ПИБ се оляха вече тотално (за кой ли път)

  • 11 521
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Първа инвестиционна банка (ПИБ) вече напълно се оляха. Днес, в Ст. Загора (а предполагам че и в цяла България) не им работят банкоматите, а картите им не се приемат и от банкомати на други банки. Интернет банкирането им също не работи. И един милион лева да имаш в картата си не можеш да изтеглиш и една стотинка от никъде.
Отивам естествено изнервен в офиса им а там вече има 100 човека със същия проблем. Една красива девойка спокойно обясняваше (сякаш това да нямаш достъп до собствените си пари е най-нормалното нещо на света) - "Няма нищо страшно, банката си сменя софтуера и проблема е централно от София." Не било ясно кога ще се оправят нещата.
Искам да питам аз - Кой идиот от ПИБ реши че трябва да си сменят софтуера ТОЧНО на първия работен ден от 6 почивни дни. Така ли не можаха през тия почивни дни да си сменят софтуера и да си тестват колкото искат така че на първия работен ден вече всичко да е ОК. Баси и глупаците  #Cussing out

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Вчера беше първият им работен ден.  Wink
Да, и тогава сдаде багажа системата им, но се оправи после.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Преди двадесет минути теглих от банкомат на ПИБ пари Rolling Eyes.

# 3
  • Мнения: 116
Да,да се оплача и аз от тях, откакто смениха картите с чипове, не мога да си я регистрирам и да си плащам чрез е-pay. А тази сметка по принцип заради това си я държа, да плащам без опашка това което реша.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 718
Не го сменят в първия работен ден - в почивните дни го започнаха, но явно още не са го оправили.

# 5
  • София
  • Мнения: 14 509
И аз се редих на огромна опашка в ПИБ днес-лудницата беше пълна. А интересното беше, че в Люлин минах през пет банкомата на различни банки, нито един не работеше Thinking

# 6
И аз се редих на огромна опашка в ПИБ днес-лудницата беше пълна. А интересното беше, че в Люлин минах през пет банкомата на различни банки, нито един не работеше Thinking

Да междо другото и аз сутринта не можах да изтегля пари от нито един банкомат.. newsm78

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Първа инвестиционна банка (ПИБ) вече напълно се оляха. Днес, в Ст. Загора (а предполагам че и в цяла България) не им работят банкоматите, а картите им не се приемат и от банкомати на други банки. Интернет банкирането им също не работи. И един милион лева да имаш в картата си не можеш да изтеглиш и една стотинка от никъде.
Отивам естествено изнервен в офиса им а там вече има 100 човека със същия проблем. Една красива девойка спокойно обясняваше (сякаш това да нямаш достъп до собствените си пари е най-нормалното нещо на света) - "Няма нищо страшно, банката си сменя софтуера и проблема е централно от София." Не било ясно кога ще се оправят нещата.
Искам да питам аз - Кой идиот от ПИБ реши че трябва да си сменят софтуера ТОЧНО на първия работен ден от 6 почивни дни. Така ли не можаха през тия почивни дни да си сменят софтуера и да си тестват колкото искат така че на първия работен ден вече всичко да е ОК. Баси и глупаците  #Cussing out

Дали наистина сменят софтуера или имат срив в системата? Мъжът ми вече втори ден пробва да плати вноската, но опашките били по 2 километра, а някаква мадама им казала, че нищо не могат да направят, защото имало срив в системата и нищо не им работело.  newsm78 Откачена работа, типично по български! Остава после да лепнат и наказателни лихви на закъснелите с плащанията не по своя вина!

# 8
  • Мнения: 2 759
                       Аз днес бях в банката им на бул. 'Булгария' - наистина обясняваха, че сменят системата, и обещаха онлаин банкирането да проработи до 1-2 седмици. Преди два дни нямах проблем да тегля от банкомат, за днес не съм пробвала.
                      Kaliche, какъв ти е проблема с новите карти и ипей? Аз нямам никакъв...

# 9
  • Мнения: 4 916
Вчера им беше първи ден с новата система, явно още стават фалове. В която и банка да съм била, през първите няколко дни с нова система винаги се работи бавно, стават сривове и пр.

# 10
  • Мнения: 2 759
...В която и банка да съм била...
                    И не само в банките - навсякъде... Хайде да не подхващаме пак детските градини  Whistling...

# 11
  • Мнения: 2 584
ами аз теглих към обяд и нямаше проблем

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
veronna, като нищо ще ви лепнат наказателни лихви, с малко повече чакане и се плащат кредитите. На нас ни отне около 1/2-1 час вчера, но не е невъзможно. На мъжа ти сигурно не му се е занимавало хич.  Laughing

# 13
  • Мнения: 478
Днес ми се наложи да внеса пари на касата на ПИБ. Това изглежда лесно, да ама не ... след два часа висене при кой ли не от служителите най-накрая ми взеха парите и ме викнаха след още два часа за да разпиша документите. Бях на ръба на нервна криза.

# 14
  • Мнения: 3 826
тая ''система'' се прави от едни китайци , някъде от 4-5 години ,
специално за банката е измислена ,
имам чувството , че някой се е опитал да открие топлата вода

Общи условия

Активация на акаунт