Питане относно кани за вода Brita

  • 315 669
  • 1 393
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 36
Здравейте, искам да попитам нормално ли е под филтъра (в дъното на фунията) да остава известно количество вода? Става дума за Брита Марела. Филтърът не стига до самото дъно и остава около един пръст разстояние, което, естествено, се запълва с вода. Не мога да го сложа по-надолу, колкото и да се опитвам.

# 1 186
  • Мнения: 5 234
Да, нормално е.

# 1 187
  • Мнения: 36
Ок, благодаря за бързия отговор. Чудех се дали слагам филтъра не както трябва.

# 1 188
  • Мнения: 5 234
Доколкото съм чела, това е нарочно, за да не остава на сухо филтъра.

# 1 189
  • Мнения: 9 107
Определено е нарочно смолите трябва да се мокри , за да бъдат активирани и да могат да пречистват водата, стария модел филтри каната трябваше да бъде пълна до долната част на филтъра тоест долната му част винаги да бъде потопена във вода и трябваше да се следи за това. новия модел дори каната да остане празна, там този сифон винаги има останало количество вода

# 1 190
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Здравейте нямам все още кана Брита , но пък имам няколко въпроса. Видях че има няколко разновидности, Marella,  aluna...знам че съм виждала и други имена и се чудя каква е Разликата?  А също така ФИЛТРИТЕ- дали има различни, според твърдостта на водата или начина на пречистване....? Някои има ли това устройство на Брита,което се слага директно на  Мивката? https://www.alcampo.es/compra-online/hogar-y-decoracion/cocina/f … ra-grifo/p/418848

# 1 191
  • Мнения: 1
Добър ден, отскоро се сдобихме с кана Brita с филтър Maxtra от промоция от магазин Метро, като с каната получихме общо 3 филтъра. Обаче след няма и 2 седмици употреба забелязахме, че на дъното на каната, както и на дъното на поставката за филтъра се утаяват много малки черни частички. На мен лично ми приличат на малки частици активен въглен. Смених филтъра - с другия отново ги има. При вас наблюдава ли се този феномен? Дали е нормално или е някакъв дефект на партидата филтри?

# 1 192
  • София
  • Мнения: 44
Нашата кана редовно я изплакваме, заради тази черна утайка. Според мен също е от въглена вътре.  Филтрите ги купуваме от EMAG, ако има значение.

# 1 193
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Никога не съм имала черна утайка. Купувам филтрите от амазон, а преди това от ларедут.
Накисвате ли и разтръсквате ли филтрите преди да ги сложите в каната?

# 1 194
  • Мнения: 351
Нямам подобни проблеми с такива частици по дъното на каната. Винаги при смяна на филтър го поставям за 15 минути във вода. След това при поставяне в каната три пъти пълня, филтрирам и изливам водата от каната преди да е готова за употреба. Филтри купувам от Amazon и ebay. Не мога да дам 12-14 лева за филтър, колкото е масово цената в нашите магазини.

# 1 195
  • Berlin
  • Мнения: 11 250
Нормални са тези черни частички, от въглена във филтъра са. Нищо им няма, не хвърляйте цял филтър заради това.

# 1 196
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И аз имам такива черни частички.Само от България си купувам филтрите.Сега даже минах на Аквафор филтри-3броя за 17 лв.На Брита най-евтино съм вземала 4 бр.за 32 лв/8 лв на филтър/.Мисля,че сега има в Лидл 4 броя за 28-29 лв-7,25 лв на бройката.

# 1 197
  • Варна
  • Мнения: 17 951
И аз имам такива черни частички.Само от България си купувам филтрите.

Почвам да се чудя дали не ги правят за България по-некачествени. Confused

# 1 198
  • София
  • Мнения: 9 850
Моите са от Амазон, и пак има черни частички.

# 1 199
  • София
  • Мнения: 5 187
Цитирам от пост на рер-4о, от официалния отговор на производителя:
"...Поради вероятността от снижаване на стойностите на РН, винаги се препоръчва да се използват нагревателни елементи от неръждавейка/ хром-никел стомана когато се загрява водата...."
Как да го разбирам това? От какво да бъдат тенджерите?
Ако чаят е в изцяло стъклена кана и няма досег с неръждавейка, тогава киселинността ще остане? (а с нагревател ще се намали ?)

Преди 15 г. Брита се хвалеха, че пречистват 100% някои от видовете замърсители и 99% останалите. При следващата ми покупка, след години, тази хвалба я нямаше!

Лятото бях на гости на семейство с кана Аквафор и бях много приятно изненадана от бързата скорост на пречистване и вкуса на водата, като че скоро съм сменила филтъра на моята кана Брита. Филтърът им беше на 2 месеца усилена експлоатация (10 човека).
Затова препоръчах Аквафор на приятели, има я за 15 лв в момента в Кауфланд с включен 1 бр.филтър.

Общи условия

Активация на акаунт