Щур отбор сме се събрали всички ДЕКЕМВРИйски мами!

  • 13 087
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 276
Ето ме и мен в новата темичка.

И при мен гърдите са много болезнени и натежали, което е доста неприятно усещане, но знам че е от производството на "хормона на бременността", което означава, че щом го има този хормон, всичко е нормално.
И мен ме втриса и доста често ми е студено.
Явно и втрисането е от това, щом и накои от вас го изпитват....а аз си мислех че съм много зиморничава и затова вечер ме втриса и пускам печка. С предната бременност нямаше такова нещо.

Майката на една приятелка онзи ден ми каза, че ако симптомите на бременността се различават от предната бременност е почти сигурно, че детето ще е от другият пол. Знаела го от баба си( офф, и аз как го обясних само Rolling Eyes)....Ама Божа работа.

Относно гаденето- аз хапвам на 2 часа и всичко е наред. Може да е плод, бисквита, кис. мляко или нещо друго, важното е да е здравословно Laughing

Забелязвам, че панталоните вече не ми събират коремчето и ги нося разкопчани....май трябва да правя нови попълнения в гардероба си.

Хайде бъдете здрави, пък неразположението ще отмине много скоро.

# 46
  • Мнения: 277
благодаря много. А колко пъти ти се полага да те гледат на ултра звук? Питам защото не съм 100% ориентирана по ЗК или на частно.

# 47
  • Мнения: 1 152
По ЗК се полагат 2 УЗИ, освен ако бременността не е рискова.

# 48
  • Мнения: 196
Въпросът ми е към тези от Вас, които си следят бременността в Токуда по здравна каса. Въпросните изследвания могат ли да се направят в болницата по здравна каса и издава ли се някакво допълнително направление за тях от АГ-то? А за самия акушер -гинеколог трябва направление №3 от личния общопрактикуващ лекар нали? И оттам нататък всички направления и документи се издават от акушер - гинеколога или бъркам?

# 49
  • Мнения: 616
да точно така талон №3 от личния и после всички ти ги пуска гинеколога който те следи, можеш да си ги направиш изследванията в лабораторията на Токуда по ЗК само мисля че за хепатит В не го обслужват по ЗК и се заплаща 12.00 лв. ако искаш при тях ако можеш да го пуснеш някъде другаде по касата и да си го приложиш към другите изследвания така чух да обяснява тази на рецепцията в лабораторията дакота чаках.

# 50
  • Мнения: 5
Deny` гледам, че горе долу си с моя предполагаем термин? А ще ми кажеш ли кога е била ПРМ и предполагаемата ти О?
[/quote]
 какво е ПРМ

# 51
  • Мнения: 196
Ами щом ми се полага предпочитам там да е. А онкопрофилактичната цитонамазка, микробиологичното изследване на влаг. секрет при АГ-то ли се прави?

# 52
  • Мнения: 1 152

Кога е била последна редовна менструация и овулация?

# 53
  • Мнения: 616
всичко тя си ти взема като секрети до колкото знам, още нищо не съм си правила но такава информация имам  

# 54
  • Мнения: 6 206
Майката на една приятелка онзи ден ми каза, че ако симптомите на бременността се различават от предната бременност е почти сигурно, че детето ще е от другият пол. Знаела го от баба си( офф, и аз как го обясних само Rolling Eyes)....Ама Божа работа.

От нейните уста в Божиите уши. Simple Smile
Как ми се иска момиче. Но си знам, че едва ли ще ме огрее.

# 55
  • Мнения: 2 957
Майката на една приятелка онзи ден ми каза, че ако симптомите на бременността се различават от предната бременност е почти сигурно, че детето ще е от другият пол. Знаела го от баба си( офф, и аз как го обясних само Rolling Eyes)....Ама Божа работа.

От нейните уста в Божиите уши. Simple Smile
Как ми се иска момиче. Но си знам, че едва ли ще ме огрее.

И на мен ми се иска да е момиченце.
Но пък съседката ми ми каза, че е имала две коренно различни бременности и две момчета:)

# 56
  • Мнения: 516
И  аз да не остана назад, искам още едно момиченце. Бременността ми е същата като с Йоана, денонощно гадене и желание само за солени храни. С момчето ми нито веднъж не ми е било лошо.
А за гърдите си спомням ,че първият път много бяха болезнени и порастнали още от самото начало. От втория път нещо нямам спомени. А сега стават чуствителни и тежки само вечер,това още повече ме озадачава Crazy Казах още на предния преглед на гинеколожката, а тя ми отговори,че бебо е добре и да не ги мисля толкова. Не знам дали няма и връзка с този дуфастон ,който все още пия. По-принцип прогестерона е за облекчаване на болките в гърдите по време на менструация ( в статия от списание го четох), та знае ли човек newsm78

# 57
  • Мнения: 22
Вече почти не са болезнени моите гърди, само в началото.
Shark, spokoino! 6tom nqma6 ostri postoqnni bolki v korema i zacapvane (ili o6te po-lo6o kurvene) vsi4ko e nared. I az se bqh pritesnila tezi dni, za6toto v na4aloto mnogo me boliaha, a sega vse po-malko i po-malko. Daje v4era izob6to ne bqha 4uvstvitelni, no dnes pak gi use6tam malko Simple Smile

# 58
  • Мнения: 22
до колкото знам не е желателно да стигаш до оргазъм защото се получава свиване и може да предизвика контракция аз гледам да не стигам до там просто както се казва ближа сладоледа през стъклото ама по-добре така  Simple Smile
Kakto kaza moiata lekarka tova e Boja rabota - ili stava ili ne. Kolko hora dori nerazbirat 4e sa bremnni i si pravqt sex na porazia...Nie sme bremenni, a ne bolni, no e fakt, 4e orgazmite pri4inqvat kontrakcii i kogato beb4eto vse o6te ne e zakrepeno dobre, tomoje da se otlepi i da se polu4i kurvene. Minalata godina zabremnqh i hormona taka me udari, 4e samo sex mi se prave6e neprekusnato....v sledstvie na koeto napravih spontanen abort. E, neznam dali samo tova e pri4inata....

# 59
  • Мнения: 1 539
Благодаря, Елмина, както и на всички останали момичета, за успокоението    bouquet
Елмина, не се обвинявай за станалото, ти сама каза - Божа работа  Hug Сигурна съм, че този път всичко ще е наред и че целия щур отбор ще гушка здрави, силни и красиви мъници през декември  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт