Каши

  • 1 636
  • 21
  •   1
Отговори
Мами здравейте!Имам няколко въпрос4ета към вас!От месец и няколко дни давам зелен4укови пюрета и ве4е смятам да вкарам и кашата!Днес купих каша на Милупа защото нея ми препоръ4аха от няколко места и ми казаха 4е е най-купуваната!Искам да попитам така ли е и имали по добра от нея!Също на Нестле добра ли е кашата!Взех оризова Безмле4на каша!С такава каша ли се запо4ва!?днес направих малко защото знам 4е трябва както пюретата да давам лъжи4ка по лъжи4ка в продължение на 10 дена докато дам дозата за едно хранене!Правя я с вода,но отзад дават 4е може и с мляко!Но няма логика нали е Безмле4на каша!?моля пишете ми пове4е по въпроса да се сдобия с пове4е информация 4е сам много боса по въпроса!? newsm78

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Лично аз съм въвела кашата с безмлечна безглутенова каша на Милупа. Тази на Нестле също е добре. Правех я отначало с кърма, но имай предвид, че бързо се втечнява.
Пише, че може да се приготвя с мляко наистина, но не бих го направила. Безмлечна е да, става и за деца  с АБКМ, по-универсална е. Слагала съм 2-3 пъти АМ  в безмлечна каша , купено специално за кремчета , но това след 10-ти месец.

# 2
  • Мнения: 502
  Щом вече си въвела плодови и зеленчукови пюрета,можеш да правиш кашата с вода и да добавяш малко плодово пюре за вкус.Иначе оризовата безмлечна каша е доста безвкусна. Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
И аз да се включа с няколко въпроса тук, ако авторката не възразява.
Според вас кога е подходящо да се дават кашите -сутрин или следобяд? Колко пъти  в седмицата?  И ако  не се дава всеки ден през останалите дни какво  се дава?
Какво количество би следвало да се дава, при положение, че кърмя преди  да дам каша?
Доста съм объркана, защото педито каза, да не давам всеки ден каша, защото напомпвали, а тук -във форума на няколко места срещнах постове, в които се казва, че не е вярно, че напомпват.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 504
Кашата я давах след обяд. Безмлечна оризова и елда с ябълка на хумана. Захранихме се с 1 2 3 лъжички както си трябва. Дълго време количеството беше 2 супени лъжици каша + кърма/цедях се/и след това си доцокваше. Казват, че новите храни се дават сутрин с цел, ако има някакъв проблем да може да се реагира в рамките на деня. Въвеждането на нова храна си я правех сутрин, т.е към 11 ч предлахах новата храна и после измествах след обяд/както беше с кашата/Доза за едно хранене дадох може би на годинка, защото до към 10 месеца нямахме заместено хранене и постепенно си увеличи сама твърдата храна. Каша съм давала всеки ден, Кати не е нашишкавяла от това, а като се има предвид, че след 6 7 месечна възраст децата стават доста по подвижни не мисля, че точно от кашата ще надебелеят, а и необходимите им въглехидрати май основно от кашата се набавят. Кашата доста засища, ако не искате за заместите хранене, мисля че количествата на кутията не трябва да се спазват. Млечни каши дадох към 9 10 месец, щото ми писна да се цедя, а и са доста по вкусни и има доста по голямо разнообразие.
Доколкото знам сутрешното кърмене най-късно се замества и Кати си цокаше  и още си цока сутрин и след това вече давам някаква закуска/закуска почнах да давам някъде към 10я месец/, затова и като беше по-малка сутрин не съм давала каша.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 11:45 от EmiR

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
EmiR, благодяря ти. А на колко месеца си захранила?
Аз кашата я правя с вода, въпреки че е безмлечна, но пък кърмя преди това. А нещо друго давала ли си в следобедните часове, имам предвид различно от каша.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 504
Захраних на 5 м и 3 седмици. Имахме проблем с акането/нямаше запек, но не акаше често/ затова  почнахме с плодово пюре/. Емиии освен каша, съм давала плодово пюре или като пропусне кашата си се кърмехме Simple SmileВ смисъл, никога не съм я насилвала, ако не иска каша, а предпочита цица, давам цица...и така. Някъде към 7,5-8 месеца почнах да стъргам пресен плод в кашите/ябълка, круша, банан, манго/, ноо като се замисля, май основно каша съм давала/понякога ги обърквам с някакво плодово пюре, както дойде/ но обикновено съм имала по 2 каши, едната безглутенова, другата глутенова, а в самото начало 2 безглутенова/в началото си бяха само безмлечни естествено, а глутена го въведох към 8,5 месеца пак с каша/. Овесени ядни сварени от мен не ядеше, но примерно каши с овесени ядки ядеше...но това вече при въведен глутен.
А иначе за каша с  вода - виждаше ми се много безвкусна и затова се цедях докато не ми писна, а иначе и ние си се кърмехме когато си поиска, ама направо са си безвкусни тия безмлечни каши...В смисъл, че повечето мами си правят кашата с вода, аз явно съм се попрестарала:))

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мами здравейте!Имам няколко въпрос4ета към вас!От месец и няколко дни давам зелен4укови пюрета и ве4е смятам да вкарам и кашата!Днес купих каша на Милупа защото нея ми препоръ4аха от няколко места и ми казаха 4е е най-купуваната!Искам да попитам така ли е и имали по добра от нея!Също на Нестле добра ли е кашата!Взех оризова Безмле4на каша!С такава каша ли се запо4ва!?днес направих малко защото знам 4е трябва както пюретата да давам лъжи4ка по лъжи4ка в продължение на 10 дена докато дам дозата за едно хранене!Правя я с вода,но отзад дават 4е може и с мляко!Но няма логика нали е Безмле4на каша!?моля пишете ми пове4е по въпроса да се сдобия с пове4е информация 4е сам много боса по въпроса!? newsm78
Аз съм най-доволна от кашите на Милупа и на Хипп
Да-наистина е хубаво да се започне с оризова каша
Точно така-започва се с малко и постепенно се увеличава количеството
На безмлечната се добава мляко или кърма

# 8
  • Мнения: 1 447
Аз съм най-доволна от кашите на Милупа 
Да-наистина е хубаво да се започне с оризова каша
Точно така-започва се с малко и постепенно се увеличава количеството
[/quote]
Кашата я давам следобяд

# 9
  • Мнения: 622
според мен кашите и изобщо продуктите на Милупа са най-добрите на нашия пазар.Започнах с оризова без млечна каша.Давала съм от всички вкусове без шоколадовата и мога да кажа, че са много вкусни.
В чужбина попаднах на плодови пюрета на същата фирма и бяха страхотни. Peace

# 10
  • Мнения: 5 539
Не е необходимо да прибавяте кърма в безмлечните каши, ако кърмите преди или след това Peace Това ще ви спести хамалогията на цеденето.

# 11
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 556
Здравейте,
искам да се включа в темата, тъй като и на бебка от скоро започнах да й давам каша - оризова безглутеинова на Милупа. Давам я в следобедното хранене в 16,30-17 ч. правя я с кърма, тъй като с вода (пробвах веднъж) отказа да я яде. Правена с кърма също не й харесва особено, но криво-ляво я изяжда, но определено си чака цицата за цокане и то с нетърпение.
Захраних я на 5 месеца и 20дни с плодово пюре. Плодовото пюре й давам сутрин на първото хранене, зеленчуково не съм давала още.
Не зная как да правя кашата, така че да яде и де не е проблем храненето с каша? Има каши, които са с плодове - те подходящи ли са или се дават на по-късен етап?

# 12
  • Мнения: 1 100
При нас лекарката предписа безмлечна, безглутенова оризова каша с рожкови Sinlac на Nestle. Нищо не ми спомена за поетапно опитване, затова първата вечер направих цяла доза - естествено синът ми не изяде почти нищо. Тъй като кашата е лечебна - за алергични деца и за предпазване от алергии, предположих, че затова няма нужда от захранване - да яде колкото реши. Педито дори ми каза да добавям ябълки и банани вътре и то при положение, че знаеше, че е ял само морков до този момент. Shocked Затова поне плодове не сложих, но временно спрях захранването с пюрета през деня /кашата я давах вечер след кърмене за по-добър сън/. Невероятна вкусна е! Laughing Дозата е 5 препълнени супени лъжици в съответното количество вода, но той досега не изяжда и 1/5 от дозата. Знае си, че няма за къде да бърза! Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 6 235
Тъй като кашата е лечебна - за алергични деца и за предпазване от алергии
Shocked newsm78 За пръв път чувам такова нещо. С малка вероятност да алергизира - да, но да предпазва от алергии. Thinking

Аз взимам каши на Нестле, Frisocrem и сега ябълковата на Хумана. Исках да взема на Хипп с елдата, но не са зареждали в магазинчето. Но при мен е друго - аз държа да е безмлечна, без глутен, да е обогатена с желязо и с възможно по-малко вида плодове в нея.

# 14
  • Банкя
  • Мнения: 823
Аз захраних сина ми от 5-я месец, първо със зеленчукови, после с плодови пюрета. Каша давам от 7-я месец. И аз съм взимала досега само на Milupa и съм много доволна. Нашата педиатърка ми каза, че не е задължително да е безмлечна кашата (в случая за моя син, тъй като няма някакви алергии fingerscrossed). Аз започнах с безглютеновите с ябълка и морков, а после и с тази с банан. На 7,5 дадох от безмлечната със 7 зърна с глютен (така въведох глютена). Нея я правя с АМ (Аптамил - него го използвам и за дохранване към кърменето). В нея слагам и половинка плодово пюре. По принцип започнах с малки количества, но вече сме на почти 6 лъжички плодова каша, или 4 зърнена+1/2пюре. Кашата я давам преди обяд за храненето в 10:00ч (заместено е изцяло).
По принцип педиатърката ми каза да давам кашата през ден (редувана с плодово пюре) за храненето в 18:00ч, а сутрин в 10:00ч да давам попара. Но аз засега изчаквам с попарата, затова си давам всяка сутрин каша. Не мисля, че синът ми се е напомпал, но ще видим сега на консултацията в петък, колко е наддал за един месец. Peace

Общи условия

Активация на акаунт