Избор на количка

  • 4 328
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 448
И зимната и лятната ми бяха на Чиполино и останах много доволна. Просто си избери модел подходяш за твое удобство. А си бях харесала модел да се регулира височината на дръжката, защото тези статичните ми идваха ниски. И с въртящи колела избирай, че по лесно се управляват.
Все пак ти ще си я ползваш, трябва да е удобна за теб и да ти харесва.

# 31
  • Мнения: 52
Аз имам Джема-та на Чиполино, само че 2 в 1, от зимния кош съм много доволна, понеже имам доста стъпала пред блока, а и съм на 2-ри етаж без асансьор, всеки път при излизане и прибиране разгобявам количката, а ако бебо спи си го прибирам с коша в стаята и продължаваше да си спи необезпокоен. Сега летния кош не ми е много удобен, макар и по-лек. позицията на гръбчето не може да се регулира, а се завърта целия кош и детето не може да бъде изцяло легнало. И главичката му е все напред килната, та си мисля че на него не му е много удобно.

# 32
  • Мнения: 6 441
И с въртящи колела избирай, че по лесно се управляват.
Все пак ти ще си я ползваш, трябва да е удобна за теб и да ти харесва.
На мен пък не са ми удобни въртящити Peace Най-добре ще е ако побуташ някоя от посочените от теб колички и да висиш коя ще ти е най-удообна Peace

# 33
  • Русе
  • Мнения: 526
   Ние имаме Чиполино Пуки, доволна съм, най-вече защото количката е лека и доста маневрена. Маг Ингланд са много тежки, пък и на външен вид не ми харесват особено...  За Кангару знам, че правят по-евтини имитации на Чиполино, но хората са доволни от тях.
   Основното според мен е количката да е удобна на майката, защото тя ще се бори с дупките по улиците, а бебчето ще си нанка вътре и едва ли ще оцени безбройните предимства, с които ни засипват продавачките по магазините!

# 34
  • Мнения: 354
 Peace За по-скъпа количка втора употреба!
Аз така си взех Кенгуру Ексес- страшно съм доволна! не мога да разбера какво им харесват всички на този Маг. Ексес-а е много функционална, лесно се управлява - кеф ти зимен кош, кеф ти летен, кеф ти столче за кола! и не е толкова скъпа!

# 35
  • Мнения: 476
Искам да вметна, че комбинираните колички като Маг, нямат 100% хоризонталноно само  на вид, бебчо си е напълно хоризонтално вътре !   Simple Smile
Аз имам МАГ, а сега си взез Джордани Джио. От МАГа съм изключително доволна, ако можех да я ползвам и с обърната дръжка (тук идва недомислицата при нея, ако е само с 4 колела), нямаше да купувам друга. (Въпреки,че Джорданито е доста по-удобна, но ти си посочила други 2 марки като избор  Peace )

# 36
  • Мнения: 206
Препоръчвам ти да влезеш в под форум "На пазар" ,там има безброй подобни теми мисля ,че ще ти бъдат полезни ето една:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264870.0;topicseen

Между двете колички, за които се колебаеш по-добрия вариант е Чиполино отколкото Маг ,но за ценовия праг до 250лв. Кангару е най-добрия избор ,особено модела Виктория.

# 37
  • Мнения: 3 034
аз съм с американска количка, но искам да ти кажа, че никога не съм търсила кош, който да е абсолютно хоризонтален  Shocked дори коша за кола, с който се изписва бебето е с наклон. седалката на количката ми слиза до положение "новородено", което е с наклон около 45 градуса и това никога не е било проблем, напротив - ако евентуално се задави или повърне след като е ял и сме в движение, не го мисля, че може да се задави примерно  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 17 591
Не ги знам тези двете, но е важно да е обръща дръжката, за да го пазиш от жаркото слънце и да е лека.

# 39
  • Мнения: 204
Аз не мога да ти кажа за количките но в последно време чета че не е хубаво да возиш бебето в абсолютно легнало положение. Представи си да си хапнеш едно хубаво, те бебетата често даже връщат по-малко (ако им е в повечко) и после да те сложат хоризонтално и да те подрускат едно хубаво по българските улици. Миля че разбираш какво имам предвид. С други думи докторите започват да смятат че е по-добре да има лек наклон на коша или количката. Така че каквото и да избереш го имай в предвид. Аз лично го намирам за логично.

# 40
Здравейте, искам да жив питам някои ползвал ли е количка Jane Sallom Pro Maxi и Cosi Mura? Предстои ми закупуването на количка и незнам какво да избера. Искам де е лека, удобна за сгъване и прибиране в кола, да е с 3 колела и да става за новородено или поне към нея да може да се сложи кош за новородено. Имате ли опит?

# 41
  • Мнения: 176
 Според мен си вземи някоя на Chiplino-леки и манемврени са.Аз имам подобна на MAGа,в началото исках да е стабилна и здрава,широко е вътре,но са тежки,бебето като порасне трудно се карат. Peace

# 42
  • Мнения: 518
и аз много се чудих, но сега съм взела окончателно решение и няма сила, която да ме разубеди smile3508 - Чиполино Бевърли. Тежичка е - 13 кг и дръжката й не се мести, но се сваля коша, а това ще е удобно, защото може да се използва в колата. Още не сме я купили, но ходих по магазините преди време и я видях - на живо е много по-хубава, отколкото  на снимка, изглежда голяма, масивна, стъбилна, със широк кош - 270 лв. е. Искам и търсех точно това. А, и тук във форума преди бях чела, че са и много здрави, докато за Маговете нямам подобни наблюдения. Виждала съм ги тях в магазина, модела май беше Принцес - не е грозна, но някък чиполиното ми е по на душата Wink

# 43
  • Мнения: 512
Нашата зимна количка беше Хаук, а летните Чиполино от които не съм особено впечатлена!  Sunglasses

# 44
  • Мнения: 600
Имала съм  три колички - първата беше Маг Ингланд Принцес - супер недоволна съм, защото беше тромава, без завиващи колела и ако детето не гледа към майката, а към пътя трудно я вдигах по бордюрите, защото в тази позиция (дръжката се върти) няма амортисьор, а обикновено това е положението, когато бебето/детето е по-голямо и иска да гледа в посока на движението. Втората беше Джордани и беше много по-лека и удобна в сравнение с Мага, но не е подходяща за новородено, така че няма да изтъквам качествата й. Продадох я, защото си мислех, че количка повече няма да ми трябва. Обаче сега ми се налага да правя преходи с малката, които тя не може да издържи и купих една огромна триколка на ТСМ/HAUK и да ти кажа по-удобна количка не съм имала. Доста е тежка ако трябва да я носиш - към 15 кг е, обаче ако я будаш не се усещат въобще. За мен до момента това е най-удобната количка. Става и за новородено, т.е. има пълно легнало положение, не е напълно равна, но знам, че ги продават с портбебе като нови (моята понеже е от ръка няма), което ми се вижда супер удобно, защото и да заспи бебето лесно може да си го пренесеш у дома. Освен това с портбебето се изравня според мен. А и не е скъпа, като нова е около 150-180 лв. Неудобна е само за пренасяне с кола или с автобус, защото е по-тежичка. Успех и леко раждане  Hug Hug!

Общи условия

Активация на акаунт