бременна съм в 2рия месец да го махам ли

  • 4 979
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Не питай за мнение непознати хора от форума, това е сериозно решение.

Седни, събери си главата, реши какви са ти приоритети, какво искаш от живота, кой да е да теб, какви са радостите, кое би те направило щастлива!

Успех!

# 31
  • Мнения: 1 844
определено решението дали да задържите бебето трябва да вземете ти и приятелят ти,а не майка ти.все пак това е твоят живот,твоето дете..на 22 години не мисля,че трябва да се осланяш само на каквото каже мама,още повече за такива решения.
ако искате бебето,просто й кажи,че си бременна,че ще имаш бебе и разчиташ тя да те подкрепи в този толкова емоционален период.ако майка ти е истински човек би трябвало да те разбере.
успех

# 32
  • Мнения: 1 447
по важно е какво мисли приятеля ти все пак е баща на вашето дете,решението мисля че трябва двамата да го вземете,а не майка ти  ooooh!
Не мисля,че някоя майка би накарала дъщеря си да направи аборт,още повече че това не са основателни причини.Можеш да отидеш бременна.
Седнете с твоя приятел поговорете и вземете сами това важно решение.Сигорна съм ,че майка ти ще те подкрепи каквото и решение да вземете.
От децата по хубаво няма успех и дано всичко се нареди както ти желаеш.

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
майка ми е много властна и каквото каже става как да ч обедя че го искам това бебе след като трябва да заминавам изобщо незнам какво да на правя и моля за помощ не искам като го родя тя да не ме погледне а и не искам след това да нямам деца
При мен беше подобно  Peace и майка ми също е мн.властна и все трябва де е нейтото  Rolling Eyes
Разбрах че съм бременна когато бях в Германия и си бях направила пътечка за оставане там и завършване на магистратурата ми.(бяха вложени мн.усиля и немалко средства в това )Бях пред мн.труден избор и много добре те разбирам и знам какво ти е миличка....аз взех моето решение и послушах сърцето си  Heart Eyes  Майка ми мн.трудно понесе избора ми (понякога си мисля че още не може да го преживее) мисля че с времето нещата ще се понаместят  Rolling Eyes



Кураж миличка и послушай сърцето си  Hug прегръщам те
Надявам се приятелят ти да те подкрепи в решението каквото и да е то  Hug

# 34
  • Мнения: 931
Нещо не мога да схвана.Майка ти ако разбере ще те накара да направиш аборт, заради факта че сте дали много пари за бригадата??? Не мисля че изобщо може да се сравняват двете неща - живота на детето ти с някакви си пари.Парите идват и си заминават, един ден имаш един ден нямаш, но винаги се намират.А детето е за цял живот, едно явление в животати което ще те прави щастлива цял живот.И при положение че е желано и от двамата не разбирам какво толкова се притесняваш от това което ще каже майка ти.Ти си достатъчно голяма за да вземаш решения, пък и тук става въпрос решението да го вземете ти и приятеля ти а не майка ти.Така че на нея можеш да и кажеш че ще става баба и да е готова за това.Ако не може да го приеме сега след време ще си промени мнението.
Така че миличка успех и ако решиш все пак да послушаш себе си и да оставиш детето, ти пожелавам лека бременнот и мн щастливи мигове от тук нататък.
Чакаме да чуем окончателното ти решение скоро.

# 35
  • Мнения: X
Това е решение което трябва да вземете само вие двамата.Какво мислите да правите и дали наистина го искате това дете.Не трябва да се влияете от мнението на трети човек.
Пожелавам ви успех и дано вземете правилното решение за вас Simple Smile

# 36
  • Мнения: 872
Ми,може пък майка ти да се зарадва,че ще става баба,особено,ако й е първо внуче.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 364
Разбирам, че мнението на майка ти е важно - благодарение на нея ти си това, което си. НО: вече отдавна не си дете, както и да се чувстваш, на 22 години човек вече би трябвало да е зрял и ориентиран в живота и плановете си! И в тях родителите вече нямат място. Важно е ти какво искаш и какво мислиш, а не майка ти, баща ти, приятелка, гадже или някой друг многознайко!
Детето не е вещ, която като решиш можеш да хвърлиш или задържиш! В теб тупти нов живот, развива се, бори се за себе си и има душа в мига, в които се е зародило! И този живот не струва нито цупните на майка ти, нито парите за бригадата, нито дори твоето благополучие! Този живот е БЕЗЦЕНЕН, защото е невинен и чист!!!
Ако държиш да осъществиш започнатите планове, може да заминеш и бременна - няма да си първата. Ако приятелят ти те поддържа и може да поеме финансовата и моралната отговорност за теб и детето, не виждам причина изобщо да се обсъжда въпроса. Ако майка ти се обърне от теб и те изостави в този най-важен момент в живота ти, то тя не заслужава отношението, което имаш към нея и значението, което отдаваш на нейното мнение.
Сигурна съм, че в теб има смелост и готовност да вземеш правилното решение! Успех!  Hug

# 38
  • гр.София
  • Мнения: 250
И според мен майка ти не е човека който ще вземе това решение. Щом ти и приятеля ти искате това бебче не го махайте. Пари се изкарват но никой не може да ти гарантира че ако махнеш това мъниче ще имаш втори път това щастие. А пък и аз мисля че всяка баба ще се радва като си види малкото внуче. Успех в решението и пиши какво става.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 591
Това е твоето бебе!!!!!!!!!!!!!

Не можеш да го убиеш, понеже някой нещо си ще иска!!!!!!!!!!!!

То е живо, там вътре в теб, не е нещо, а той, или тя...

# 40
  • Мнения: 686
Според мен си запази бебчето и се отдалечи от тази обсебваща те майка.Как така бе ти наредила да махнеш,желано дете,нейно внуче.Колкото и да ти е трудно,ако искаш да имаш собствен живот бягай надалеч от мама!

Знам какво говоря!!!!!!!!!!!!!

# 41
  • Мнения: 196
Ако наистина обичаш приятеля си,не мисля,че има какво да му мислиш.След като той има добра работа с която може да ви издържа(и тримата),значи че и финансовите ви проблеми отпадат.Няма какво да му мислиш-един човешки живот е по-скъп и от всичките пари на света,затова смятам,че майка ти като майка ще те разбере и ще те подкрепи.Успех ти желая! Hug  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 1 338
Първо - Бъди по смела в решенията си..
Второ - Майка ти НЕ Е ЧОВЕКА, който трябва да решава съдбата на детенцето ти и никакви пари не са по-ценни от сърчичето, което тупти под твоето..
Трето - Щом с приятеля ти го искате си го оставете. То е ваше дете НЕ на майка ти!!

Ще ти кажа какво стана при мен.. Аз съм на 17г. и 5м. Когато разбрах, че съм бременна казах на приятеля ми и знаех, че той няма да се изплаши, няма да избяга и че го иска не по-малко от мен..
Разбрах, че съм бременна в 7г.с. В 9-та седмица казах на баша ми просто защото има право да знае, а не за да го питам да го махна или не.. не беше много очарован от факта, че ще става дядо толкова рано, но го прие; просто попита какво мислим да правим ние двамата. А както се разбира аз все още уча, но никои не се е опитвал да ме кара да правя аборт. Баща ми е на ясно, че решението не е негово, а мое и на приятеля ми.. Сега даже си мисля, че е щастлив от факта, макар да него показва, но той е такъв човек. Сега с приятеля ми ни предстой да се изнесем на квартира само двамата и още куп отговорности, но знам, че ще се справим..

Послушай сърцето си, а не мнението на майка ти.. Късмет Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 39 754
Аз лично не бих махнала детето си, поради причина бригада, пътуване, майка и т.н. Ти си решаваш. За толкова съдбовно решение - форумът не е мястото за решението му.
Моята мама също беше в шок когато забременях. Каза, че трябва да го махна. Когато лежах за задържане, пак мрънкаше.
Ако я бях послушала нямаше да имам това малко съкровище Simple Smile

Сега пък мама мрънка "толкова не я исках като бебе, че бог ме наказа да замина в чужбина и да не мога да я виждам".
До тук с властните майки. Няма такова нещо като "каквото тя каже - това става".

# 44
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Много често в живота нещата не се нареждат както сме ги планирали !Аз лично  си казвам в такива моменти , че щом  така е станало така е трябвало !Много пъти наистина е било за мое добро!!!
благодаря много на всички сега идва момента да кажа стискайте палци
Явно си взела решение!!Стискаме палци и  ще чакаме да се кажеш какво си решила!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт