Бебе на 40?

  • 3 042
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
На 40 съм. Загубих съпруга си преди 3 години. Имам от него две прекрасни дъщери. На 16 и 10.
Имах щастието да срещна прекрасен човек. От година сме заедно и не преставаме да правим планове за бъдещето си. Приключваме с ремонта и обзавеждането на общото ни жилище. Той обаче иска да му родя дете. В никакъв случай не настоява, но това би го направило невероятно щастлив. Неговият син също е на 16. Не че не искам. Напротив! Обаче ме е страх. От всичко ме е страх. Как ще ми се отрази бременността на тази възраст, как ще протече раждането, как ще погледнат на това роднините на покойния ми съпруг, неговото дете, колегите, приятелите. Ами ако загубя бебето след като всички са разбрали за него..... Не зная. Имам нужда от подкрепа и кураж. За това написах това. Може би вие, момичета ще ми помогнете в това. В крайна сметка имаме 3 деца, но желанието ни да имаме наше е много силно. Но дали е оправдано! Те там е въпросът...

# 1
  • Мнения: 2 309
Няма нищо по-хубаво от това Hug
Не смятам,че годините са пречка,ако всичко е наред...
Начина по който го споделяш,ми навява усещания,че ще станеш мама за пореден път Peace

# 2
  • Мнения: 135
Щом и двамата го искате и това ще ви направи щастливи - няма от какво да те е страх. Другите - ако ви мислят доброто, ще разберат. Само децата ви (и трите) трябва да знаят и да са с вас. Останалите и да не ви разбират - като видят щастието няма как да го подминат. Ще бъдеш прекрасна майка!

# 3
  • Мнения: 1 209
Едва ли някой, който те уважава и обича би погледнал на това щастие с упрек.Правете си бебето и остави назат негативните мисли.
Винаги съм казвала, че няма нищо по-хубаво от това една жена да роди на 40 год., подмладява се, разцъфва...  Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също не мисля,че годините са пречка-една позната роди на 43г четвъртото си дете .....така,че действайте  Wink

# 5
  • Мнения: 1 341
Според мен възрастта не е притеснителна. От гледна точка на раждането, най-вероятно (не задължително) ще ти направят секцио, което не се различава от една коремна операция, т.е. нищо, което да те притеснява, че на 40 няма да може да се справиш.
Много добре те разбирам с тези мисли "какво ще кажат другите". Замисли се какво ще дадеш на себе си, на любимия и на семейството си с това дете? Как ще промени живота Ви? Желаеш ли тази промяна? От друга страна децата Ви са голями и ще Ви разберат... е може и да има съпротива, но ти най-добре си ги познаваш и знаеш как да говориш с тях. а за родителите на покойния ти съпруг.... бъди сигурна, че ще проявят в началото ревност... няма как.
Успех

# 6
  • Мнения: 1 671
Мила ALLESSIA,
Докато бях бременна пред кабинета на лекаря се запознах с една невероятна жена на 42 години, която чакаше дете. Подбудите й да забременее са много трагични, но въпреки всичко тя е намерила не само желания, но и психически и физически сили да забременее и да износи още едно дете. Това дете ще се ражда тези дни!
Ако с мъжа до теб се обичате и искате да създадете семейство - не се колебай да създадеш и нов живот! Хората около вас ще го приемат с радост когато ви виждат щастливи!
Медицината е много напред, ще ти направят всички нужни изследвания и ще те наблюдават стриктно. Раждането е много вероятно да протече като предишните ти раждания. Ако ти си здрава, всичко би трябвало да е наред.
Между другото същата жена, за която писах, би искала да роди още едно дете след някоя друга година.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Дай Боже, искам да имам дете на тази възраст.
Разбирам опасенията ти, но... "Какво ще кажат другите" не би следвало да е водещия мотив при вземане на такова решение. Щом и двамата го искате... Аз лично бих пробвала.
И, ако ми позволиш да цитирам крилатата фраза от "Москва не вярва на сълзи", "На 40 животът едва започва".

# 8
  • Мнения: 9 973
ти гледай с когото живееш какво казва,а не хора,които малко или много са ти `чужди`.Аз бих  родила и на 50 ако искам разбира се Wink Peace

# 9
  • Мнения: 4 406
40 въобще не е напреднала възраст!
трудно би било единствено, ако робуваш на хорското мнение.
все пак живееш твой живот- не на околните- затова ако ти се иска бебче- роди си го, сигурна съм, че няма да има по- щастливо семейство от вас!

# 10
  • Мнения: 1 477
Желая ви едно прекрасно бебче  HugОпасенията ви са напразни.Бъдете много щастливи  Hug

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
имам приятелка, която на 44 години стана мама за първи път.
Мина през невероятни мъки, чакаше бебенце близо 20 години.
Медицината е толкова напреднала, такива хубави прегледи има преди раждането, че годините изобщо не ти пречат Hug
Пожелавам Ви успех и една вечна и изгаряща любов Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 411
Поздравявам те,че дори си мислиш за още едно дете.Няма нищо по-хубаво от това.Не мисли за другите,ако те обичат ще те подкрепят.Пожелавам от сърце здраве за да го износиш и здрави нерви  Mr. Green за да го изгледате   bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 131
Пожелавам да си имате бебенце.   bouquet  Това е страхотно! Скорошно забременяване и много щастие и усмивки!   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 928
Няма нищо по-хубаво от това да дадеш живот  Hug Още повече си намерила и подходящ партньор. Едно дете ще ви направи още по-щастливи и ще осмисли съвместния ви живот.
Скорошно забременяване и успех   bouquet

# 15
  • Мнения: 1 733
Сама си се убедила, че децата са най-хубавото нещо на този свят. От сърце ти желая щастие, късмет и кураж!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Докато бях в болницата с второто си дете имаше една жена която беше 42г.и чакаше първото си детенце.Роди секцио и детенцето е една красива принцеса.Така че няма защо да се колебаеш.Ти си на ход. Peace
П.С. и да се похвалиш какво си решила.

# 17
  • Мнения: 6 274
Миличка, по - добре опитай, отколкото до края на живота си да съжаляваш, че не си го направила. Щом Бог ти е пратил този мъж, щом толкова се обичате, аз мисля, че не може да не ви дари с бебче. Късмет и не се замисляй  Peace ! Давай смело, всичко ще бъде наред ! Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 219
Много е хубаво като идея, но трябва да се замислите добре ли сте здравословно, ще може ли да издържате всичките деца. Ако е "да" отговора, какво по-хубаво, действайте. Hug

# 19
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Не виждам проблем да родиш на 40. Имам няколко приятелки с които отглеждаме децата си, която са родили над 40годишна възраст. Щом вие го искате действайте! Успех желая! Hug

# 20
  • Мнения: 959
Мила, тук всички ще ти кажат - Действай
И със право, това е форум за мами и бебета Grinning

Сами с партньора ти,трябва да вземете това решение. Поговори с децата Ви. Поднеси им идеята от далеч. Виж им реакциите. Подготви ги.
За роднините не се тревожи, не смятам, че те са фактор.

А, за възрастта - 40 години са една прекрасна възраст за създаване и отглеждане на бебе.

Каквото и да решите Ви пожелавам успех и щастие.  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 447
Миличка, по - добре опитай, отколкото до края на живота си да съжаляваш, че не си го направила. Щом Бог ти е пратил този мъж, щом толкова се обичате, аз мисля, че не може да не ви дари с бебче. Късмет и не се замисляй  Peace ! Давай смело, всичко ще бъде наред ! Hug Hug Hug
Успех и от мен от децата по хубаво няма.Няма за какво да мислиш действайте.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Действайте и успех Peace А другите уведомете когато забременееш! Не е нужно плановете да споделяте, защото ще чуете какво ли не. Когато вече е факт, ще го приемат. А големите деца дори да са дръпнати в началото, ще приемат малкото и ще го обикнат, познавам такива случаи!

# 23
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Това , че мъжът иска дете от теб въпреки , че си има свое значи много !!Възрастта да имаш бебе не е проблем  ,дори си мисля ,че ще се чувстваш много щастлива, когато се случи , просто докато не стане винаги  ще има за и против(страхът прави така)!Помисли след 3- 4-5 години , когато и твоето и неговото 16год. дете поеме своят път , а малката ти  дъщеря ще е заета със своите тийн проблеми , колко пуст ще   домът и една малко човече ще ви кара да се чувствате , млади , влюбени , щастливи!!!От сърце ти желая успех , каквото и да е твоето решение!!!  Hug

# 24
  • Мнения: 196
Защо не се консултираш с лекар?!И ако той те подкрепи-опитайте(според мен).Няма нищо лошо в това човек да иска да има дете,напротив!Желая ти успех!Гледай каквото и решение да вземеш,то да те направи щастлива  bouquet Hug

# 25
  • Мнения: 199
Защо не се консултираш с лекар?!И ако той те подкрепи-опитайте(според мен).Няма нищо лошо в това човек да иска да има дете,напротив!Желая ти успех!Гледай каквото и решение да вземеш,то да те направи щастлива  bouquet Hug
и аз съм на това мнение ...мнението на роднини и колеги не би трябвало да те притеснява,ако и ДВАМАТА искате бебе.
Но аз бих си консултира с гинеколог за да се застраховам все пак,а и няма да  навреди   Wink успех

# 26
  • Мнения: 2 311
Майка ми роди сестра ми на 40 год.Бяха безумно щастливи с баща ми.
И за двамата това беше сякаш нов стимул за живот!Така се радвахме всички на това бебе!
А аз си имам  две дечица-сестричка и дъщеричка Grinning
Ако искате и двамата бебе,не виждам причина за колебание,само ти пожелавам бързо забременяване!

# 27
  • Мнения: 2 270
Пожелавам ти скоро да се похвалиш, че ще ставаш майка за пореден път! Hug  bouquet

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Не мисля че има място за притеснения.  bouquet
Така ,че давай смело,стискам палци всичко да е ок. Hug

# 29
  • Мнения: 1 674
Щом и двамата го искате ,какво по-хубаво от това?Аз имам позната ,която роди на 42 години.Сега има здраво и красиво момиченце.Не мисля,че годините са пречка.Не робувай на хорското мнение.Първо се консултирай с лекар.Желая ти успех! Peace

# 30
  • Мнения: 1 085
Желая ви успех.Все пак животът ти не е свършил и наистина се нуждаете от една радост в семейството. Hug

# 31
  • Мнения: 138
желая ти успех във всяко начинание, предполагам, че едно дете ще ви сближи още повече! успех!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
Нужно е просто да си отговориш на въпроса ще те направили това дете още по-щастлива...Ако отговорът е положителен, сама ще знаеш и другия отговор! Късмет и щастие ти желая!

# 33
  • Мнения: 6 441
Нужно е просто да си отговориш на въпроса ще те направили това дете още по-щастлива...Ако отговорът е положителен, сама ще знаеш и другия отговор! Късмет и щастие ти желая!
И аз съм на това мненеие!
И нали не е толкова важно какво точно мислят околните-важното е и двамата да го искате!
Пожелава ти скорошно забременяване!  Hug

# 34
  • Мнения: 65
Аз те подкрепям с цялата си душа и сърце за идеята... Hug  Praynig   Hug
Мога да си представя, че ще е трудно- физически и в емоционален план, но мисля, че си заслужава да направите живота си пълноценен и да му предадете нов смисъл. Кураж, мила!   bouquet

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Много е хубаво като идея, но трябва да се замислите добре ли сте здравословно, ще може ли да издържате всичките деца. Ако е "да" отговора, какво по-хубаво, действайте. Hug
ТОВА Е И МОЕТО МНЕНИЕ. Peace

# 36
  • Мнения: 367
 Hug Hug Hug Недей да мислиш негативно,няма по-прекрасно нещо,а и ако наистина го мислите почвайте да действате,защото няма време.На тази възраст в повечето случаи става по-бавно,не е като на 20години! baby_neutral
Има толкова изследвания който се правят ,задължително над 35 год,а и не е прецедент да станете родители сега,тъкмо и децата ще помагат Wink
Лежах в "майчин дом" и всеки ден имаше поне по 3-4 мами над 38 годишна възраст(40,41,42 години),за амниоцентеза(задължително изследване)

Давайте напред ,а и една бременност така връща годините........Само не се тровожи излишно с тежки мисли и всичко ще е наред!!!
Прегръщам те силно Hug Hug Hug

Успех  bouquet

# 37
  • Мнения: 4 447
Никога не е късно за още щастие.
Какво мислят другите НЕ Е важно!
Важното е какво искате вие двамата.

Трябва да престанем да робуваме
на обществото и неговото мнение.

Щастието си е само за нас.
Тук и сега!

Аз съм на 25, брат ми е на 18.
Майка ми е на 43. И ако утре
ми каже, че ще си имаме братче
или сестриче наистина ще се
изненадам и ще ми е странно,
но в никой случай няма да я
упрекна. Напротив - ще я
прегърна и ще й кажа, че съм
до нея.

Аз съм с теб. Надявам се и всички
тук от форума ще те подкрепят.

 Hug

# 38
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Деъствай те Peace
Какво по-хубаво от едно голямо щастливо семейстмо Hug
И да се похвалиш кано стане Naughty
Стискам палци  thumbsup

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Мога само да кажа.Дано да имам силите,възможноста и куража да родя 4 си дете на 40год.
Действайте и се радвайте много,че съдбата ви е събрала и дала шанс да мислите за едно малко съкровище.
Успех каквото и да решите  bouquet

# 40
Въобще не го мислете повече и не губете време Simple Smile.Децата са щастие,а 40години си е страхотна възраст,ако се чувстваш добре.Аз си мечтая живот и здраве да имам трето дете към 40години.

# 41
  • Мнения: 4 784
Че възрастта ти си е супер. Имам приятелка, която роди на 46 години първото си дете и казва, че ако може би имала и второ.

# 42
  • Мнения: 1 045
И аз мисля, че няма място за колебание. Изобщо мнението на другите не бива да те притеснява. Стига вие с мъжа ти да сте здрави. Имам две познати, които родиха на 38 и на 40 години и наистина се подмладиха. Не бива възрастта да те притеснява. Действайте, а не чакайте, защото на тези години наистина става по-бавно и по-трудно. Зная го от личен опит. Успех!   bouquet

# 43
  • Мнения: 742
Желая ти успех в новото начинание - вярвам, че всеки би те подкрепил-каквото и да решите!  bouquet

# 44
  • Мнения: 8 999
С раждането на трето дете жената си подарява втора младост. Особено на такава възраст. Ще процъфтиш след една толкова желана бременност!
Не се колебай изобщо и не отлагай.

# 45
  • Мнения: 4 621
Говори с лекаря си и ако всичко е ОК давай  Peace

Успех, каквото и да решие  bouquet

# 46
  • Мнения: 333
Мила Алесия, не зная кой точно определя до каква възраст е " нормално" една жена да роди, звучи ми толкова тесногръдо  Whistling. Аз мечтая за поне 3,4 деца и тъй като започнах на 30, ще има, дай Боже  Praynig, да раждам и след 40! GrinningВсеки който те обича, ще е щастлив заедно с теб! Кураж! Децата са всичко на тази земя!!! колкото повече, толкова по-добре!  Heart Eyes  Hug

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Щом го искате и двамата,какво по-хубаво от едно малко слънце!
Успех!  bouquet

# 48
  • Мнения: 3 641
Мила, не се чуди, наистина няма нищо по-хубаво от едно малко слънчице Heart Eyes
Почти същия случай има една моя близка/само, че с две момчета и починал съпруг/.
Сега има любящ, мил,  внимателелен съпруг и още едно момченце и са много щастливи Hug

# 49
  • Мнения: 121
Забрави предразсъдъците и погледни на живота от хубавата страна. Едно бебе ще осмисли вашата връзка, говоря от личен опит, а и големите деца ще са ти от помощ. Аз имам кака на 16 и малчо на 2.  Peace

# 50
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На 40 съм. Загубих съпруга си преди 3 години. Имам от него две прекрасни дъщери. На 16 и 10.
Имах щастието да срещна прекрасен човек. От година сме заедно и не преставаме да правим планове за бъдещето си. Приключваме с ремонта и обзавеждането на общото ни жилище. Той обаче иска да му родя дете. В никакъв случай не настоява, но това би го направило невероятно щастлив. Неговият син също е на 16. Не че не искам. Напротив! Обаче ме е страх. От всичко ме е страх. Как ще ми се отрази бременността на тази възраст, как ще протече раждането, как ще погледнат на това роднините на покойния ми съпруг, неговото дете, колегите, приятелите. Ами ако загубя бебето след като всички са разбрали за него..... Не зная. Имам нужда от подкрепа и кураж. За това написах това. Може би вие, момичета ще ми помогнете в това. В крайна сметка имаме 3 деца, но желанието ни да имаме наше е много силно. Но дали е оправдано! Те там е въпросът...

Действайте! Въобще няма от какво да се притесняваш! Износила си и си отгледала две прекрасни деца. Така че няма от какво да се страхуваш.
Ако те е страх, че може да ти е трудно да износиш дете на тази възраст - направи си изследвания, консултирай се с гинеколог.
Не е нужно да разгласяваш на всеослушание, защото със сигурност ще получиш мноооого упреци! Но все пак е важно да имаш подкрепа от страна на децата си. Би било изключително гадно, ако те не приемат новото попълнение. От там нататък всичко може да е само прекрасно!!!  Hug

# 51
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 40 е страхотна възраст. Бъдете щастливи, а бебчо ще е манифестът на вашата любов. Не робувай на глупави предрасъдъци. За вашия живот вие носите отговорност. Големите деца ще приемат идеята, дори и в началото да са малко шокирани. Не се товари с излишни притеснения. Мини да се похвалиш после  Hug.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 302
Получаваш и моята подкрепа за още едно дете. Смело напред, щом го искате. Не мисли какво ще кажат хората, важното е ти и твоето семйство да сте щастливи. Износването няма да е проблем, нито раждането. Желая ти успех от все сърце и дай Боже скоро да се похвалиш с положителен тест за бременност!

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом го искате- само това има значение! Отминаха времената, когато се смяташе, че на 40 год. е късно за дете. Днес много жени раждат първото си дете на тази възраст.

# 54
  • Мнения: 961
Ако и двамата наистина го искате, не се колебайте. Няма по-голямо щастие на земята от децата.
А какво ще кажат околните не бива да ви притеснява - все пак ще правите дете, а не престъпление.
Ако някой ви осъди за това решение, значи е жесток човек.

Успех!

# 55
  • Мнения: 83
Ееее,какви са тия тревоги и страхове?!Аз родих първото си на почти 34, а за второ...мисля към 38-40 живот и здраве!
Ще се радвам,ако се престрашиш!Скоро разбрах-да си майка е трудно и прекрасно!Успех!

# 56
  • Мнения: 600
Разбирам притесненията ти, макар че нямам нито твоя опит, нито съм на годините ти. Нормално е да се притесняваш, особено след изчетените през годините неща за това кога са оптималните периоди да станеш майка. Разбирам също, защо се притесняваш от околните - близки, роднини, познати. Но това все пак е твоя живот и само от теб зависи да го изживееш щастливо! Ако това е което искаш ти и човека до теб - направи го, това може да се окажат най-щастливите мигове от твоя живот!!!! Успех  Hug

# 57
  • Мнения: 1 428
Щом и двамата го искате няма нищо по-хубаво от това.

# 58
  • Мнения: 3 069
На 40 г. без 4 месеца родих син на втория си съпруг и то след операция от карцином ин ситу на маточната шийка.Дори и серклаж не можаха да ми направят, защото шийка почти не е останала.
Ако мислиш, че това е мъжа за теб не се колебай!
Не съжалявам за нито една секунда!

# 59
40 въобще не е напреднала възраст!
трудно би било единствено, ако робуваш на хорското мнение.
все пак живееш твой живот- не на околните- затова ако ти се иска бебче- роди си го, сигурна съм, че няма да има по- щастливо семейство от вас!
съгласна съм  Hug

# 60
  • Мнения: 920
40 въобще не е напреднала възраст!
трудно би било единствено, ако робуваш на хорското мнение.
все пак живееш твой живот- не на околните- затова ако ти се иска бебче- роди си го, сигурна съм, че няма да има по- щастливо семейство от вас!
съгласна съм  Hug
И аз съм съгласна Peace
Имам позната, която роди на 40, сега си има прекрасна 4 годишна дъщеричка.
Успех  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 479
Родих малкият ми син на 40/навьршени/години.Успех и действай! Grinning

# 62
  • Мнения: 257

И аз съм съгласна Peace
Имам позната, която роди на 40 дъщеричка, нормално безпроблемно в момента бебенцето и е на 6 мес., така, че ........

# 63
  • Мнения: 4 753
40 е страхотна възраст. Бъдете щастливи, а бебчо ще е манифестът на вашата любов. Не робувай на глупави предрасъдъци. За вашия живот вие носите отговорност. Големите деца ще приемат идеята, дори и в началото да са малко шокирани. Не се товари с излишни притеснения. Мини да се похвалиш после  Hug.

 Peace

# 64
  • Мнения: 4 451
И аз те подкрепям! Hug

# 65
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
 Hug

# 66
  • Мнения: 452
Какво ще кажат хората трябва да е последната ти грижа !Най- много да се пукат от завист ,че си щастлива ,а те не са !!

# 67
  • Мнения: 1 931
Щом си срещнала човек с който искате да имате дете не трябва да ви притесняват хората или възрастта.
Ще ти разкажа за едни съседи на села. Тя имаше 5 деца от предишен брак и имаше и женени от тях когато се събраха и решиха със сегашният й мъж да имат дете.Сега момченцето им вече е ученик. Може и да е имало хора които да ги упрекват но на тях хич не им пукаше, то това на село където всички се знаят и познават. Сега си гледат децата и внуците и дори да е имало такива които ги упрекват вече са свикнали.
Трябва да знаеш, че винаги има клюкари и хора които да те осъждат, но когато се прибереш вечер и почивните дни си с хората в семейството ти и за това трябва само с тях да се съобразяваш, че тези добронамерени иначе хора си се прибират при своето семейство и хич не им пука ти как си тогава.

# 68
  • Мнения: 11 607
Алесия, имаш и моята подкрепа...... Hug

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 14:44 от Мама Цоцоланка

# 69
  • Мнения: X
Щом се обичате,най-нормалното нещо е да имате дете.....предполагам,че и децата ви ще го обичат и ще му се радват.....а,за общественото мнение-да не ти пука....
А,възрастта ти е последна грижа...............колко жени на 40 тепърва решават да имат деца.....медицината е достатъчно напреднала и не мисля,че годините са ти проблем.

# 70
  • Мнения: 3 621
Едва ли някой, който те уважава и обича би погледнал на това щастие с упрек.Правете си бебето и остави назат негативните мисли.
Винаги съм казвала, че няма нищо по-хубаво от това една жена да роди на 40 год., подмладява се, разцъфва...  Peace

късмет и от мене   bouquet

# 71
  • Мнения: 3 478
Това е прекрасно! В случая хорското мнение не е от значение, по-важно е това как децата ви биха го приели. Подгответе ги предварително и мисля че няма да имате никакъв проблем. Успех в начинанието!

# 72
  • Мнения: 1 103
Според мен не трябва да се колебаеш затова смело напред  Peace

Общи условия

Активация на акаунт