За съвет

  • 4 051
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Здравейте. Аз съм мама на момиченце ,родено 27 г.с. За съжаление ниамамголям достъп до Интернет и не мога за сега да си позволя да се ровя много. Затова предварително се извинявам ако се повтарям, но искам да се запозная с майки на бебчета ,родени около нашата г.с за подкрепа и съвети . В момента сме на 3 ,5 месеца и д-рЧавдаров ни праща на ЛФК. Ние вече сме били там преди месец , но аз все пак моля да споделите какви са вашите наблюдения от метода на Войта. До такава степен съм се втренчила в развитието на детето че направо се побърквам. Знам че много от вас ще ме разберат. До каква степен изоставахте вие? Кога започнахте да посягате към играчките. Аз се опитвам да я накарам ,но все още безуспешно. Извинете за обърканото писмо но много бързам. Приемам и препратки по темата. Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 78
Здрасти!
Нашата Ема е 35 г.с. по морфологично развитие. Така, че по този "критерий" не се вписвам. Wink Освен това не знам какво е ЛФК и метода на Войта, но мога да ти кажа, че и двете заочнаха да посягат към играчките след пети навършен месец (от раждането). А Ема дори започна да се обръща от корем по гръб преди сестра си. И това пети месец, след като можеше вече да посяга към играчките... И както сигурно и други майки ще ти кажат - всичко е строго индивидуално. Моята майка проговорила на три годинки  #Crazy а сега не млъква  Joy

# 2
  • Мнения: 486
Здравей, дъщеричката ми се роди в 29г.с. Ние сме ходили при Чавдаров и аз съм много доволна, малката много се повлия от гимнастиката там.Идете, правете упражненията! По добре да се 'вторачиш'  прекалено в развитието на детето си , отколкото да пропуснеш да забележиш някой проблем.Стискам палци, да се оправите и много положителна енергия Hug за теб и мъничето.

# 3
  • Мнения: 360
Ние днес сме на първи прием там и после ще пиша. И аз съм притеснена за тази Войта, дано бебо го понесе добре, че иначе ...Вчера се засякохме с едно бебе на консултация и баба му, която работи с деца с ДЦП, каза че на всички недоносени бебета до 1 година им слагат диагноза ЦКС, за да се презастраховат. Не знам дали е така, но съм сколнна да й вярвам. Уф, не лесно, но дано всичко ок.

# 4
  • Мнения: 22 414
дъщеря ми се роди в 32г.с. не са и поставяли такава диагноза
щом сте на 3.5месеца ви е много рано за играчки и други подобни, дъщеря ми чак на 6месеца започна да се интересува по-сериозно от тях.
недей да сравняваш с други деца, остави детето да се развива спокойно, няма къде да отиде и ще си навакса всичко

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
За развитието на детето имай в предвид и коригираната възраст на детето, според която то е на 1 месец, ако не се лъжа. Нормално е да се втренчваш . Посещавайте си гимнастиката, правете упражненията в къщи и не се шашкай толкова, много е рано да се правят прогнози за развитието. Пожелавам ви всичко да се оправи и детето да навакса бързо пропуснатото  bouquet

# 6
  • Мнения: 486
На нас не ни сложиха диагноза, но си се развиваме със закъснение, започна да посяга чак към 7 месец, да се обръща на 10м., да пълзи и да се изправя на 12м.
Гимнастиката много й помогна.

# 7
  • Мнения: 6 604
Благодаря за отговорите ви момичета. От понеделник и ние сме при Чавддаров. Ние сме на 3,5 месеца коригирана възраст. Моля ви заради това да споделите кога сте започнали да се обръщате и да посягате към играчките в коригирана възраст. Извинете ме за претенциите ми ,но както вече споменах много рядко имам достъп до Интернет и незнам кога ще изчезне и нямам време да се ровя много. Благодаря ви предваарително. Чакам отговорите ви с нетърпение, защото ми е много притеснено. А кръвоизливи имали ли сте? нашите вече са изчезнали ,поне така ни казаха да. До скоро.

# 8
  • Мнения: 360
Не мога да отговоря на въпросите ти, защото ние сме още малки да правим тези неща.
Иначе и ние от понеделник почваме, пък ще видим. Прегледа мина много добре. Докторката беше изключително мила и внимателна и много ни обнадежди. По-натам ще споделя още впечатления.
И дано всички скоро се похвалим с успех!

# 9
  • Мнения: 486
На нас не ни сложиха диагноза, но си се развиваме със закъснение, започна да посяга чак към 7 месец, да се обръща на 10м., да пълзи и да се изправя на 12м.
Гимнастиката много й помогна.
Поравям се, в коригирана приблизително: започна да посяга към 4.5-5м.
 да се обръща към 7.5 м.
 да пълзи и да се изправя 9.5. м

# 10
  • Мнения: 6 604
Не мога да отговоря на въпросите ти, защото ние сме още малки да правим тези неща.
Иначе и ние от понеделник почваме, пък ще видим. Прегледа мина много добре. Докторката беше изключително мила и внимателна и много ни обнадежди. По-натам ще споделя още впечатления.
И дано всички скоро се похвалим с успех!
Вие къде бяхте на преглед?Кой ви прегледа? А на колко месеца сте сега(коригирани)?

# 11
  • Мнения: 6 604
На нас не ни сложиха диагноза, но си се развиваме със закъснение, започна да посяга чак към 7 месец, да се обръща на 10м., да пълзи и да се изправя на 12м.
Гимнастиката много й помогна.
Поравям се, в коригирана приблизително: започна да посяга към 4.5-5м.
 да се обръща към 7.5 м.
 да пълзи и да се изправя 9.5. м
Щом нямате диагноза това значи че Чавдаров ви е казал че вече сте добре и нямате нужда от гимнастика така ли?
Може ли малко по-подробно да напишеш ,моля те, колко пъти сте били в клиниката му,какви процедури са ви правени там., колко пъти се упражнявахте у дома ,имахте ли кръвоизливи, и ако да кога изчезнаха, и кога спряхте да правите гимнастика-тъй като от лентичката ти виждам че вече сте над годинка. Как се справи с притесненията ,че изостава?

# 12
  • Мнения: 360
Не мога да отговоря на въпросите ти, защото ние сме още малки да правим тези неща.
Иначе и ние от понеделник почваме, пък ще видим. Прегледа мина много добре. Докторката беше изключително мила и внимателна и много ни обнадежди. По-натам ще споделя още впечатления.
И дано всички скоро се похвалим с успех!
Вие къде бяхте на преглед?Кой ви прегледа? А на колко месеца сте сега(коригирани)?
Първо бяхме на преглед при д-р Чавдаров.Той ни прати в клиниката и там ни прегледа Д-р Тодорова. Утре ставаме на 2 коригирани, иначе сме на 4.

# 13
  • Мнения: 486
Здравей, почвам да пиша по-подробно. Simple Smile
Още след като изписаха Били от болницата, започнахме да ходим на трансфонтанелна ехография от там ни пращаха на гимнастика при Тонев /детската поликлиника/ .При него сме ходили към 4-5 пъти/гимнастика+елекрто стимулация/ на принципа 1 семица там после към месец си правим упражненията в къщи и после пак там.За съжаление колкото повече растяхме все повече изоставахме, а лекрите казваха 'добре сте, ще наваксате'.Аз се притесних повече и отидохме при Чавдаров/всъщност ни гледа д-р. Тодорова/.Тя каза че няма основания да поставя диагноза, но изоставане има значително  и трябва да се работи.Всъщност диагноза ДЦП е коректно да се поставя чак на приблизително 18м. Назначи ни гимнастика + магнитна стимулация +басейна с топки.Ходили сме 2 пъти по 2 седмици/част от посещенията сме си платили, защото броя отпуснат от ЗК не е достатъчен за всички нуждаещи се деца, и иначе трябваше да чакаме да ни вмъкнат в графика с безплатни неизвестно кога/.Били напредна много някак изведнъж и на 3-тото посещение ни казахе че сме добре и имаме контролен преглед след 2 месеца.
За главичката в епикризата е написано неясно : ' хиперехогенности перивентикулярно' - така и не разбрах дали е иамло кръвоизлив.Но заради това ходихме до 11м. всеки месец на трансфонтанелна ехография.Последният път ни казаха, че Били е добре, разширените мозъчни стомахчета, са започнали да се свиват и вече няма нужда да я следят.
С притеснението си дали Били е добре, дали ще проходи , проговори...все още не съмсе справила напълно, макар вече да е много по-добре и да ни уверяват , че се развива нормално.
Стана много дълго, дано съм била полезна.

# 14
  • Мнения: 360
Искам да те питам Zoia_Alex за магнитното поле какво представлява и дали е неприято, има ли някакъв риск, не знам, идея нямам какво представлява.

Общи условия

Активация на акаунт