Как да се правя с пушенето в 7 клас?

  • 1 432
  • 12
  •   1
Отговори
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
моля мами и татковци на младежи, кажете ми как се справяте с пушещите си деца Thinking
всичко друго около пубертета ми е ясно, даже ако не е моето дете мога и съвет да дам, ама с моето не мога да излезна на глава. Дебелите книги хич не ми помагат
Освен да се замерваме с тях Grinning, ама понеже знам, че не е това начинът, вече не знам какво да направя,
Аз самата пуша и сигурно там е белята, ама на тази възраст, пише в дебелите книги, че и да спра да пуша, пак няма да има ефект

# 1
  • Мнения: 1 220
Моят син е на 6 г и сме дале4е от 7ми клас, но знаеш ли на една приятелка майка и за да обясни вредата от пушенето точно в тази възраст я заведе в белодробното отделение на медицинска акдемия- ефект имаше, мацката не пуши и до днес!  Но и ти спри цигарите, то не може да обясняваш на някой колко е лошо това което прави, като ти правиш същото, ама за теб важат други правила!

# 2
  • Мнения: 8 163
Аз самата пуша и сигурно там е белята, ама на тази възраст, пише в дебелите книги, че и да спра да пуша, пак няма да има ефект
Моето мнение е, че това е основна "беля" и че ако спреш, ефект ще има. Не само от гледна точка на твоето здравословно състояние, но и ще дадеш личен пример на детето си, преди да се е пристрастило.
Побързай! Поговорете, решете да ги спрете и изпушете последната си цигара заедно!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Цитат
Моето мнение е, че това е основна "беля" и че ако спреш, ефект ще има. Не само от гледна точка на твоето здравословно състояние, но и ще дадеш личен пример на детето си, преди да се е пристрастило.
Побързай! Поговорете, решете да ги спрете и изпушете последната си цигара заедно!
Цитат

Не мисля, че ще има особен ефект. Аз съм от семейство на пушачи, но самата аз съм непушачка. Много е важна компанията, в която се движи. Ако всички в нея пушат, то детето веднага ще стане аутсайдер, защото не е в крак с "модата". Честно казано, мисля, че това си е един кръстоносен поход - пубертет, хормони, компания от пушачи, доста ще й е трудно на мамето да се справи. Има нещо друго, всички деца на тази възраст опитват цигара, дори и аз съм го правила, но реших, че не си струва още тогава и то донякъде средата ми оказа влияние.А приятелката ми по друг начин я отучиха, макар и прекалено краен за мен - баща й щом разбра, че госпожицата пуши (самият той е непушач и доста властен човек), я накара пред него да изпуши 10 или 15 цигари, не съм сигурна за бройката, но една след друга. Тя сигурно стигна до натравяне, но от тогава дори и миризмата на цигари и действа гадно. незнам, мисля че няма рецепта за това, просто всеки родител трябва да намери правилния подход към детето си. Успех! newsm10 box

# 4
  • Мнения: 6 472
И аз съм от семейство на пушачи (вече бивши слава богу). Нито аз нито брат ми пушим! Честно казано никога не са ни изнасяни лекции за това, че не е хубаво да се пуши. Обаче си спомням, че на 5-6 г помолих баща ми да си дръпна от цигарата му. И ТОЙ МИ ДАДЕ! Ауууууууууууу беше такава отврат, че повече не ми и хрумна Grinning

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Порови се в И-ната и намери възможно най-гадните и отвратителни факти  Scream и снимки  Sick за вредата от това пусто тютюнопушене  #Cussing out! И му говори...   umnikuu

П.П: нямам личен опит де, просто си мисля, че трябва нещо сериозно да го шокира  #Crazy тийн-а, та да се замисли  newsm78 и евентуално да ги спре   superuu.

Успех  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 250
Вие как си представяте - децата толкова ли са глупави?

Какво значи - "аз пуша, и обяснявам надетето колко е лошо"?
То и детето ще обяснява по този начин на внуците ви "колко е лошо".

И като е толкова лошо защо и вие пушите? И защо вие не спрете да пушите?

И ако вие си казвате, че не можете да ги откажете, то как очаквате от децата да ги откажат?

Ако си достатъчно добра майка, сега е повода да ги откажеш!


С уважение (не чак толкова голямо):
майка непушачка

# 7
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Благодаря мами,
аз не й се карам , защото знам, че стане по-лошо
просто исках малко ваш опит, за да ми помогне да реша аз какво да направя,
благодря ви все пак smile3525

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами добре е да поговориш за вредата върху развитието на подрастващия. Да удариш по суетата на младата госпожица, че вреди на кожата. Че се натрупват токсини и прочие. Но тя е достатъчно малка за да направиш леко крачка и тактично да я побутнеш към някой спорт- спорта е друг вид наркотик, но е за предпочетане пред цигарите- а там може да срещне и приятели които да и покажат че има и деца на нейната възраст които не си падат по това и при тях просто не е на мода.

# 9
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
тя се занимава с балет, а сега през лятото иска да ходи при някаква стрийтденс
учителка, ама ще пробвам със спорт

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Ами добре е да поговориш за вредата върху развитието на подрастващия. Да удариш по суетата на младата госпожица, че вреди на кожата. Че се натрупват токсини и прочие. Но тя е достатъчно малка за да направиш леко крачка и тактично да я побутнеш към някой спорт- спорта е друг вид наркотик, но е за предпочетане пред цигарите- а там може да срещне и приятели които да и покажат че има и деца на нейната възраст които не си падат по това и при тях просто не е на мода.

Чудесен съвет си дала! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 250
Като знам балерините как пафкат за да са с ниски килограми...

Най-общо има 2 вида мускулно натоварване - аеробно и анаеробно - предполагам че го знаеш. Та балета е от анаеробните, затова балерините не могат да тичат. Аеробните спортове така те натоварват дробовете, че е трудно да си пушач - поне така са ми казвали колегите. Та като се запролети всички спират цигарите за да могат да ходят по фитнесцентровете да правят мускули за под тениските (на мен ми харесва  Embarassed).

Когато бях 7 ми клас родителите ми вече не пушеха - майка ми заради проблеми със сърцето, баща ми - заради кръвоизлив на язвата. И двамата ги спряха отведнъж от страх за живота си. Трябва ли да стигнеш до тяхното положение?
Няма ли да е по-добре в момента да покажеш каква приятелка можеш да бъдеш и дружно да отказвате цигарите? Това е едно нещо, което можете да правите заедно - да отказвате цигарите.

Не ми се сърди, но не уважавам хора, които не уважават другите, защото това да караш детето си да откаже цигарите, без самият ти да се потрудиш да ги откажеш - това е неуважение към децата.

# 12
  • UK
  • Мнения: 3 959
И все пак, въпреки всичко, най вече зависи от човека. Родителите ми пушат, околните ми пушат, съучениците ми пушат, приятелите ми, поне една част от тях, пушат, аз не пуша. Не защото съм се отказала от това по особено брутален начин, дори не съм опитвала, и не искам. Никой никога не ми е обяснявал колко гадни са цигарите, да не пуша... Може би ако бяха щеше да ми е интересно и щях да пробвам... Не знам. По тази причина и не докосвам никакъв алкохол...

Общи условия

Активация на акаунт