дъщеря ми се изгърбва

  • 597
  • 3
  •   1
Отговори
Здравеите дъщеря ми е във втори клас и от известно време
ми прави впечатление че стои доста изгърбена
Според личната и лекарка това е въпрос на навик и трябва
непрекъснато да я приканвам да се изправя  но това трае
само само за минута и пак се изгърбва
Много съм притеснена пишете ми ако сте имали този проблем

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравей
моя приятелка имаше подобен проблем частично го реши и с един корсет от меки ластици - герадехаутер май се наричаше
но си трябва лечебна гимностика до колкото знам

ако пишеш в здравния подфорум може да получиш повече инфо мисля - уви това е често срещан проблем, но определено предполагам родителите не им се пише в този подфорум защото той е за доста по-тежки заболявания
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0  това е здравния подфорум

# 2
  • Мнения: 2 700
Със сигурност трябва да я види специалист.
Преди няколко години и аз имах съмнения за изкривяване при дъщеря ми, но тъй като не беше в напреднал стадий ми предложиха да я запиша на подходящ спорт. В нашия случай става дума за спортни танци. Плуването също влияе  добре.
В битови условия можеш да я караш да си пише домашните например с книга на главата. При неправилна стойка книгата пада.

# 3
  • Мнения: 1 032
Едно време когато играех балет ни караха да слагаме едни ластици на раменете. Всъщност взимаш нормален ластик и го връзваш. Слагаш го през раменете все едно обличаш ръкавите на жилетка (много некадърно обяснение, дано си ме разбрала). Само гледай да не е много стегнат ластика, за да не причинява болка или дискомфорт. Трябва да се усеща съвсем лекичко придърпване на ременете назад без да пречи на обичайните движения на детето. В един момент несъзнателно започваш да изправяш гърба и да изпъваш раменете назад, много е ефикасно.
Отделно си отведи детето и при специалист.

Общи условия

Активация на акаунт