За кухнята, месото и лъжичката

  • 509
  • 5
  •   1
Отговори
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте, синът ми е записан около месец на кухня в Габрово. Притеснява ме факта, че всеки ден предлагат месо. Това не е ли притеснително и кога е времето на жълтъка?
И още нещо - определено предпочитаме да ядем с метална лъжичка, само десертите хапваме с пласмасова. Рано ли ние за металка лъжичка?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Не мисля,че е притеснително.Щом предлагат месо всеки ден,давай постни яденета през почивните дни.Ако супите са застроени,няма нужда от жълтък.Ако не са-давай жълтък през уикенда.
За лъжичката-в металните лъжици няма нищо лошо,както и причина да се храни с тях на по-късна възраст.Единствените причини,поради които се предлагат бебешки пластмасови лъжици са,че при никнещи зъби венците стават чувствителни и металната лъжичка може да ги нарани.Също и по-интензивното разбъркване на пюрето в бурканчето с метална лъжица може да го пукне.Затова по етикетите на пюретата препоръчват ползването на пластмасови лъжици.Щом Гого предпочита метална лъжичка,значи не му пречи на венците и напълно спокойно можеш да храниш с такава. Peace

# 2
  • Мнения: 6 441
Дени,Алекс от известно време също предпочита да хапва с метална лъжичка.
И аз не виждам нищо притеснително.
Иначе аз супи от кухнята не давам точно заради жълтъка-не че не го яде,просто незнам колко време е варен и от кога е точно яйцето(хич им нямам вяра  Naughty )

# 3
  • Мнения: 835
А от кой месец се дава жълтък?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Жълтъкът в застройките е достатъчно обработен термично и не е проблем да се дава.А и в голяма част от детските кухни готвят с яйчен меланж,не с цели яйца.Меланжът е претърпял допълнителна обработка.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма проблем с металната лъжица. А защо те притеснява месото? Обикновено ако супата е с месо, второто не е и обратното. Жълтък спокойно можеш да дадеш на тази възраст, че даже и белтък.

Общи условия

Активация на акаунт