Чакаме бебета

  • 2 392
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
Като те чета, има много сходства между мен и снаха ти. И аз ясно съм заявила, че вещите, оставени там, са "на склад" и съм против да се раздават на роднини и познати само щото са останали от моето дете и само щото някой си чакал бебе. Свекърва ми е наясно с това и досега не сме имали каквито и да е недоразумения по повода. Много лошо впечатление ми прави обяснението ти кой и какво на кого бил купувал. Извинявай, но на мястото на снаха ти, няма да се чувствам длъжна да подаря еди-какво си, защото еди-кой си е дал парите за него. Абсурдно е на подарък да се гледа по този начин. Това, което не разбирам, е как снаха ти оставя вещи в чужда къща, без да е ясно какви са, защо са там и т.н. Нещо не са се доразбрали със майка ти.

На другия ти въпрос - не съм искала нищо от никого и по принцип не предлагам нищо на никого само защото чака бебе.


Абе, как така ще оставят дрехи и вещи на склад в моята стая (в родителския дом), а не в тяхната, и то без да ме питат, а после да не ги ползвам?! Какво излиза, аз като си ходя там, ще спя в склад на техните непотребни вещи, вместо да си занеса моите такива, да не говоря колко мразя да съм в  претрупано и неорганизирано и неестетично подредено място и то защото друг така ми го е направил?!
И, ок, като не иска да ми прави услуги по каквато и да е причина, нека тогава и да не иска от мен?! Тя щом разбере за някоя моя възможност , не пропуска да ме пита и да иска?!

# 16
  • Мнения: 4 668
Абе, как така ще оставят дрехи и вещи на склад в моята стая (в родителския дом), а не в тяхната, и то без да ме питат, а после да не ги ползвам?!
Диди , не си права в случая ... Тя ги оставила с разрешението на майкаа ти предполагам или  Rolling Eyes
Те при вашите ли живеят ?

А и снаха ти съвсем директно ти е казала да си купиш нови неща , което значи , че не иска да ти ги даде  Confused

Аз също съм складирала на тавана на свеки много неща/ имам предвид по - едрите - количка , сгъваема кошара , стол за хранене , стол за кола ... / .
Ако взема предвид , че девер ми и бъдещата му жена живеят при свеки и ще имат бебе , значи ли , че понеже моите вещи са под техния покрив , могат да ми вземат количката за 1800 лв. или стола за почти 300 лв. ?

Не съм разрешила на никой да ги ползва , а с разрешението на свекъра и свекървата сме ги занесли там .

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Добре де, ти език ли нямаш?!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 064

А пък на мене това ми е непонятно - масово хората си мислят, че ползването на разни бебешки неща втора употреба е следствие на затруднено материално положение Laughing Това е смешно. Бебешките неща почти не се износват.
Аз не мога да говоря от личен опит за цените и използваемостта на бебешките принадлежности, но, доколкото се познавам, бих искала да си купя всичко ново. Не обичам неща "втора употреба", а също така се и привързвам към вещите си. Щом теб те устройва този вариант - ОК, аз давам съвет спрямо моята гледна точка  Peace

# 19
  • Мнения: 1 172

Абе, как така ще оставят дрехи и вещи на склад в моята стая (в родителския дом), а не в тяхната, и то без да ме питат, а после да не ги ползвам?! Какво излиза, аз като си ходя там, ще спя в склад на техните непотребни вещи, вместо да си занеса моите такива, да не говоря колко мразя да съм в  претрупано и неорганизирано и неестетично подредено място и то защото друг така ми го е направил?!

Ха,  който ти е дал права върху тази стая, е следвало да ти ги защити. Както и по-нагоре ти писах, странно  е как някой си оставя вещите в чужд дом, без собственика да знае какви са, защо са там и т.н. Разбери се с родителите си за това кой и къде може да оставя вещи и дали наистина това е твоя  стая. Не виждам с какво снаха ти е виновна в този случай. Между другото,  и част от нашите багажи са в стаята на зълва ми. Но нали се сещаш, че те няма да са там, ако това не е изрично уговорено със свекърите.

И честно да ти кажа, най-малкия ви проблем са дрехите и вещите, останали от племенницата ти. Моята зълва не ми държи сметка, каквато ти на снаха си, и не се интересува от това кой на кого какво бил купил с какви пари. И не се сърди, че има наши вещи в нейната стая, даже сама предлага да са там... Въпрос на лични отношения, всичко останало е следствие от тях...

# 20
  • Мнения: 389
Сестрата на мъжа ми в момента чака бебе, но честно казано нямам намерение да й предлагам дрехи, колички или легло. След някоя и друга година да е живот и здраве и ние може би ще имаме пак бебе, така че предпочитам да си ги запазя!
Според мен щом като не ти предлагат, значи са си преценили, че няма да ги дават, така че по-добре си купете всичко, а и няма смисъл да се унижаваш да ги питаш!

# 21
Да, прави сте. Нищо няма да искам, и без това не ми е приятно да искам и да се моля за каквото и да е. Нека си стоят вещите при нашите, и те да си колекционират и от двете внучета. Само, че на мен тъгата ще си ми остане, защото когато племенницата беше бебе, аз не съм давала вещи щото нямах дете, но бях много отзивчива и помагах с труд и услуги, показах че съм на разположение ако им потрябвам и те искаха ли искаха, даже по едно време им стана навик аз да стоя вечер при бебето (неангажираната мома), а те да си ходят по купони, да водя малката на забави , а те да си гледат кино... Но, аз го правех, защото обожавах малката и ми бе приятно, а като гледам как те не показват никакво отношение и не се интересуват, да логично е да не ми предлагат техните предмети за детенце.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не се разстройвай така, не е станало кой знае какво! Peace
Не разбрах, те дали имат друго дететнце? Май, не. Така че замисли се, може да са им свидни тези неща или да си ги пазят за евентуално друго детенце, да му е наследство от каката.
Говоря така, защото аз съм от този тип, привързвам се към предметите, които са свързани с децата ми. От каката не съм дала на никого нищо. Някак ми е криво и мъчно да видя нейна дрешка на друго дете. Факт!  Simple Smile А и винаги съм знаела, че ще имам и друго бебе и това още повече ме е спирало. Връщам се, например, 10 години назад, когато видя беба издокарана с някоя рокличка от кака и става ми милно и сладко.....  Може и снаха ти да има подобни мисли.

# 23
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
..... защото когато племенницата беше бебе, аз не съм давала вещи щото нямах дете, но бях много отзивчива и помагах с труд и услуги, показах че съм на разположение ако им потрябвам и те искаха ли искаха, даже по едно време им стана навик аз да стоя вечер при бебето (неангажираната мома), а те да си ходят по купони, да водя малката на забави , а те да си гледат кино... ....
Защо ли имам чувството ,че проблема на авторката изобщо не е в това че някой не и предлага вещите от своето бебе.Ти когато си оставала да гледаш племенницата си предполагам не си си мислела ,че като ти гледаш тяхното , те ще са ми длъжници за твоето след време. Rolling Eyes
Ами и аз съм помагала за каквото мога за децата на брат ми ,а след като роди зълва ми съм давала всичко от сина ми за нейното детенце ,защото и те имат момче.Но не живея с идеята ,че като имам друго дете някой ще е длъжен да дава свойте неща на мен само защото аз съм им давала нашите преди време.Който има желание да дава,който реши да си ги пази - ами негови са си. Peace

# 24
Абе, как така ще оставят дрехи и вещи на склад в моята стая (в родителския дом), а не в тяхната, и то без да ме питат, а после да не ги ползвам?!
Диди , не си права в случая ... Тя ги оставила с разрешението на майкаа ти предполагам или  Rolling Eyes
Те при вашите ли живеят ?

А и снаха ти съвсем директно ти е казала да си купиш нови неща , което значи , че не иска да ти ги даде  Confused

Аз също съм складирала на тавана на свеки много неща/ имам предвид по - едрите - количка , сгъваема кошара , стол за хранене , стол за кола ... / .
Ако взема предвид , че девер ми и бъдещата му жена живеят при свеки и ще имат бебе , значи ли , че понеже моите вещи са под техния покрив , могат да ми вземат количката за 1800 лв. или стола за почти 300 лв. ?

Не съм разрешиа на никой да ги ползва , а с разрешението на свекъра и свекървата сме ги занесли там .


А, би ли им отказала да ги ползват, ако поискат - те, или свекърва ти, като знае, че има на тавана?  Щото в семейството на мъжа ми значи, че щом единя има и не го ползва, се подразбира, че малкия брат ще го ползва, дори без да ни питат? В моето, е така само в полза на единия, а другия се пита задължително?!

# 25
  • Мнения: 1 172
Но, аз го правех, защото обожавах малката и ми бе приятно
А вероятно и малката те обожава независимо от отношенията ви с родителите й, погледни и от тази страна. А вероятно и брат ти и снаха ти ще обожават детето ти независимо от вашите отношения... Не си прави генерални изводи от отношението им към собствените им вещи и нежеланието им да ги раздават.

# 26
  • Мнения: 3 016
Аз дадох всичко което бях запазила от сина ми на сестра ми .Тя също има момченце .Някои дрехи са обличани по 1 -2 пъти. Но ако снаха ти имаше желание щеше да ти предложи . Пък избора си е твой .Нали така ?

# 27
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Според мен си засегната от много други причини и търсиш повод да се подразниш от тях. Още с първия си постинг, ти спомена, че тя ти е казала, че не би ти дала нещата. Така, че не виждам смисъл да я питаш за тях - ясно е, че не искат да ги споделят.
За проблемите в отношенията ви е най-добре да седнете и де си поговорите открито, иначе ще става все по-зле и по-зле, ако само си вървите подире и търсите кусури една на друга.
Ако ти е било приятно да оставаш с тяхното дете и да го гледаш, тогава не го прави на проблем - няма да им стане приятно, че намесваш тяхното дете в спора.
Дано ме разбереш, в никакъв случай не се заяждам или натяквам.
Успех!

# 28
  • Мнения: 4 668

 Щото в семейството на мъжа ми значи, че щом единя има и не го ползва, се подразбира, че малкия брат ще го ползва, дори без да ни питат? В моето, е така само в полза на единия, а другия се пита задължително?!

Да де , ама при мен не значи така  Confused
Това е нещо , което не мога да допусна - да ползват вещите ми без да ме попитат  Naughty
И в семейството на моя мъж се опитват да прокарват подобни теории , което не крия - много ме дразни  Confused Но не вярвам , че биха си позволили ...

Според мен ти не искаш толкова вещите , колкото си обидена от отношението им . И те разбирам !

# 29
  • Мнения: 384
didi09
Не мога да го разбера твоето семейство или моето е криво. Като се роди синът ми, вуйчо му / т.е. моя брат/ му купи почти всичко, и мойте родители и на съпругът ми също, ние май само дрешки му купихме newsm78. При нас положението е няма не искам, няма да ти дам, всеки се натиска да дава
Живот и здраве, след време брат ми ако има дете, единственото което ще купя е една гифт карта от $500 долара  / той това ми подари а аз купих каквото ми трябва/ много цветя за жена му
Диди не се ядосвай /знам че е много скъпо в БГ/ но ще намерите начин да купите за вашито бебче всичко, че дори и по- хубаво ще е  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт