагледни снимки...

все пак аз не мога да си представя да стоя и да бачкам под леглото  newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 912
мислих и този вариант, и вариант с разтегателно канапе вместо спалня, но когато е разпънато леглото, ще трябва да изнасяме бюрото навън  ooooh!

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вярно, не се сетих  ooooh!

# 7
  • Мнения: 47 981
Виждала съм подобно нещо в една гарсониера на познати, отгоре е спалнята, а отдолу кът за шиене на дамата и библиотека, намираше се в хола
Имаха и двуетажни кревати за децата
Всичко си го беше правил съпругът сам от дърво, плюс дърворезба по тях
на нас ни направи много сладко креватче за кукли за щерката от дърво
Много е практично, но зависи от изработката
Най- евтино е със сгъваем диван тип клик- клак- и опънат не заема повече място, отколкото сгънат

# 8
  • Мнения: 3 770
В тази тема "Кухненската маса - с дървена или стъклена плоскост?" има една друга идея за малки пространства.Мисля , че на 3 страница имаше линк със снимки и покрай масата видях и идеята за спалнята.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 912
Най- евтино е със сгъваем диван тип клик- клак- и опънат не заема повече място, отколкото сгънат
досега не ми се е случвало да спя удобно на подобен диван, не че много съм пробвала, но колкото пъти се е налагало като сме на гости и се събуждам сутрин не отпочинала, а изморена  ooooh!
дали е възможно да придумаме тези твои познати да пуснат някоя снимчица  Embarassed

Диди69, сега ще погледна тази тема

# 10
  • Варна
  • Мнения: 912
Диди69,за спалнята, която ще е под подиум ли става дума, че не можах да намеря друг линк със снимки newsm78

# 11
  • Мнения: 3 770
Да , аз попитах за какво е правоъгълника от итонг.И момичето е обяснило , че ще е спалня , която се издърпва , а отгоре е меката мебел.Малко е ниско , но сега като си мислех има вариант да се направи и с крака.Моята детска е с издърпващо легло и като го повдигнеш с пружини падат краката / нещо като на носилките / и става високо.Само не знам дали в България продават такива крака.Иначе така направено , вече става доста хитро.

# 12
  • Мнения: 3 770
Ако те заинтересува тази идея с издърпваща спалня , мога да снимам краката и механизма на леглото в детската - може пък и да има такива неща по магазините.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
Разглеждай сайтове и каталози за детска и юношеска мебел. Там се позват много такива решения.

# 14
  • Мнения: 3 770
И двата варианта / на втория етаж или този под подиума / са интересни , но ако е за възрастни хора , както в случая , аз бих разработила втория.

# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И двата варианта / на втория етаж или този под подиума / са интересни , но ако е за възрастни хора , както в случая , аз бих разработила втория.
Определено е по-добър, но ти трябват и добри майстори. Аз имам страх от такива и не смея нищо различно от боядисване и шпакловане да им възложа. Thinking Иначе е страхотна идея. Ние имаме малък апартамент, който ще даваме под наем и много ми допада идеята.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 912
варианта с подиума при нас е неприложим - няма пространство да се издърпа леглото (то дефакто трябва място за две легла или като е в прибрано положение да се прибира наполовина, една част и то май по-голямата ще остане да стърчи навън)

# 17
  • Мнения: 3 770
Тогава виж това :



Единственият недостатък , според мен е че ще трябва всяка сутрин да прибираш завивките.Макар , че аз и сега ги прибирам !  Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
и другият недостатък - изчезването на масичката и столчетата (бюрото с компа) като се разпъне леглото  Laughing
п.п. много хубава снимчица, какво им е просторно ...

# 19
  • Мнения: 3 770
Колко квадрата е тази стая , м..а му стара ? Направо е проблем.Дано да си здравно осигурена , ако се спреш на варианта с втория етаж !  Grinning

# 20
  • Варна
  • Мнения: 912

спалнята е с размери 2.2х2.2
оф, ако чакам на осигуровките, направо да се гипсирам с един гипс сатен за разкош и тъй да се катеря да си лягам  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 770

спалнята е с размери 2.2х2.2
оф, ако чакам на осигуровките, направо да се гипсирам с един гипс сатен за разкош и тъй да се катеря да си лягам  Laughing

Аз помислих , че това ще са размерите на леглото за тежкоатлети !   #Crazy Това е клаустрофобично ! Не може ли компа да е в друга стая ?

# 22
  • София
  • Мнения: 903
Едни мои приятели спяха близо 2-3 години на такова чудо, каквото искаш ти. Леглото беше вдигнато на около 1.70-1.80м височина. Или по-точно не беше легло, а матрак, качен върху дървена поставка. Отдолу под леглото имаше масичка с пейки отстрани, където сме правили много купони. Не са се оплакали, че им е високо, имаше доста място от леглото до тавана ( поне колкото да седнеш , та дори и повече).

# 23
  • Мнения: 183
ето и някои други идеи

# 24
  • Варна
  • Мнения: 912
лелееее, страхотно е това  Crazy
само имам едно съмнение - че струва колкото апартамента ни  Whistling

# 25
  • York
  • Мнения: 826
Аз си мислех, че моята спалня е малка  #Crazy
Повдигащото се легло изглежда много ефектно. Ще поразпитам тия дни колко може да струва нещо подобно.

# 26
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Идеите на honey™  са чудесни, но не виждам кой би изпълнил такъв проект в БГ или по-точно кой би го изпълнил така, че да издържи поне една по-бурна нощ. newsm78

# 27
  • Мнения: 183
Идеите на honey™  са чудесни, но не виждам кой би изпълнил такъв проект в БГ или по-точно кой би го изпълнил така, че да издържи поне една по-бурна нощ. newsm78
м да за бурна нощ няма сигурно да издържи знам ли,но е идея за малките жилища,още повече ако няма как да се обособи самостоятелна стая за децата и мама и татко трябва да спят в хола,при нас това още не е на дневен ред,но все пак като дойде време ще разпитам дали това е възможно,може би ако не е прикрепено за тавана а за нещо тип асансьор ,но не до горе newsm78

# 28
  • Варна
  • Мнения: 912
сега се сещам, че бях гледала един каталог на готварски печки, мисля на сименс и имаше един модел, при който фурната си стои нависоко, а когато се ползва слиза надолу точно на асансьорен принцип, цената май беше около 5000 лв., а за легло даже и не мога да си представя колко би стигнала  Crazy
но спор няма - моделите изглеждат страхотно

# 29
  • Мнения: 47 981
Щом все пак има отделна стая, но е малка, помислете за друг вид оптимизиране, например да вземете лаптоп(пести се място), има спални с огромни шкафчета под тях (пести се място за допълнителен скрин или гардероб), които се повдигат или шкафчетата се издърпват , за бюро- нещо повдигаюо се към стената например
легло- асансьор или шкаф е доста скъпо, а повдигнато на 2 ниво може наистина да не е здраво
нашият познат го беше правил сам, та си му имаше доверие, ама знае ли се
моите деца спят на двуетажен креват, ама на 2 етаж спи детето, което е 30 кила максимум, а не 2х70 кила примерно, което вече е сериозно натоварване и изисква много здрава конструкция

# 30
  • София
  • Мнения: 173
Ето нещо интересно,което на мен много ми допадна, а има и телефон
http://www.vbox7.com/play:738e322a

# 31
  • Мнения: 1 220
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5913839
Това е доста популярен модел за спестяване на  място.

# 32
  • Мнения: 878
купете си на старо голям крик ,дето повдига колите във въздуха по автосервизите и лепвайте отгоре.Управлява се с дистанционно и е нещо като по-горните идейки с повдигане във въздуха.Но при тези размери на стаята никак не можеш да събереш друго освен спалнята.Предполагам ,че и на височина помещението не е 3 метра,така ,че направо незнам.В темата Покажете спалнята си имаше едно червено канапе,което ставаше на спалня.Погледни и там,то не е разтегателно ами с извъртане излизаше половината легло.
Как го обясних само   ooooh!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 912
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5913839
Това е доста популярен модел за спестяване на  място.

не се отваря

Ето нещо интересно,което на мен много ми допадна, а има и телефон
http://www.vbox7.com/play:738e322a

това е готино, но за нас не става, освен, ако не вадим бюрото навън при сваляне на леглото, а ако ще е така и разтегателен диван ще върши същата работа, макар и не така ефектен  Wink

# 34
  • Мнения: 1 220
Аз го отварям, странно... Опитай пак.

# 35
  • Мнения: 3 770
За да го отвори , трябва да е регистрирана в сайта , да влезе и тогава да натисне линка.И на мен не се отваряше преди това.

# 36
  • Мнения: 3 770
Ето , за който не се отваря:

# 37
  • Мнения: 1 220
Тенкс, Диди!

# 38
  • Мнения: 734
варианта с подиума при нас е неприложим - няма пространство да се издърпа леглото (то дефакто трябва място за две легла или като е в прибрано положение да се прибира наполовина, една част и то май по-голямата ще остане да стърчи навън)

А каква е опцията подиумчето да е в съседната стая, т.е. леглото като е прибрано да се намира в съседната стая (да има нещо като дупка в стената, през която да се издърпва) ?
Втора идея - защо не си купите лаптоп?
Трета идея (малко футуристична, ама пък е оригинална) -> http://archzine.com/index.php/furniture/liftbed-%D0%B3%D0%BE%D0% … D0%BD%D1%82%D0%B8
Четвърта идея: Нека си представим, че все пак се спрете на вариант с легло, което се прибира в нещо като гардеробче. Ако леглото е 1.60 м на ширина остават цели 60см за бюро за компютър. Аз съм 1.73м, съпругът ми е 1.83м,тежи 105кг и се събираме на 1.60 широко легло.
Ето малко идеи:
http://www.nashdom-bg.com/data/interior2007/7/CRW_3557%20R.jpg

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=402

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6944

http://www.thewallbedworkshop.co.uk/wall_bed.htm

# 39
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Винаги съм се чудила как се оправят тези легла ,като са толкова на високо Thinking

# 40
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А пък аз се чудя, как може двама човека да спят в стая 2х2м.
Защото с мъжа ми пробвахме в стая 3х3м и никак не ни беше комфортно.

Общи условия

Активация на акаунт