Aко щете вярвайте-паднах!

  • 1 998
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Добре де, Биляна, след като са ви споходили проблеми точно от ранното даване на сок, защо пак си за ранното захранване?



Проблемите не бяха от ранното захранване,детето си имаше колкики.Съжалявам,че не знаех,че някои препоръчват първо зененчуците,а след това плодовете.При нас това беше спасението и успокоението.
Темата за захранването сме я нищили НАЙСЕ пъти вече и мисля,че е втръснала на всички.Разбрали сме се тук да отговаряме на конкретно зададен въпрос,а не всеки да си налага мнението....да няма дразги Wink
bib.bib ,не смятам,че има майка която да въвежда НЕвнимателно храните,а темата щом те весели-давай,радвам се че ти е весело Wink Simple Smile

# 16
  • Мнения: 550
[A от кога са ви казали да давате сок???Споделете нещо?!
Като навърши малката един месец и педиатърката ни каза да й давам сок от пресно изстискани плодове според сезона. И аз тук във форумите четох мнения всякакви, и също се учудих на толкова различни неща, защото нашия батко е на 17г. и тогава нямаше такива препирни. Затова те съветвам да си слушаш педиатъра, а не тук пищещите, така поне ще чуеш само едно мнение и дано да е най-доброто. Аз давах сок от първия месец, плодово пюре от трети месец, зеленчуково от четвърти, а месно и каши пети месец. Сега сме на 7м. и поне досега не съм имала никакви проблеми.

# 17
  • Мнения: 64
На нас педито ни каза,сокчета след пьрвия месец.Реших да я послушам и дадох,но за сьжаление не доведе до нищо добро Cry.
Наложи се да спрем,и едва от няколко дни захранвам направо с плодово пюре,засега безпроблемно Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Темата за захранването сме я нищили НАЙСЕ пъти вече и мисля,че е втръснала на всички.
bib.bib ,не смятам,че има майка която да въвежда НЕвнимателно храните,а темата щом те весели-давай,радвам се че ти е весело Wink Simple Smile
Едно и също имаме предвид, дори и да не сме се разбрали. Дето викаш, карай да е весело  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 46 508
[A от кога са ви казали да давате сок???Споделете нещо?!

С нашата педиатърка бяхме на едно мнение - след 4-ти. Но тя е против ранното захранване. Въпреки, че не е млада чете много и се интересува от чуждия опит  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Темата за захранването сме я нищили НАЙСЕ пъти вече и мисля,че е втръснала на всички.Разбрали сме се тук да отговаряме на конкретно зададен въпрос,а не всеки да си налага мнението....да няма дразги Wink

Не мисля, че се заяждам, още по-малко, че си налагам мнението. Просто си го излагам, така както и ти си казала, че си за ранното захранване. Само дето аз съм обяснила защо съм за късното и какви са били последиците при мен от ранно захранване.

А въпросът на момичето е точно относно ранното и късно захранване и като гледам колко отговора са се събрали - явно има хора, на които не им е втръснало от тези въпроси - а ако на теб ти е - просто не отговаряй и не чети. Аз например безинтересните за мен теми просто ги прескачам, а не си давам мнението, след което да твърдя, че било обсъждана тема и другите да спрат да пишат по нея.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Един трябва да отстъпи и това ще съм аз Simple Smile.............без коментар............

# 22
  • Мнения: 59
  И ние сме по ранната схема на захранване, но внимателно - така ни каза педиатъра на Калина - да давам по малко от новата храна и ако забележа че на бебка не и понася да спра. Тогава нямахме нет и не знаех, че има и други начини на захранване, но честно казано и да знаех не знам как бих постъпила, може би пак така - обожавахме сокчетата, пък и сезонът позволяваше.  Другите мами са ти отговорили много добре - ти решаваш, но всичко зависи от бебо. За сега, да чукна на дърво, ние нямаме проблеми.
  А за форума - направо сме като в парламента - искаме да убедим не само себе си че сме прави, но и всички останали.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
[A от кога са ви казали да давате сок???Споделете нещо?!
Като навърши малката един месец и педиатърката ни каза да й давам сок от пресно изстискани плодове според сезона. И аз тук във форумите четох мнения всякакви, и също се учудих на толкова различни неща, защото нашия батко е на 17г. и тогава нямаше такива препирни. Затова те съветвам да си слушаш педиатъра, а не тук пищещите, така поне ще чуеш само едно мнение и дано да е най-доброто. Аз давах сок от първия месец, плодово пюре от трети месец, зеленчуково от четвърти, а месно и каши пети месец. Сега сме на 7м. и поне досега не съм имала никакви проблеми.
Аз така гледах големия син и така започнах и малкия и за сега (да чукна на дърво ) нямам никакви проблеми!Малкия си пие сокчетата с апетит ,нямаме колики-незнайно защо.Мисля,си за това късно захранване-може и да сте прави,но наистина всеки си избира сам как да гледа децата си.
Благодаря ви за отговорите.Много се бях шашнала,но сега всичко е ОК.

# 24
  • Мнения: 2 051
Много добре е обяснено тук:

Захранването - още някои причини да изчакаме до 6-месечна възраст
По-долу може да прочетете някои от причините за започване на захранването след навършени 5-6 месеца.


Недоброто усвояване на карбохидратите в плодовите сокове може да доведе до хронична диария, метеоризъм, подуване и коремни болки. Няма причини да се дават плодови сокове на деца под шестмесечна възраст, тъй като те няма да бъдат добре усвоени и могат да нанесат вреди. Даването на сокове преди захранването с каши и пюрета може да доведе до заместване на кърмата (ад. мляко) със сок и в резултат от това - до намален прием на протеини, мазнини, витамини и минерали (желязо, калций и цинк). Недохранването, прехранването и ниският ръст се свързват с прекомерната употреба на сок.
Храносмилателната система на бебето още е незряла. Тя представлява филтър, който предпазва организма от потенциално опасни субстанции и пропуска полезните вещества, който обаче в ранните месеци от живота на бебето не работи добре. Между 4 и 7-месечна възраст, храносмилателната система на бебето преминава период на растеж, след който вече може да прави селекция, кои вещества да пропусне и кои - не. Развиващата се храносмилателна система започва да секретира имуноглобулин А, който образува покритие от вътрешната страна на червата и не позволява на потенциалните алергени да проникнат в кръвоносната система на бебето и да предизвикат алергична реакция. Затова в ранните месеци вероятността от алергия е по-висока, макар организмът на бебето да секретира малки количества имуноглобулин А и да получава чрез кърмата. Затова е особено важно да се отложи захранването, ако някой друг от семейството има алергия, като допълнително се забави даването на храната или храните, към които други членове на семейството имат алергии.
Малките бебета имат рефлекс на езика , с който изтласкват всичко, попаднало в устата им. Това е мярка, която ги предпазва от задавяне. Ако решите да захраните бебето по-рано, то просто ще плюе повечето от храната и много малка част от нея ще достигне предназначението си. Тогава и рискът от задавяне е по-висок. Между 4 и 6-месечна възраст този рефлекс постепенно изчезва. Преди 4-6 месечна възраст нито устата на бебето (началото на храносмилателната система), нито стомахът и червата (краят й) са готови да приемат и обработват храни или напитки, различни от кърма (ад. мляко) и  евентуално вода в горещите летни дни.
Още една причина да изчакате е тази, че механизмът на преглъщане още не работи добре и може да не се получи синхрон между него и езика. Ако дадете пюре или каша на бебе под 4 месеца, то ще го повърти из устата си, малка част ще попадне в гърлото му, малко ще се задържи в бузите, а повечето ще бъде изплюта. След навършени 4 месеца бебетата започват да се научават, как да придвижват храната към гърлото.
Детето трябва да може да седи. Поставянето на бебето в полулегнало положение с помощта на възглавници или в столче не се препоръчва и може да доведе до задавяне ! Освен това, в ранните месеци от живота си бебетата свързват храненето с гушването в мама. Храненето с пюре или каша е по-механично действие и носи по-малко удоволствие на бебето.
Малките бебета не могат да дъвчат. Зъбите рядко се появяват преди 6-7 месец, което също е доказателство за това, че малките бебета трябва да сучат, а не да дъвчат. През 4-5 месец се увеличава и слюноотделянето. То често се смята за признак за порастването на зъби, но това е погрешно, а до показването на първия зъб могат да минат месеци. Основното предназначение на слюнката е да започне да разгражда храната още в устата на бебето чрез ензимите, които съдържа, което подпомага смилането й в стомаха.
По-големите бебета обичат да имитират хората , които се грижат за тях. Те с удоволствие ще опитат да се хранят с лъжица, когато видят, че така се хранят големите.
Изследванията доказват, че ранното въвеждане на друга храна влошава усвояемостта на хранителните вещества от млякото, а детето започва да усвоява тези вещества от други храни едва след една година.
                                                                          От www.AskDrSears.com

Повече може да прочетете тук: http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html
Независимо, че сайтът е посветен на кърменето, принципите на захранване са еднакви при кърмени и некърмени бебета.


# 25
  • Мнения: 53

Повече може да прочетете тук: http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html
Независимо, че сайтът е посветен на кърменето, принципите на захранване са еднакви при кърмени и некърмени бебета.



Най-добрият бебешки сайт за хранене на бебето!!!

Общи условия

Активация на акаунт