България е пред изолация в ЕС!

  • 3 266
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 251
Калинка, никой не е казал, че няма да сме член на ЕС.
А че ще ни накажат.
Но не с изключване, а със замразяване на членството.

Това замразяване значи "без никакви права" което значи , че  пак ще станем за смях на целия свят. Егаси и нацията дето сме. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 169
Надявам се нищо да не се промени за нас.
Все пак ние сме изрядни пред държавата, в която живеем и нямат реална причина да ни налагат ограничения.
България ще бъде в ЕС, просто няма да получи пари по еврофондовете и ще бъде сочена с пръст.
Нашият срам ще е, че сме нейни граждани.
Но не виждам реални проблеми за българите в чужбина, които да произходят от тези наказателни мерки.
А със статията съм абсолютно съгласна и напълно споделям възмущението на другите държави членки.

Споделям мнението  Peace


И аз съм напълно съгласна!
Каквото и да се предприеме, няма да се отрази по никакъв начин на главните виновници за това положение.  Tired Ще го отнесат пак такива като нас.


Тук казват и нещо друго - „През 2013-та година предстои изключване на страни от Европейския съюз и, ако дотогава не се справим с корупцията и престъпността, България може да попадне в този списък”, това каза Румяна Желева, евродепутат в Брюксел от листата на ГЕРБ.

Много тъжно.
Исками се да кажа още нещо, но не мога, защото усещам, че ще изляза от "релсите"



# 17
  • Мнения: 2 786
Вес, е ако ни изключат от ЕС, ще станем наистина за нечуван резил! #2gunfire
Макар че аз лично няма да се чувствам виновна за това.
ДонКихотка, по-склонна съм да вярвам, че "замразяване" означава "без някои основни права", не без никакви чак...
Все пак все още не са ни показали червен картон!
Абе каквото и да стане, ще е на гърба на обикновените хора, не на ония, които са виновни да се стигне до там  #Cussing out
Много се ядосвам като чета такива статии #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 107
Вес, е ако ни изключат от ЕС, ще станем наистина за нечуван резил! #2gunfire
Това потвърждава моето отколешно мнение, че най-абсурдните неща могат да се случат на много малко места, едно от които е България. Най-вероятно ще България ще бъде строго предупредена, но поглеждайки назад нямам спомен държавната власт да си е вземала поука от допуснатите грешки....И за съжаление от провежданата до тук политика на "безочливо " поведение от страна на управниците, евентуално "изключване" не изглежда толкова  нереално.

# 19
  • Мнения: X
ами аз казвам: НЕКА
и приемането ни в ЕС беше грешка

моите лични надежди за подобряване ситуацията в БГ беше ЕС
е, оказа се, че не са достатъчно силни, за да повлияят на балканския ни манталитет

и да, визи трябва да има за всички от БГ за целия свят
и да се дават възможно най-трудно, след строг контрол
само тогава може да се надяваме паплачта да не ни излага по белия свят

помня как миналата година в самолета имаше улични музиканти с акордеони
е, отдалече си личеше за какво отиват, за дрехите и миризмата им да не говорим
ми, пуснаха ги навсякъде  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 1 107
и да, визи трябва да има за всички от БГ за целия свят
и да се дават възможно най-трудно, след строг контрол
само тогава може да се надяваме паплачта да не ни излага по белия свят

По-скоро проблемът не е толкова с паплачта, която бяга а с тази, която остава и управлява държавата- безотговорно, нахално, безочливо и безсрамно. И защо трябва няколко милиона души да страдат и да търпят безчинствата на 200-300  Angry no

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

помня как миналата година в самолета имаше улични музиканти с акордеони
е, отдалече си личеше за какво отиват, за дрехите и миризмата им да не говорим
ми, пуснаха ги навсякъде  #2gunfire

Да не са пътували към Холандия? Тук е пълно с тях.От една страна ми е мило, като ги видя и чуя, от друга докарват проблеми и пак ни пишат с лошо във вестниците.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 12:37 от Kalinka

# 22
  • Мнения: X
не, слязоха във шведско
да не говорим за ...хм ... труженичките в работно облекло, придружени от правилния батко

а за крадлите, редовно в новините, няма и нужда да се споменава

# 23
  • Мнения: 2 786
Mma Ramotswe, като те прочетох и ... абе идва ми да се съглася с теб.
Наистина трябва много строг контрол върху паплачта, която излиза от България и ни излага пред цял свят.
Не знам дали съм разказала във форума една случка, която ми се случи неотдавна тук.
Разхождах се с приятелка по улиците, бъбрим си на английски и ме спира една мургава, мръсна, беззъба, кривогледа циганка като ми подава някакъв златен пръстен (на външен вид златен поне) и ме пита на норвежки "Искаш?"
Отказах и я заобиколих погнусено, а тя ме изпсува на майка на чист български.
Не мога да ви опиша как се почувствах в този момент и какво ми идваше да направя с тая "българка".
Заради такива боклуци ме е срам дори да кажа от къде съм и изтръпвам всеки път като видя или чуя България във вестници и по новините.
При първа възможност си сменям гражданството и не искам дори да се асоциирам с такива "хора".
В една от прибалтийските републики има категория население "негражданин".
Нямат някои от правата на останалите и то точно онези права, с които някои етнически групи грозно злоупотребяват.
Може би няма да е лоша идея да се въведе нещо такова и у нас?
Тия акордеонисти, труженички и крадли ... етнически българи ли са били?

# 24
  • Мнения: 5 710
Аз пък мисля, че доста преувеличавате с 'паплачта, която излиза от България".
Цялото население на България е половин Лондон , 'паплачта' , която предполагаемо изнася не представлява и капка в морето на проблемите на ЕС в тази посока, които идват от Румъния, Албания ... и т.н.
А и за визови санкции гък не става дума. Правителството години наред заблуждава, че прави реформи, докато в същото време се е сляло с мафията. На 3 етапа ни разказаха играта -  Луканов, Виденов, Станишев. Но ако Сергей Ст. си замине кой ще дойде?  Поредната секси-мутра? Един политик има от ранга на Стамболов, свит в ъгъла,  обаче ние от история поуки не хващаме. Правосъдие няма, корупция на всички нива, кражби... Най-нормалното нещо е да ни поставят да седнем на столче някъде около тоалетните и да слушаме. Ако ни изнася. Ако не ни изнасядяда Ивана винаги може да ни направи част от СССР2.  Случващото се за мен лично има един ефект - да си задвижа процедурите за гражданство, което отдавна трябваше да направя, а отлагах, защото нали вече сме в ЕС. Да, ама не точно.

# 25
  • Мнения: 2 786
10¢ cafè&lounge, значи си за завиждане, че покрай теб не са плъзнали Simple Smile
И не става дума дали нашата паплач създава такива грандиозни проблеми в ЕС, а какво си мислят обикновените европейци като чуят "българин".
Когато мургавите секс-труженички неетнически българки, които пълнят арестите тук са с български паспорти, когато арестуваните просяци от същия мургав етнос отново са с български паспорти, когато джебчийките от същия този мургав етнос отново са с български паспорти ... започва да става лееееко срамно да си признаваш от къде си.
Какво като ти си с образование, култура, обноски и цивилизовано поведение, когато си от България и имаш еднакво гражданство с такива индивиди и потъваш в земята от срам всеки път като се проявят с незаконните си действия?
Знаеш ли какво прави тази паплач?
Краде от големите магазини, маха етикетите, изнася краденото и продава стоката в България.
И не, това не са етнически българи, а просто хора с български паспорти.
Другата страна на медала са политиците и тези, от които зависят големите неща и промени в България, но не политиците ни създават впечатленията у обикновените европейци, а паплачта, която се движи необезпокоявано с българските си паспорти.
Преди няколко години хората тук започнали да ЗАКЛЮЧВАТ домовете си и колите си и да слагат СОТ-ове, защото плъзнали български и румънски групи с тъмен цвят на кожата, които обирали къщи и апартаменти, докато хората са на работа.
Е ... остана ли някой, който да е горд, че е българин? #2gunfire

# 26
  • Мнения: 418
Тали Дан, няма светлина в тунела, все по-тъмно и по-безнадеждно е.
Наскоро се върнах от кратък престой в България и ... задушавах се там Sad
Цените растат, сметките растат, заплатите не растат, мръсотията расте, обезверяването също ...
Да не политизираме темата, както пожела авторката, но ... според мен е крайно време ЕС да скръцне със зъби и да направи нещо, за да се опомнят нашите управници, че не може да продължават така! Crossing Arms



и аз се задушавам....а само от 20 дена съм в б-я  и гледам по-скоро да си тръгна.....ужас.....

# 27
  • Мнения: 1 263
Дано решението, което се вземе бъде във полза на обикновените българи!  baby_neutral 

# 28
  • Мнения: 2 786
Ето ги "българите", които ни представят в Европа!
Можете да чуете автентичния запис на този линк.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=250938
Много горещо се надявам ЕС да направи нещо по този наболял проблем, защото така както този етнос създава проблеми в България, утре ще самоуправства в техните дворове и градинки!

# 29
  • Мнения: 1 101
Това с ромите е болен въпрос..Но в края на краи6тата не за това е заплахата за да ни изолират от ЕС
А и темата не е за тях а за това какво може да се промени от евентуална изолация Peace

Общи условия

Активация на акаунт