Ламиниран паркет, който изглежда като теракотни плочки

  • 8 109
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 009
Реших в коридора и бокса вместо да редим теракот или гранитогрес да сложим ламиниран паркет, чиято шарка идеално имитира плочки, като форма и дори като гарапавост, но се чудя дали е удачен вариант!Моля, ако има хора които са се спряли на този вариант и са го приложили вече за съвет, т.е. бихте ли споделили плюсове и минуси!Гледахме този ламиниран паркет в Практикер и се чудя какво да правим?

# 1
  • Мнения: 8 999
У нас е с ламиниран паркет навсякъде /без банята/. Не е нужно да имитира теракот, по-уютно и красиво ще е ако имитира дюшеме или паркет.

# 2
  • Мнения: 2 388
Аз лично в коридора бих сложила гранитогрес.
Иначе изглежда добре този, който описваш. Peace

# 3
  • Мнения: 3 371
Ами ние със съпруга ми избрахме такъв вариант , но ламината имитира плочи гранитогрес , а не теракот. С релеф , с фуги и т.н. Поставихме и в коридора и в кухнята и съм много доволна - много лесно се поддържа . Имитацията е страхотна , даже като дойдоха да ми монтират кухнята , майсторите не повярваха , че това е ламинат LaughingТова беше преди три години и тогава този тип не бяха толкова разпространени , а и бяха доста по- скъпи от другите . Но и качеството е на ниво - взехме от най- високия клас и за натоварени помещения. Вече близо три години го "експлоатираме" здраво  Peace

# 4
  • Мнения: 3 830
Аз лично в коридора бих сложила гранитогрес.
Иначе изглежда добре този, който описваш. Peace

И аз така бих направила. Ако ще е, да е Peace

# 5
  • Мнения: 4 292
Ние си сложихме ламиниран паркет в коридора преди два месеца. Много ни разубеждаваха, щял да се надрасква, не бил толкова устойчив като гранитогреса.... Добре, че никой не послушахме. Много уютно стои, въпреки, че не имитира плочки.
Съветвам те да се спрете на хубав ламинат от висок клас.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 009
Ами ние със съпруга ми избрахме такъв вариант , но ламината имитира плочи гранитогрес , а не теракот. С релеф , с фуги и т.н. Поставихме и в коридора и в кухнята и съм много доволна - много лесно се поддържа . Имитацията е страхотна , даже като дойдоха да ми монтират кухнята , майсторите не повярваха , че това е ламинат LaughingТова беше преди три години и тогава този тип не бяха толкова разпространени , а и бяха доста по- скъпи от другите . Но и качеството е на ниво - взехме от най- високия клас и за натоварени помещения. Вече близо три години го "експлоатираме" здраво  Peace

А, дали се изтърква на местата, които се ходи наи-често, аз от това се притеснявам, защото е релефен, дали няма  да се получат, някакви петна от протъркване и да стои грозно след време?

# 7
  • Мнения: 8 999

А, дали се изтърква на местата, които се ходи наи-често, аз от това се притеснявам, защото е релефен, дали няма  да се получат, някакви петна от протъркване и да стои грозно след време?

Нашият е на 1 година и не е мръднал. Но дори и да се надраска след няколко години /ако си вземеш най-висок клас, това може да стане и след 10 години/, то лесно и бързо се подменя с нов! Инвестицията не е чак толкова голяма, все пак става дума за коридор, а не за цял апартамент, а пък монтажът и демонтажът са бързи и безбоклучни процедури. Ако решиш, за половин ден ще махнете стария и ще сложите новия ламинат.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 299
Пак съм изостанала...може ли снимки на тази имитация Embarassed

# 9
  • Мнения: 3 371
Както вече писах , вече близо три години откакто го поставихме и не е мръднал. Като имаш предвид , че и коридора и кухнята , са доста нотоварени помещения ! Имам и куче , което предполага още по - често търкане и лъскане ! Peace Пак уточнявам , че взехме ламинат от най- висок клас и определено си е от значение !

# 10
  • Мнения: 5 178
Ако ще слагаш ламинат по-добре сложи с дървесна шарка за да ти е топло на душата..
У нас е така, а и коридора е любимо място на синковеца да кара колички..
Плочки мразя, само ще извъртим един гранитогрес на терасата, че мозайката много не я бива

# 11
  • Мнения: 606
  И аз мисля, че няма смисъл ламинат да имитира плочки, но това си е въпрос на вкус. Между другото има много дебели и качествени балатуми, чийто плюс е, че няма как да се раздуят от вода, което ни се случи, след като малкия разля разни работи.

# 12
  • Мнения: 339
Преди 4 години сложихме такъв паркет в кухнята. Аз лично съм много доволна. Ето снимка :



# 13
  • Мнения: 150
Аз също мисля да сложа ламинат в коридора и кухненския бокс- за шарката още се двоумя (харесва ми попринцип имитацията на теракот, но конкретен още не съм харесала).

А бихте ли препоръчали фирма, чиито продукти сте изпробвали. Нещо не се доверявам май на ниските цени в големите магазини.

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 631
В кухнята имаме такъв паркет - сив на цвят, имитира камък, грапав, висок клас. Сложихме го лятото и съм доволна. Цвета е като Котто Антик, но в сиво. http://www.kronospan.bg/products/category_decors.phtml?cat_id=38&type_id=91#

Общи условия

Активация на акаунт