Как стерилизирате шишетата без стерилизатор?

  • 6 493
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 728
Използвам хапче за студена стерилизация на Чико. От началото и аз изварявах, но много се съсипват така шишетата, а и има играчки който не трябва да се варят. По удобно е, течноста е активна 24 часа и може вместо да вариш всеки път бибата когато я изпусне, просто да си я пуснеш в течноста, и да я забравиш страшно няма, няма да се стопи като при варенето

# 61
  • Мнения: 132
Изварявах ги, никога не са ми ставали такива, каквито описваш. Според мен 20 мин. е много, достатъчно е за 1-2 минути да се пуснат във врялата вода.
Съгласна съм

# 62
  • Мнения: 9 973
слагам сода във водата Wink

# 63
  • Мнения: 1 372
С разтвор за студена стерилизация на Чико

# 64
  • София
  • Мнения: 5 079
В МВ на макс, в по - голям пластм. съд с капак.  Peace

# 65
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Изварявах ги, никога не са ми ставали такива, каквито описваш. Според мен 20 мин. е много, достатъчно е за 1-2 минути да се пуснат във врялата вода.
съгласна  Peace
и аз за 1-2мин

# 66
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз ги изварявах и при мен ставаха такива,независимо колко време ги варя,
това е от хлора във водата,аз ги подсушавах със салфетка и така бялото падаше.
използвах и стерилизиращи хапчета на Чико. Peace

# 67
  • Мнения: 8 999
Потапях ги за няколко минути във вряща/кипяща вода. Страшна досада беше. Стерилизаторът е наистина една от вещите, които съм купила с кеф и съм използвала максимално.

# 68
Ако може да ползвам темичката за едно въпросче.
Имам микровълнова, на която и се счупи чинията и сега съм сложила една обикновена ,но тя не се върти, та дали няма да изпека стерилизатора, ако си купя? newsm78  Някой, ако е ползвал така стерилизатора си моля да сподели.

# 69
  • Мнения: 1 428
Не стерилизирам  Naughty. Като купя шишето го изварявам и после само с гореща вода и веро на мивката  Peace
Аз също правя така  Peace

# 70
  • BG
  • Мнения: 2 217
Моля за съвет.Преварявам шишетата по 20 минути ,и след като ги извадя от водата целите са едни такива като прашни,все едно имат котлен камък,бели.Вие как ги варите?

В Бургас има котлен камък и затова шишетата ти стават такива - от водата. Според мен 20 мин варене е твърде много - и 5-7 мин са достатъчни. Би могла да използваш стерилизиращи хапчета.
Ако имаш възможност си купи стерилизатор (пресполагам, че има и 2-ра употреба) - ще си спестиш много усилия.
Аз все още стерилизирам, но вече по-рядко.

Успех!   bouquet

# 71
  • Мнения: 141
СТЕрИлИзирала съм за 2-3 мин. във вряща вода до 6мес. възраст,сега изварявам само бибероните.

Общи условия

Активация на акаунт