кога заведохте вашето бебе на море

  • 7 094
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
ние сме на месец и половина и не знам дали тази година можем да го заведем на море,тогава ще бъдем на около 4 месеца.Притеснявам се,че ще бъдем много малки.Моля ви дайте ми съвет.Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 784
За пръв път на плаж го водихме, когато беше на 7 месеца. Избрахме септември месец за почивка на море, за да не сме там в най-големите жеги. Изкарахме си страхотно. Беше лесно, защото бебо беше малък. Имаше си  установен режим, който там не променихме, а продължихме да си следваме. Храненето беше лесно, защото общо взето по това време беше още предимно на АМ, та не се е налагало да мисля за храни и странични забавления свързани с детето. Сега почивка с него на море ми се струва малко трудничко. Колкото е по-мъничко бебчето, толкова по-лесно ще ти бъде, според мен.

# 2
  • Мнения: 90
Най-добре е да попиташ педиатъра за морето.
Ние водихме бебка на море, когато беше на 9 месеца и много й хареса.

# 3
  • в Низината
  • Мнения: 705
За пръв път го заведохме миналата година. Беше почти на 2 години.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
Ако само бебето ще е на 4 месеца (а не всички вие, общо или поотделно), принципно няма проблем да отидете заедно на море. Правилно са ти казали вече, че най-лесните почивки са с най-малки деца. С всяка следваща година става по-трудно.
Габриела беше на 4 месеца, когато я заведохме на море (беше през август). Всички се чувствахме прекрасно. Педиатърът също беше на мнение, че морето не би навредило на бебето.

# 5
  • Мнения: 2 090
На 1 годинка и 3 месеца Peace
Стига да се съобразите със силните слънчевите лъчи,не вярвам да има проблем Sunglasses.Като цяло морския климат се отразява добре на бебетата,пътуването също Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 170
Миналата година като бяхме на море той беше на 6 месеца.
Не мисля, че възрастта е проблем, просто трябва да се спазва режим- на плаж до към 10 часа сутрин, след обед след 16 часа, задължително мажеш със слънце защитен крем  лицето и тялото и не се пече на слънце. Трябва да помислиш и за храната на бебето, аз кърмех и нямаше проблем, ако сте на АМ трябва да имате някакви удобства.
 Все пак и по морето се раждат бебета, а те не седят по цял ден в къщи. Не се притеснявай, ще се справите, а и на бебо ще му хареса.

# 7
  • Мнения: 9 990
На 1 месец беше.Но ако решиш да ходиш-просто не ходи в сезона-хем ще смените климата, хем обстановката, бебе е лесно-спи-яде-ще си починеш.

# 8
  • Мнения: 983
Аз също не мисля, че възрастта е проблем. Въпроса е, ако идете с него, дали ще можете да си починете. Ясно е, че бебе на такава възраст, няма да има спомени и ще му е все едно дали е вкъщи или на морето. Така че основното според мен е да си дадеш сметка как ти искаш да си прекараш отпуската - с него и с грижите покрай него или просто имате нужда и искаш да релаксирате сами. Ние миналото лято избрахме втория вариант и не съжалявах. Разполагахме си с времето, излизахме си по барове вечер, стояхме си на плажа докато ни омръзне...Бебчо беше на 7 месеца и имахме на кого да го оставим.

# 9
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми е лятно бебе - беше прекалено малка за нашия екстремен начин на почивка - на палатка на брега на морето. Заведохме я, когато навърши годинка. Синът ми имаше по-добър късмет, защото се роди през есента и заминахме, когато навърши осем месеца.

# 10
  • Мнения: 1 897
Миналата година-синът ми беше на 1г. и 4 м.

# 11
  • Мнения: 407
Започнахме да го водим на плаж,когато беше на 9-10 месеца.Надувахме му басейна и го оставяхме вътре с играчките под чадъра.В басейна не слагахме вода.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Малко е още детето. Ние я заведохме за пръв път на годинка, но я беше много страх и пищеше и от водата и от пясъка, тъй че изкара половин-един час на плажа. На 2 годинки нещата вече бяха на другата крайност - не можехме да я извадим от водата - започваха писъци, ревове и тичане обратно към морето  ooooh!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Малката я заведох когато беше на 5 месеца-нямаше проблем  Peace

# 14
  • Мнения: 2 197
Малко е още детето. Ние я заведохме за пръв път на годинка, но я беше много страх и пищеше и от водата и от пясъка, тъй че изкара половин-един час на плажа. На 2 годинки нещата вече бяха на другата крайност - не можехме да я извадим от водата - започваха писъци, ревове и тичане обратно към морето  ooooh!
Това с пищенето според мен не е до възраст, а до дете. Дъщеря ми беше на година и 2 месеца, когато за първи път отиде на море. Страшно и хареса водата. Даже плуваха с баща и (аз понеже не мога да плувам и само те двамата влизаха във водата). Плажа също и хареса, беше и много забавно да си се занимава с нещата по пясъка, да не говорим, че редовно си заспиваше. Стана най-черна от тримата и въобще беше прекрасно. Тази година ще видим.
При добра защита със специализирана козметика и при избягване на лошите часове за стоене на плажа не виждам проблем за 4-месечно бебе. И наистина с малко бебе е много по-лесно - като го позиционираш на едно място не се очаква след 2 секунди да е в другия край на плажа, както е при по-големите.

# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
И тази година няма да го водя на море. Догодина като стане на 3.

# 16
  • Мнения: 11 003
Никакъв проблем не е да заведеш 4-месечно бебе на море. Peace На нас морето миналата година ни се размина в последния момент, но както го бяхме планирали, Рая щеше да е на 3 или 4 месеца.

# 17
  • Мнения: 498
На 1 г 6 месеца. Peace
Но не мисля,че е проблем и малки бебоци да се водят на море.

# 18
  • София
  • Мнения: 89
Малката беше точно на 4 месеца. искарахме си чудесно. Ходете си на море и няма какво да му мислите  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Синът ми е лятно бебе и съответно чак на следващата година беше на море, значи почти на годинка. Много хубаво си изкара, не спираше да пълзи като хлебарка по плажа Laughing Но в хотела имаше и бебе на не повече от 4-5 месеца, родителите му го паркираха го на една пеленка под дебела сянка и си се плицикаха в басейна с по-големите си деца Laughing А то си спиииинка Simple Smile Така им завиждах за кроткото бебче Mr. Green

# 20
  • Мнения: 247
На 8 месеца

# 21
  • Мнения: 2 149
На 4 месеца я заведохме на море,септември,в количката и на сянка.Много сладко си спеше Laughing

# 22
  • Мнения: 63
Аз го заведох на 8 месеца, защото се роди октомври, но и по-малък да беше щях да го водя. Не мисля, че възрастта е проблем ако го държиш под чадър. От морски град съм и съм виждала много малки бебета почти новородени. Майките си ги държат в шезлонг, в количка и на сенчица.

# 23
  • Мнения: 389
Криско навърши 8 месеца на морето, но това беше септември месец, и стоеше на сянка под чадъра, дори във водата не го потопихме!

# 24
  • Мнения: 657
На 4 месеца я заведохме на море,септември,в количката и на сянка.Много сладко си спеше Laughing

Ние още сме в очакване на нашата принцеса, но живот и здраве така смятаме да направим  Grinning Нали сме от морски град все пак  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 236
 Ние живеем на морето. На плажа я заведохме като беше на 3 месеца - по памперс, с тънка пеленка отгоре, и чадъра забит точно над столчето й. Не сме я мазали с крем, аз знам че до 6 мес. децата не трябва да се мажат със слънцезащитен крем. Водихме я след 4ч. следобед, може и сутрин до 11ч. Беше й много добре.

# 26
  • Мнения: 3 478
Моята я заведохме на няма и 4 месеца, проблеми не е имала.

# 27
  • Мнения: 3 069
Нашето дете посети морето на 1г. 1м.
За вас...мисля че е много малко бебчето.
Потърси мнение от педиатър.

# 28
  • Мнения: 1 447
На 1.5 месеца я заведохме на море.Живот и здраве тази година и с двете деца

# 29
  • Мнения: 417
Явно аз ще дам различен отговор.Миналото лято малкия беше на 9 м. и не го взехме.Все пак отивахме на почивка Crazy

# 30
  • Мнения: 660
Ние ще ходим август в Гърция на море. Мия ще е на 8 месеца. Изобщо не съм се замисляла дали е малка. Отивайте и се забавлявайте!  Grinning

# 31
  • Мнения: 9 990
Явно аз ще дам различен отговор.Миналото лято малкия беше на 9 м. и не го взехме.Все пак отивахме на почивка Crazy

Все пак и с деца се почива чудесно.Въпросът тук е дали е удачно здравословно повече  да тръгнат с детето, а не дали искат да да се отърват от него. CrazyДилемата не е такава май...

# 32
  • Мнения: 468
Баткото за първи път на два месеца.малката на месец.И Винаги стоим по един месец там.бабите са ни на морето.

# 33
  • Мнения: 573
На 4 месеца я заведохме на море,септември,в количката и на сянка.Много сладко си спеше Laughing
На 4 месеца я заведохме на море,септември,в количката и на сянка.Много сладко си спеше Laughing

И ние така, купихме малко басейнче и я къпехме там. Смяната на обстановката ни се отрази добре.

# 34
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
За първи път го заведохме на 1 г. 4 м.
Предишната година, когато беше бебе на месеци, пропуснахме.

# 35
  • Мнения: 983
бабите са ни на морето.

Еее, вие сте щастливци  Wink

Въпросът тук е дали е удачно здравословно повече  да тръгнат с детето, а не дали искат да да се отърват от него. CrazyДилемата не е такава май...

Ако е такъв въпроса, май наистина педиатър само може компетентно да отговори  Peace

# 36
  • Мнения: 3 016
Ние си живеем на морето . Веднъж го заведох на 9 мес . Беше към 5 часа. Изплаши се .Започнах да го водя редовно когато беше на 1 год и 8 мес .Ходехме сутрин по -раничко и до към 10. 30-  11 .00 си бяхме в къщи. Силното слънце е мн .вредно за детската кожа.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И ние сме на морето, за 1 път го заведох на годинка и половина Peace

# 38
  • Мнения: 1 212
При нас се случи синът ми да е на 7-8 месеца .
Имаше и бебета на по 3-4 месеца .
Мился , че няма нищо лошо бебо да се поразходи до там , стига да се въоръжите с помагачи ....  или здрави нерви в противен случай .....  Peace
Все още всяка една почивка , на която отивам без "ескорт" да помага  / а на практика все така се получава  Confused/  е смесица от почивка и "мъчивка"  Mr. Green

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За първи път го заведохме на годинка. От педиатърката знам, че трябва да е поне на 6 месеца.  Peace

# 40
  • Мнения: 1 029
за първи път я водихме на година и половина.Много й хареса и има спомен от тогава.Още ми говори, че пак иска да плува Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 44 098
на плаж на година и половина.

# 42
  • Мнения: 270
Сега на великден в Турция.  На 11 месеца и половина.Мазахме с 25 фактор. Не изгоря, но почерня. В басейна го е страх и само топнахме крачета. Grinning

# 43
  • Мнения: 2 005
Като навърши 1 г. го заведохме за първи път за 10 дни  Peace Беше страхотно  bowuu

# 44
  • София
  • Мнения: 2 296
Каката я заведохме на 1 година като беше.
Малкия нямаше и 4 месеца,котато отидохме на море
миналата година.Но на плаж не съм го водила.
Тази година ще е по-интересно.

Аз съм на мнение,че колкото е по-малко детето,толкова
ще ви е по-лесно да отидетес него на море. Peace

# 45
  • Мнения: 1 586
За мой срам го заведохме на 11месеца чак........ама тази година живот и здраве мислим честичко да ходим за да наваксаме.

# 46
  • Мнения: 622
Първият път когато беше на 3 месеца и то в чужбина.Втория на 10 месеца(преди 4 дни се върнахме) пак в чужбина  Grinning
Мажа тялото с Microsun Baby и със слънцезащитния крем на SebaMed baby. Потопих я цялата в топлия басей с шапка и тениска Peace

# 47
  • Мнения: 27 524
На 8 месеца. Няма проблем за която и да била възраст за нормално бебе  Peace

# 48
  • Мнения: 75
на 10 месеца .И точно на плажа проходи newsm09Сташна почивка изкарахме.ПОстоянно го търсих на около,а то милото само да видише че някои яде нещо и се запътваше на там.Иначе си го къпехме в морето с надуваем пояс и плувки на ръчичките.Колкото е по малко детенце толкова по добре ще си изкарате newsm08  grinning039

# 49
  • Мнения: 3 092
На 1 годинка и 1 месец . Grinning
Не искаше да излиза от водата .

# 50
  • Мнения: 9 814
Заведохме малката за първи път на море на 1 г. и 9 м.

# 51
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Беше някъде на 5-6 месеца Grinning

# 52
  • Мнения: 1 103
Ние бяхме на 5 месеца и ходихме на море  Grinning

# 53
  • Мнения: 5 026
Ще го водим чак сега-на 2г6м ще е. Миналата година не се наемах, то и сега ще е голям купон  Sunglasses

# 54
  • Мнения: 4 753
Ще пропуснем тази година.... няма как да завлека всичкия багаж, че и количката до там...

# 55
  • Мнения: 169
Ние ще водим бебо на море юни месец, тогава ще е на 6 месеца и не съм си и помисляла, че ще е проблем!

# 56
  • Мнения: 742
Консултирайте се с педиатъра си Hug Аз не смятам че е проблем да заведете 4 месечно бебе на море-а по скоро дългият път...

Ние живеем на море и Криската беше на 2 месеца когато за пръв път я заведохме на плаж - от 8 - 10ч и тя през цялото време спа на сянка в кошницата Hug Беше мног забавно за нас...и слава богу нямаше никакви проблеми Hug
А сега вече-елате ни вижте...жаба и половина Joy

# 57
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е 1.2г. и да ти кажа честно и тази година НЯМА да я заведа на море. При тази страшна мръсотия която е на всякъде, предпочитам планината. Може би догодина ще я заведем.

# 58
  • Мнения: 9 973
няма да е пробем според мен

# 59
  • Мнения: 756
според мен е мъничко бебето за море, ние ще ходим през юни , но ще сме на 9 месеца -не бих отишла с 4 месечно бебе , ти ще бъдеш много изтощена, а и около тази възраст започват да си изграждат някакви навици за спане и хранене

# 60
  • Мнения: 959
Синът ни го заведохме на море, на 2.6м. След това всяка година и много се закрепи здравословно.

Малката исках тази година да я вземем с нас, но се отказах. Доводите ми са стабилни  Laughing Не яде вече пюрета, но и по ресторанти не мога да я храня. Naughty А, честно хич не ми се готви и разправя. Embarassed Нали отивам на почивка. Другата година, когато ще е по голяма ще си топне и тя д- то в морето. Grinning

# 61
  • София
  • Мнения: 1 252
Синчето беше на 3,5 месеца, когато за първи път го заведох на море. През повечето време си спеше в количката или в басейнчето. Вземи си хубав слънцезащитен продукт и се забавлявайте спокойно, защото всяка следваща година спокойствието ще намалява прогресивно.
Мен повече ме притесняваше дългия път от София до Варна, но хлапето спа през по-голямата част от пътя...

# 62
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Ние за пръв я заведохме на 2 години.
Ако мислиш, че няма да имате проблем с хранене (кърмене) не виждам и аз нищо лошо.

  bouquet

# 63
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Баткото го заведохме на година и 10-11 месеца. Първото лято ходихме сами /без него/. Сега мисля бебчо да го заведем това лято.

# 64
  • Мнения: 8 769
Ами ние сме си на морето, така още когато стана плажно време децата бяха там. Grinning

# 65
  • Мнения: 679
Миналата година като ходихме Алекс беше на 8 месеца. Нямахме проблеми, но на плажа стоеше под чадъра задължително, в количката, майка ми го прибираше около 10.30 ч. най-късно в къщи. Тази година ще сме чудо, но нека де е весело  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 199
аз ще изчакам да станем на година и половина поне,че може и две...детската кожа е много чувствителна все пак

# 67
  • София
  • Мнения: 3 064
Миналата година отидохме през юни, когато шефа беше на почти 7 месеца и стояхме до края на септември, на каравана, почти всеки ден го топях в морето. . Тази година мислим да отидем още в края на май. Бебетата се чувстват много добре на морето Peace

# 68
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ние ще бъдем на годинка. Иначе вече на басейн е ходил и много му хареса   Mr. Green

# 69
  • Мнения: 74
каката беше на годинка като я заведохме на море;а бебка сега на лято ще я заведем ще бъде на 6м

# 70
  • Мнения: 3 500
Тази година ще я водим за първи път, ще бъде на 2 годинки. Избрахме края на юни, за да не е лудница.

# 71
  • Мнения: 1 428
Ние мислим да отидем с бебо на почивка.Тогава тя ще е на около 8 месеца.

# 72
  • Мнения: 1 212
Като бебо е на море , не е задължително да се пече на слънце , нали ? !
Спокйно, кротко, под чадъра на сянка ... наистина им се отразява добре  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 17 592
Сигурна съм, че само бебето ще е малко...
Иначе не бих завела толкова малко бебе на плаж.
За море - ами и там се раждат бебета, нали... Може да се редувате за плажуването с татито или нещо подобно.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 064
Сигурна съм, че само бебето ще е малко...
Иначе не бих завела толкова малко бебе на плаж.
За море - ами и там се раждат бебета, нали... Може да се редувате за плажуването с татито или нещо подобно.

А защо не на плажа на сянка? Аз сега си притеснявам повече от миналата година, защото няма да мога да го задържа на едно място, ще разчитам на инстинктите му да не слънчаса. Не виждам причина и да не го топна в морето.

# 75
  • Мнения: 1 212
..... Аз сега си притеснявам повече от миналата година, защото няма да мога да го задържа на едно място.....

И съвсем основателно  Peace
Навеждаш ме и мен на лоши мисли .... и притеснения , не го бях предвидила  Thinking

# 76
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Когато ходихме минала година на море,Меги беше
на 10 месеца,много и хареса и нямаше проблеми.
Все пак се посъветвай с педиатъра на детето. Peace

# 77
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За първи път отидохме на море когато голямата беше на 3 год. Тогава малката беше на 6-7 мес., но не я взехме. Нито пък следващата година- тя отиде за пръв път на море на 2 год. и половина.

# 78
  • Мнения: 2 908
Тази година ще я водим-на 1г и 8 месеца.

# 79
  • Мнения: 1 031
Синът ми беше на 11 месеца, когато за първи път го заведохме на море.

# 80
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Ние миналата година я заведохме когато беше на 6 месеца и много и хареса тази година сме на линия за морето отново!

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Миналата година не го заведохме, защото беше мъничък, но тази година сигурно ще го заведем на море.

# 82
  • Мнения: 59
Според мен е живо наказание и за детето и за майката. Когато е по-топло на бебето му омръзва да лежи, непрекъснатия вятър, пясъка в очите....... Ние отидохме за сефте на море с нашия юнак, когато беше на 10мес. и половина и издържахме взаимно 3 дни. От там отидохме на Велинград и 7 дена - РАЙ.

# 83
  • по света
  • Мнения: 1 587
На около 10 месеца,изкарахме почти три месеца на морето не сме имали проблеми.Въпроса е какви условия има там където отивате.

# 84
  • Мнения: 1 138
Беше навършил годинка, т.е. миналта година за пръв път видя морето. Много му хареса, надявам се тази година пак да го заведем.

# 85
  • Мнения: 1 409
Заведохме го за първи път на море,когато беше на 1.5 месеца.Не сме го водили на плаж,освен един-два пъти вечер след 18 часа,когато няма слънце.

# 86
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
На 9 месеца ама много не стояхме на плаж-главно следобед след 17 или сутрин до 10 и 30

# 87
  • Мнения: 2 478
Ние живеем на морето.
Миналото лято синът ми беше на 3 месеца,когато започнахме да го водим на плаж.
И така цяло лято.
Под чадъра,намазан с висок фактор слънцезащитен крем,е безопасно.

# 88
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 284
На годинка и 1 месец.

# 89
  • Мнения: 485
Баткото беше на 1,2 год., сега на толкова смятаме да заведем и малката

# 90
  • Мнения: 5 393
Беше на 11месеца, когато отидохме на море за първи път с него. Много добре му се отрази.

# 91
  • Мнения: 683
ние сме на месец и половина и не знам дали тази година можем да го заведем на море,тогава ще бъдем на около 4 месеца.Притеснявам се,че ще бъдем много малки.Моля ви дайте ми съвет.Предварително ви благодаря.

Това лято ще му е за първи път и ще е на две години и пет месеца. Синът ми е с много бяла и нежна кожа, затова ще ходим от края на юни, юли и август слънцето е много силно. Самата аз вследствие на често излагане на слънце имам много бенки и онко-дерматоложката, при която ходих, за да ми махне 9 изкочили, каза никакво море за детето преди да стане на 3 години.

# 92
  • Мнения: 1 671
Майка ми и баща ми заведоха малкият когато беше на 9 месеца (вече не го кърмех). Много добре му се отрази, върнаха ми го загорял и много щастлив! Цяла зима не ми е боледувал. Сега пак ще го водят.

# 93
  • софия
  • Мнения: 25 456
1 г. 2 мес. Като за първи път ходихме септември. Тази година сме там през август.

# 94
  • софия
  • Мнения: 636
Не сме водили дъщеря ни още на море. Бяхме на Велинград - на спа хотел миналата година. Тя беше на 8м. Сега ми се струва същинско приключение да я заведа някъде на почивка - тя има супер режим, който НАСТОЯВА да спазва направо педантично, та ние не можем да нарушим. Тне знам как ще е с морето-ако стигнем до плажа, добре ще е. Сега в края на месеца ще я водим на Сандански - пак на спа хотел. Като варионт засега предпочитам минералните басейни за деца и умереното слънце. А и тя и мъжа ми са с толкова светла кожа, че май не са хич за море - няма слънцезащитен фактор за такава скандинавска кожа.

# 95
  • Мнения: 15 538
заведохме го миналата година, юни месец. малчо беше на 7 м. не сме имали никакви проблеми - дори стояхме по цял ден на плажа  Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 4 397
Синът ми го заведохме малко преди да направи годинка, беше голям кеф и само тичаше към морето да се къпе  Mr. Green  /понеже се роди есента нямаше как по рано/
Дъщеря ми се роди края на април и на 4м. я заведохме и нея, много добре изкарахме и с двамата  Peace

# 97
  • Мнения: 1 114
По принцип няма проблем да отидеш и с новородено на морето. НО....
Ето ти линк към интервю с д-р Мангъров, шеф на Детското инфекциозно:http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=3800
Склонна съм да се съглася с него, за смисъла от воденето на такова малко дете на море.
Ние пътуваме с дъщеря ми откакто е на 4 месеца, защото няма на кой да я оставяме. Ако имаше, не бих се и замисляла. То не е почивка, а смяна на локацията с детето. Наистина, колкото е по-малко толкова е по-лесно.

# 98
  • Мнения: 439
Точно на първият му рожден ден. Пясъка му хареса много, много. Във водата първо не искаше да влиза, после търчи сам, не можеш да го хванеш и писъци, кеф

# 99
  • София
  • Мнения: 4 588
Миналата година беше много малък и решихме, че няма смисъл да ходим. Тази вероятно ще го заведем. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 339
На 10 месеца беше, е, морето е съвсем различно с бебе, но пак не е за изпускане!

# 101
  • Мнения: 610
Точно навършваше 10мес.беше страхотно не е за изпускане. Peace

# 102
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да бе, море с бебе не е за изпускане Whistling На мен и сега не ми се ходи с децата, но вече не мога да ги излъжа Tired Друго си е по младоженски...

# 103
  • Мнения: 512
И аз бях поставена пред тази дилема с каката - трябваше да ходим на море когато беше на 4-5 месеца, но честно казано не посмях. Отидохме чак на следващата година, но малката я заведохме на 10тия месец и нямаше проблем!  Peace

# 104
  • Мнения: 1 599
За първи път на 1г и 4 м - то тогава беше ад повръщане , диария... а да не говоря ако го бях завела на 4 месеца... а иначе вече на 2 г.като стана  нямахме никакви проблеми

# 105
  • Мнения: 523
На 1 г 6 месеца. Peace
Но не мисля,че е проблем и малки бебоци да се водят на море.

# 106
  • into the blue
  • Мнения: 771
На година и половина,но се разболя(същата работа като при Аia,събрахме си багажа набързо и според мен е най-добре да се заведе дете след 2г,да не кажа три години

# 107
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми да ще го водим на плаж юнака (на 5м в момента), а в края на лятото и някъде на почивка ще го заведем Peace

# 108
  • Мнения: 204
За първи път я водихме на море миналата година август месец - беше на 6 месеца. Всеки ден бяхме с нея на плажа - с 25 фактор и с дрешки под чадъра Simple Smile и не сме имали проблеми. Единствено, че ходехме рано на плажа и най-късно в 11 часа се прибирахме от там. А следобяед чак след 16 часа става за плаж.

# 109
  • sf
  • Мнения: 10 143
Каката я заведохме наморе,когато беше на 1г. Всякоа година ходи по два пъти. Сега живот и здраве, малкия съще ще бъде на 1г. Не променяме режима им, не ходим на плаж в големите жеги, е,верно, не висим по кръчми и дискотеки, но сме наясно,че правим нещо добро за здравето на децата, въпреки че няма да имат и грам спомени, поне първите няколко години.

# 110
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Данаил беше на 40 и няколко дена, когато отидохме на море, беше Септември. Изкарахме 1 хубава седмица.
Това лято пак ще отидем, ще бъде на годинка - от сега усещам, че ще бъде голям панаир...
Иначе "ходене на море" за нашата фамилия не е равно на висене на плажа, отдаваме го предимно на разходки, мини екскурзии, на плаж и без детето сме ходили все след 16 ч. Само това с ктъчмите се попромени.

# 111
  • Мнения: 3 034
синът ми има доста добри шансове да види някой океан към края на лятото, когато ще е на 5-6 месеца, но аз още не съм решила ще имам ли нерви да помъкна всички пособия или да поизчакам  newsm78 иначе нямам никакви притеснения откъм здраве или нещо подобно  Peace

# 112
  • Мнения: 6
А с пътуването как се справихте? Ние сме от Пловдив и ми се струва доста път до морето..... ooooh!

# 113
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма проблем с пътя, те спят през голяма част от времето, особено по-малките бебета.

# 114
  • Мнения: 3 929
Синът ми беше на 10 месеца, когато го заведохме на море. Е, не е бил всеки ден на плажа, а само няколко пъти. Малки сте за плаж, според мен, но можете да ходите след 16,00 - 17,00 ч. Избягвайте големите жеги. Иначе може да си почивате на морето като цяло, но да се разхождате например, а не да го излагате детето на слънцето на плажа.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 271
Миналото лято, малкият беше на 2г и 3-4 месеца. Много му хареса и си спомня всичко от тогава. Преди това не сме го водили, защото със сигурност и той, и ние щяхме да се измъчим.

# 116
  • Мнения: 630
Миналото лято -беше на 1,2г. и беше абсолютна катастрофа. За 9 дни успях да се топна точно 2 пъти във водата, а малката ревеше от сутрин до вечер. кошмарно изживяване. Разбира се имаше и други фактори като разстящи кътници и беше точно след супер тежката тройна ваксина, която много ги разстройва дечицата.

# 117
  • София
  • Мнения: 5 079
На 1 г и 3 месеца.

# 118
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На 1г. и 7м.

# 119
  • sf
  • Мнения: 10 143
с пътя никога не сме имали проблеми. Пътуваме рано сутрин към 4-5часа и тя спи в клата. Даже първата година нямяхме кола,та бяхме с нощния влак- нямаше проблеми.До голяма степен е и въпрос на нагласа.

# 120
  • Мнения: 502
  Малката беше на година и половина,добре и се отрази почивката на море.И аз и мъжа ми се разболяхме,тя си беше добре.Но пътят Grinning е дълъг,тази година ще отидем в Гърция,по-близо ни е!

# 121
  • Мнения: 2 663
Сина ми беше на година и 3 месеца, когато го заведохме на море и повече няма да повторим тази грешка с малко бебе.Престоя ни беше 30 дни, от които малкия прекара болен половината.Беше със зверско разстройство, гъби, заради никнещ зъб, отслабна с 2 кг.Не е хапвал абсолютно нищо по ресторанти и заведения, всичко му приготвях в къщата, която бяхме наели, но промяната в климата направо го разби.Дъщеря ми август ще направи година и май това лято ще си остане  в София или ще я водим по спа курортите, но море в никакъв случай!

# 122
  • Мнения: 257
Каката беше на 3 месеца, малката на 4 -никакъв проблем!

# 123
  • Мнения: 1 021
На 1 г и 1м. точно прохождаше, беше голямо изпитание, на плаж сме стояли не повече от 3-4часа за цялата почивка от 1 седмица.

# 124
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
ние сме на месец и половина и не знам дали тази година можем да го заведем на море,тогава ще бъдем на около 4 месеца.Притеснявам се,че ще бъдем много малки.Моля ви дайте ми съвет.Предварително ви благодаря.

 Каката беше на 7 м.,когато за първи път стъпи на плажа.малката беше на 2м.  Peace-никакви проблеми.

# 125
  • Мнения: 2 818
На 5м беше малкия. Ако е извън сезона или пък сте на някое спокойно местенце ще е още по-добре Peace  Догодина ще е изпитанието, тази е лесно  Wink

# 126
  • Мнения: 78
на 1г и половина, живот и здраве, смятаме д го заведем.

# 127
  • София
  • Мнения: 969
На 7 месеца, много добре й се отрази Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт