Схващане на краката?????

  • 5 684
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте вчера ми се случи следното след кратка разходка изведнъж ми изтръпнаха прасците и бедрата/мускулите ми бяха като камък/ след около половин час всичко беше отминало.Днес  по същия начин ми се схванаха , но само бедрените мускули за около 20 минути. Направо съм в паника какво ли може да ми има?

# 1
  • Мнения: 2 388
Незнам дали е същото, но на мен ми се е случвало доста пъти, в областта на прасеца и стъпалото. Нещо, като втвърдяване се получава.
Това са така наречените "крампи" ( май това беше точната дума).
Помага повечко сол, течности и прием на витамини и минерали.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 573
И при мен се е случвало, даже и на ръце и крака едновременно. Но аз съм диагностицирана със заболяване на щитовидната и казаха, че е от там. Ималко липса на магнезий, да не пия нищо. Аз естествено си назначих магнезий и нещата отшумяха за 2-3 месеца. Не че те съветвам да се самолекуваш, но намери от какво се схващаш.

# 3
  • Мнения: 2 388
Спокойна много си права, самолечението не е решение, както и даването на каквито и да е съвети онлайн по въпроси от здравно естество.
Аз се консултирах и ми препоръчаха това, както и разтриване в посока обратна на съкръщаването на мускула. Помага ми определено.
Но може да има много и различни причини за схващането.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 573
Но може да има много и различни причини за схващането.
Това имам предвид, да се намери причината. После лечението ако е подходящо и всичко е о.к.

# 5
  • Мнения: 1 844
на всеки се случва,в повечето случаи е безобидно,но за да си спокойна наистина,най-добре се посъветвай с лекар,по-специално невролог.понякога схващенето на крайници е симтом за някои сериозни заболявания и не бива да не се обръща достатъчно внимание.
успех и дано всичко е наред! Hug

# 6
  • Мнения: 24
Иди на невролог особено ако ти се случва без да си се натоварвала или повече от 2-3 пъти месечно.

# 7
  • Мнения: 1 512
Отиди на лекар за да се установи причината за крампите и тогава се лекувай.

Общи условия

Активация на акаунт