Образованието ли определя отношението към хората?!!

  • 5 317
  • 107
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Може и да е имало такава тема, не знам. Но преди дни страшно се ядосах на семейна позната и още съм бясна. Не знам как може да има хора, които се отнасят към останалите в зависимост от това, дали имат висше или не.  #Cussing out Аз самата съм с висше, но НЕ СМЯТАМ, че хората, които не са искали или не са могли да учат в университет, трябва да бъдат подценявани! А въпросната особа се държи много пренебрежително към тях. Не казва нищо директно, но има отвратителен маниер, с който по някакъв начин им показва, че не са й на нивото, че не си заслужава да им обръща внимание и да се вслуша в това, което казват. Говори само с равни й по ранг (разбирайте също висшисти). Не се включва в разговорите, отрича всичко, което човек без висше каже, и то с такова снизхождение и досада, та да разберат, че я занимават с "глупости". Демонстрира поведение, все едно тя като е висшистка, другите са "прости", както се изрази, и не си заслужава да им обръща внимание.  #Cussing out #Cussing out Изобщо, пренебрегва хората и не пропуска да ги засегне на тема образование, за да подчертае собствената си важност! Това отношение винаги ме е дразнело, но преди дни вече не издържах и й казах в очите, че тя е най-яркото доказателство за това, че висшето не те прави автоматично възпитан, нито по-умен от останалите. Сега ми се цупи, но ако трябва, ще й го кажа отново по същия начин! Един умен човек преценява останалите според това, което са, а не според това дали са учили или не в университет! Един мозъчен хирург не се надува толкова, дявол го взел! С висше била! Чудо невидено! Да й имам и келявото висше! Вие как мислите - виновна ли съм за убежденията си и че си отворих голямата уста?

# 1
  • Мнения: 4 725
 Има много хронично прости хора. И да си мятат дипломите все тая.
Образованието е последното нещо, което определя взаимоотношенията и мнението ми за някого.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
на никого не съм искал тапията преди разговор ....
какво значение има какво образование има или да ли въобще го няма .... важното е какво казва.
твоята позната е голяма комплексарка ще знаеш.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И аз това й повтарям от доста време, ама тя си е навила на пръста, че висшето я прави едва ли не богиня, и си кара така ...

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
veronna, спокойно - често срещано явление е. Това си е някаква вече изродена форма на онова възрожденско преклонение към учения човек.
Не ми се споменава, че последните 3 хигиенистки в офиса ни са все висшистки.

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
твоята позната е голяма комплексарка ще знаеш.

Знам, знам! Ама лошото е, че тя не го знае и си въобразява, че е над всички!

# 6
  • Мнения: 263
Има хора с образование, а прости по рождение, твоята семейна позната май е от тия.

# 7
  • Мнения: 2 152
Ами клише е


По същата логика се говори кофти за блондинки, секретарки, сервитьорки

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Имам такава съседка, бивша директорка.Любимата й фраза е"Той е един прост работник" LaughingВинаги ми става смешно като го чуя.Няма за какво да се нервиш.

# 9
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Тя обаче си се има за много възпитана и интелигентна! За нея и най-големият простак е супер, стига да има оная хартийка, наречена диплома! Ей това най ме дразни!

# 10
  • Мнения: 764
Да,към висшистите обикновено се отнасям с по-голяма ирония ,докато не разбера истинската същност на човека.

# 11
  • Мнения: 2 759
                      Абе като имаш висше, то е ясно, че си друга класа човек. Но пък като стана дума... кое висше е най-висше? Тя много висше висше ли има?

# 12
  • Мнения: 2 032
Объркана съм от термините, които мислех, че са си отишли заедно с диктатурата на работническо-селската класа.  Класа хора „с висше”? Отношение като за „с висше” и „без висше”? Въх, в коя година живеем.

Но да отговоря на въпроса. Въпросната другарка явно смята за най-голямото постижение на живота си „вишуту”. Така си внушава собствената си значимост. Така е избрала да дели хората. Ти защо се ядосваш, не можеш да я превъзпиташ. Всеки човек се опитва да се самооценя, сранявайки се с другите. Тя просто е намерила доволно тъп аршин за мерене, но това си е нейн проблем.

# 13
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
                      Абе като имаш висше, то е ясно, че си друга класа човек. Но пък като стана дума... кое висше е най-висше? Тя много висше висше ли има?

Тя може и да си въобразява, че е друга класа човек, но на мен лично ми е идвало да й перна един през самодоволната физиономия, та да я смени малко. Има едно-едничко келяво висше, дето по Татово време може и да е било върхът, ама сега, ако остане без работа, няма къде да я вземат, щото е пълно с такива с такова невиждано и нечувано висше!

# 14
  • Мнения: 2 152
veronna
чета, чета, ама теб май нещо друго те дразни във въпросната
да не би мъжът ти нещо, а? Whistling

много злоба , много
срамота

Общи условия

Активация на акаунт