Забранени храни за кърмачки

  • 11 650
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
моля , кажете кои са забранените храни за кърмачки. Отвсякъде слушам различни мнения.
благодаря ви предварително !!

# 1
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Мисля,че чак забранени не,но трябва да се внимава с консумацията на:  кафе,какао,мед,фъстъци,бобови,газирани напитки,зеле,кафяв шоколад,цитруси,на мен дори педиатърката ми беше препоръчала в началото да избягвам и консервираните храни,консервите.Друго не се сещам сега,другите ще допълнят предполагам.
А ако нещо специално те интересува просто попитай,тук има момичета,които са наистина компетентни и мисля,че с радост ще ти отговорят.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 691
Алкохол. Цигари.
Носят се легенди, че ако ядеш зеле или бобени храни, детето може да има колики, но това е абсолютно недоказано и много индивидуално.
Огромни количества млечни продукти (напр. 1 л прясно мляко + 2-3 кофички кисело на ден). Иначе няма проблем да се хапват.
Цитрусови плодове - обикновено няма проблеми с тях, но някои ги избягват поради страх от алергии (също е недоказано и рядко).
Чай от мента, градински чай (салвия) - намаляват кърмата.
Безалкохолни напитки - не за друго, ами се лепят на дупето.
Кафе, черен чай, шоколад - ако са в неумерени количества - защото детето може да се превъзбуди и после приспиването става мисия невъзможна.

Моето мнение е, че няма забранени храни, различни от тези за бременната - в края на краищата докато се роди, детето пак се е хранило чрез майката.

# 3
  • Мнения: 269
Huba_Buba ,благодаря ти за отговора.

Една майка ми каза , че тяхната педиатърка и е казала да не яде зелена салата,агнешко и телешко меко и ягоди. А пък аз всяка вечер ям зелена салата в огромни кочества . Тези , които си ги изброила ти ,  ми ги каза нашето педи и с тях внимавам.

чудя се какво да изключа още ,защото сина ми е много неспокоен, реве постоянно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 244
Ей, Миленче, четеш ми мислите. Тъкмо щях да пускам същата тема.  Hug

Въобще доказано ли е, че ако майката яде алергизиращи храни, това може да алергизира кърмачето?

# 5
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ох,аз избягвам да давам съвети,пиша само когато мисля,че нещо го знам със сигурност.Затова не мога да ти кажа какво друго да избягваш,но това неспокойство да не са колики?Синът ми не е имал,та и за тях не мога да бъда особено компетентна,но попринцип знам,че в тези случаи трябва да се избягват газообразуващите храни.
Виж това за алергизиращите храни и на мен ми е интересно,но щом препоръчват да ги избягваме,би трябвало да има нещо доказано.Ама....да видим.Предполагам,че когато й е възможно и Хедра ще се включи.

# 6
  • Мнения: 6 029
Въобще доказано ли е, че ако майката яде алергизиращи храни, това може да алергизира кърмачето?

Не.
В блога на Бу имаше статия ако се не лъжа, трябва да поровя.

ПС: Ето я - http://missby.wordpress.com/2008/01/26/bf-food/

И още една - http://www.blizodobebeto.com/2008/01/29/gastro/

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 17:17 от Julie

# 7
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 594
Като излязох от родилното и се метнах в къщи да ям овесени ядки, бобови храни, царевица, много зеленчуци и то все целулозни. Като се замисля бебка доста започна да реве и да е неспокойна. Майка ми ми каза да намаля целулозата - ефект имаше, но не особено значителен. Тогава разбрах, че са я хванали коликите и окончателно спрях да ги ям. Изобщо се чудех какво да ям. Така или иначе коликите минаха с или без лекарства и аз отново си минах на стария режим.
Питах докторката относно алергизиращите храни, тъй като точно тях особено обичам и ядях през цялата бременност. Тя ми каза, че особено, ако съм яла през бременността, вероятността да се окажат алергизиращи на бебето е много малка. Така че е индивидуално. Аз не съм се лишавала от никакви алергизиращи храни: цитруси, фъстъци, ягоди, шоколади и др. Даже сега чакам с нетърпение ягодите.
Щом детенцето ти е неспокойно и реве - може да са колики. Пробвай да ограничиш тези храни, които дразнят. Ако приспива крачета към коремчето и реве вечер, да не те отчайвам, но са колики. В аптеките продават капки - пробвай с тях, освен това има едни възглавнички пълни с гел, които можеш да затоплиш и да сложиш на коремчето - това със сигурност успокоява.

# 8
  • Мнения: 269
много благодаря на всички за отговорите.

Най-вероятно са колики.Първо бяхме на Саб , после -Еспумизан , а сега-Инфакол. Ефект-нулев.

# 9
  • Мнения: 2 231
Аз пък от самото начало още отакакто забременях и после след като кърмих почти 9 месеца си ядях каквото си искам, както преди. Много и разнообразна храна. Ограничих единствено алкохола (но бира не съм преставала да пия) и лютите храни избягвах (обичам пикантните неща). Също така не пуша. И витамини не съм пила. Държа да отбележа, че искарах нормална бременност, без никакви отклонения и родих 54 см. и 3480 гр. здраво момиче (нормално раждане) и точно на термина си. И да отбележа не е алергична към нищо, дори и към яйца, ягодово пюре и абе към нищо. Да ми е жива и здрава и Вашите бебоци също, но съвета ми е не се вманиачавайте. Така, че не зависи какво ще ядете всички бебета са различни.

# 10
  • Мнения: 2 531

Носят се легенди, че ако ядеш зеле или бобени храни, детето може да има колики, но това е абсолютно недоказано и много индивидуално.
Когато кърмих голямата дъщеря първите месеци ги ограничавах, но ми писна и после си ги ядях на корем - проблеми не е имала! Сега с бебка реших че пак ще е така и беше на 5 дни, когато ядох боб. И от тогава и почнаха коликите! Отаначло реших че аз съм виновна, но след като коликите продължиха и без боб и др. храни май е било съвпадение! За всеки случай обаче мисля да ги избатвам за сега!

# 11
  • Мнения: 753
Без да съм прочела всички мения искам да споделя. Моят педиатър ми беше казал да избягвам колбасите и филетата, а  да ям "истинско" месо. От личен опит - внимавай с крушите, че това, което ме разхлабва , действа така и на бебо в повечето случаи /докато е само на кърма - това са моите наблюдения/.

# 12
  • Мнения: 1 984
Ей, Миленче, четеш ми мислите. Тъкмо щях да пускам същата тема.  Hug

Въобще доказано ли е, че ако майката яде алергизиращи храни, това може да алергизира кърмачето?
НЕ!

# 13
Здравейте!Ако мога да ви помогна с моя опит.Относно коликите-само веднъж си позволих да ям гювеч и...просто не искам да си спомням за какъв рев ставаше въпрос.Много ни помагаше включен сешуар.Сякаш се случваше чудо.Бебенцето се успокояваше от монотонния шум и заспиваше.Понякога и загрявахме коремчето с него.А спрямо алергените-около 6 май ядох повечко агнешко месо и домати и сега детенцето ни е цялото в лишеи ,така че...

# 14
  • Мнения: 269

Това за агнешкото го чух , но не мога да си обясня защо и от него са получават такива работи !!!
А доматите  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт