кога заведохте вашето бебе на море

  • 7 084
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
ние сме на месец и половина и не знам дали тази година можем да го заведем на море,тогава ще бъдем на около 4 месеца.Притеснявам се,че ще бъдем много малки.Моля ви дайте ми съвет.Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 784
За пръв път на плаж го водихме, когато беше на 7 месеца. Избрахме септември месец за почивка на море, за да не сме там в най-големите жеги. Изкарахме си страхотно. Беше лесно, защото бебо беше малък. Имаше си  установен режим, който там не променихме, а продължихме да си следваме. Храненето беше лесно, защото общо взето по това време беше още предимно на АМ, та не се е налагало да мисля за храни и странични забавления свързани с детето. Сега почивка с него на море ми се струва малко трудничко. Колкото е по-мъничко бебчето, толкова по-лесно ще ти бъде, според мен.

# 2
  • Мнения: 90
Най-добре е да попиташ педиатъра за морето.
Ние водихме бебка на море, когато беше на 9 месеца и много й хареса.

# 3
  • в Низината
  • Мнения: 705
За пръв път го заведохме миналата година. Беше почти на 2 години.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
Ако само бебето ще е на 4 месеца (а не всички вие, общо или поотделно), принципно няма проблем да отидете заедно на море. Правилно са ти казали вече, че най-лесните почивки са с най-малки деца. С всяка следваща година става по-трудно.
Габриела беше на 4 месеца, когато я заведохме на море (беше през август). Всички се чувствахме прекрасно. Педиатърът също беше на мнение, че морето не би навредило на бебето.

# 5
  • Мнения: 2 090
На 1 годинка и 3 месеца Peace
Стига да се съобразите със силните слънчевите лъчи,не вярвам да има проблем Sunglasses.Като цяло морския климат се отразява добре на бебетата,пътуването също Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 170
Миналата година като бяхме на море той беше на 6 месеца.
Не мисля, че възрастта е проблем, просто трябва да се спазва режим- на плаж до към 10 часа сутрин, след обед след 16 часа, задължително мажеш със слънце защитен крем  лицето и тялото и не се пече на слънце. Трябва да помислиш и за храната на бебето, аз кърмех и нямаше проблем, ако сте на АМ трябва да имате някакви удобства.
 Все пак и по морето се раждат бебета, а те не седят по цял ден в къщи. Не се притеснявай, ще се справите, а и на бебо ще му хареса.

# 7
  • Мнения: 9 990
На 1 месец беше.Но ако решиш да ходиш-просто не ходи в сезона-хем ще смените климата, хем обстановката, бебе е лесно-спи-яде-ще си починеш.

# 8
  • Мнения: 983
Аз също не мисля, че възрастта е проблем. Въпроса е, ако идете с него, дали ще можете да си починете. Ясно е, че бебе на такава възраст, няма да има спомени и ще му е все едно дали е вкъщи или на морето. Така че основното според мен е да си дадеш сметка как ти искаш да си прекараш отпуската - с него и с грижите покрай него или просто имате нужда и искаш да релаксирате сами. Ние миналото лято избрахме втория вариант и не съжалявах. Разполагахме си с времето, излизахме си по барове вечер, стояхме си на плажа докато ни омръзне...Бебчо беше на 7 месеца и имахме на кого да го оставим.

# 9
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми е лятно бебе - беше прекалено малка за нашия екстремен начин на почивка - на палатка на брега на морето. Заведохме я, когато навърши годинка. Синът ми имаше по-добър късмет, защото се роди през есента и заминахме, когато навърши осем месеца.

# 10
  • Мнения: 1 897
Миналата година-синът ми беше на 1г. и 4 м.

# 11
  • Мнения: 407
Започнахме да го водим на плаж,когато беше на 9-10 месеца.Надувахме му басейна и го оставяхме вътре с играчките под чадъра.В басейна не слагахме вода.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Малко е още детето. Ние я заведохме за пръв път на годинка, но я беше много страх и пищеше и от водата и от пясъка, тъй че изкара половин-един час на плажа. На 2 годинки нещата вече бяха на другата крайност - не можехме да я извадим от водата - започваха писъци, ревове и тичане обратно към морето  ooooh!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Малката я заведох когато беше на 5 месеца-нямаше проблем  Peace

# 14
  • Мнения: 2 197
Малко е още детето. Ние я заведохме за пръв път на годинка, но я беше много страх и пищеше и от водата и от пясъка, тъй че изкара половин-един час на плажа. На 2 годинки нещата вече бяха на другата крайност - не можехме да я извадим от водата - започваха писъци, ревове и тичане обратно към морето  ooooh!
Това с пищенето според мен не е до възраст, а до дете. Дъщеря ми беше на година и 2 месеца, когато за първи път отиде на море. Страшно и хареса водата. Даже плуваха с баща и (аз понеже не мога да плувам и само те двамата влизаха във водата). Плажа също и хареса, беше и много забавно да си се занимава с нещата по пясъка, да не говорим, че редовно си заспиваше. Стана най-черна от тримата и въобще беше прекрасно. Тази година ще видим.
При добра защита със специализирана козметика и при избягване на лошите часове за стоене на плажа не виждам проблем за 4-месечно бебе. И наистина с малко бебе е много по-лесно - като го позиционираш на едно място не се очаква след 2 секунди да е в другия край на плажа, както е при по-големите.

Общи условия

Активация на акаунт