Инструкции за шиене и ползване на слинг тип MayaWrap

  • 62 702
  • 331
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 550
Аз ползвам от модела на Абаджиева. Поуморявам се, а жабчето е едва 5,6 кг. нося го само когато трябва да ходя някъде с транспорт, иначе с количката придвижването е мисия невъзможна. Пък и ме зяпат с интерес. Или ме питат: "Не се ли мъчи така? не му ли е горещо?" и т.н. При първа възможност го давам на таткото, който много се кефи. Ама, може би защото не съм му свикнала много. Мисля, че е въпрос на намиране на център на тежестта на тази купчина от майка и бебе. На мен от бременността малко ми се деформира гръбнака.

# 31
  • Сливен
  • Мнения: 382
Аз ползвам от модела на Абаджиева.

Всички тук пишат за тази Абаджиева. Коя е тя? Какъв е този модел? Rolling Eyes

А това дето те питат не се ли мъчи детето... Аз на обикновено кенгуру я носих, дето повечето хора са го виждали, та редовно ме спираха с напътствия, съвети, забележки и коментари. Придставям със слинг как е.

# 32
  • Мнения: 3 550
Всички тук пишат за тази Абаджиева. Коя е тя? Какъв е този модел? Rolling Eyes
Тя е една майка от форума. Още като бях бременна и се подвизавах тук стана въпрос за тези слингове. Тогава много майки `и искахме схемата. Тя тогава пращаше на лични, плащаше, ама май накрая `и писна на момичето. Сега си е сложила схемата в подписа, та който иска направо да си я тегли. Потърси я сред потребителите, изписва се Abadjieva и виж модела. Той е само от плат, без халки.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
и пусни линк като го намериш, плийз Grinning

# 34
  • Сливен
  • Мнения: 382
и пусни линк като го намериш, плийз Grinning

Aaaa, разбрах. Това е линка, който и медузка пусна по-горе. Ей го на. А ето я и Абаджиева.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Благодаря ти, Кенга. Аз в момента гледам кличпетата на Хедра, но като ги свърша ще прегледам и тези...май сериозно се запалих Grinning

# 36
 Много ми харесват слинговете и ми се иска и аз да си направя. Доколкото разбрах от инструкциите се шие само на 1 място. Може ли да го зашия на ръка и дали ще е достатъчно здраво така? Някой шил ли е на ръка?

# 37
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не бих ти препоръчала да го шиеш на ръка - едно,че са много катове плат на това място и второ,няма да успееш да го направиш достатъчно здраво,а все пак за безопасността на бебо става въпрос.Просто си го направи и нагъни и го занеси при кварталната шивачка,като й покажеш къде да му удари три тегела (за по-голяма сигурност) и това е Grinning

# 38
  • Сливен
  • Мнения: 382
Не бих ти препоръчала да го шиеш на ръка - едно,че са много катове плат на това място и второ,няма да успееш да го направиш достатъчно здраво,а все пак за безопасността на бебо става въпрос.Просто си го направи и нагъни и го занеси при кварталната шивачка,като й покажеш къде да му удари три тегела (за по-голяма сигурност) и това е Grinning

Според мен зависи както от кварталната шивачка, така и от ръчното шиене. На ръка може да се ушие дори по-здраво от машина. Все пак обущарите шият на ръка. Всъщност важното е да е много, много здраво!

# 39
  • Мнения: 4 244
За слинговете на Дидимос(тези които Абаджиева описва) може да питате и мен
Останах много доволна. Ползвала съм 3-4 от вариантите
Много са лесни за изпълнение, защото се ползва пак плат тип американ, но ддълъг най малко 3,60 и варира нагоре според обиколкоте на майката. До 7 м може да иде, ако мамата е от по едрите на гръдна и крем
Аз полвах 4,20 и ми стигаше за люлката, кръстачката и хълбочната.
Ползвала съм и кенгуру и мога да кажа че разликата е от земята до небето

# 40
  • Мнения: 414
Оф, успях най-после да гледам тия филмчета! Откакто си пуснала темата само за слингове мисля, вече ги сънувам, побърках го моя мъж, 4 метра плат ми купи Simple Smile И аз се навих на този вид с халките (иначе си връзвах един чаршаф) и вече два дена обикаляме и търсим нещо подходящо, ама не намирам... Откъде да купя тия пусти гривни? Дали пък няма да намеря в някоя железария метални халки...

# 41
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В железариите няма - и за там търсих първоначално,но има само с малък диаметър.Търси по павилиончетата,където продават фибички и накити,там обикновено има пластмасови гривни.Няма да намериш перфектни - в смисъл като тези на снимките - но моите примерно са плоски,а на Дени - тази част,която би била към ръката е плоска,а другата е полукръг (дано да си успяла да разбереш нещо) - всъщност исках да кажа,че няма особено значение как точно изглеждат,стига да са стабилни,кръгли и с подходящ диаметър Grinning Ще намериш - а ако не откриеш,питай Дени точно откъде е купила нейните - някъде от пазарчетата в Младост.

# 42
  • Мнения: 3 550
Халките може би ги има в пасмантериите, там където се продават копчета, конци, ципове. Виждала съм едни дървени халки като за пердета. Струват ми се подходящи.

# 43
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дървените халки са с много малък диаметър - и аз си ги бях харесала,но са 4см вътрешен диаметър - категорично не стават Sad Но ако някой открие такива по-големи - да свирка Grinning

# 44
  • Мнения: 1 502
Ох, и аз започнах да го сънувам вече. Макар, че имам кенгуру, искам и слинг да имам. Днес ходих да проверя за плат и халки, халки не намерих, а пък платовете ги гледах като теле и се чудех кое е американ и не купих. Една приятелка (шивачка) утре ще ме светне по въпроса, че не ми се ще да купувам нещо, което няма да ми върши работа.
Надявам се докато тръгна за БГ да съм си го ушила, че да мога да го ползвам по летищата, когато кърмя.

ОФФ, вярно ли е, че този американ се свивал при пране? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт