Пролет искаме сега - заедно с нашите цветя - 3

  • 40 247
  • 387
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 430


моето каменно цвете има дребни листа ooooh!
ужас, едва ли ще цъфне Tired
[/quote]
 Твоето поне има листа Laughing Peaceа моето е само саксия и тор

# 211
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
е споко, моето умря. Tired
нападнаха го гъбички.
спасих 2 листа, само 1 оцеля.
след спането сега има 3 листа, дето са много мизерни...

ама сега не му треперя. ако иска да живее Naughty

# 212
  • Мнения: 1 092
Поливала съм го и в чинийката,не спазвам някакви норми.
Но съм виждала как загиват други каменни цветя на мои познати гледани по съвсем същия начин Rolling Eyes
Късмет!

А тази година ще си хващам от листо, дано да стане Praynig

п.п. Поливай само когато почвата Е НАИСТИНА суха, и то по малко!!!

# 213
  • Мнения: 3 830
Ние пък с майка ми си купихме кала, но дали ще оцелее при нас newsm78



Някой знае ли по-важни предпоставки за хубава, здрава кала?

# 214
  • Мнения: 3 622
Искам съвет за отглеждане на Каменно Цвете.За n-ти път се опитвам да си го отгледам и на 2рата седмица умира!Не го поливам много,стои на светлина и пак нещо не се получава!Голямо предизвикателство ми е !

Аз не правя нищо специално за отглеждането на Каменното цвете. Само поливам и то винаги отгоре не от чинийката и Каменните ми вървят много добре. На предната страница съм показала едното ми вече ще цъфти  Peace

Estellia майка ми има кала от няколко години. Гледа я на източен прозорец и не изисква никакви специални грежи освен да я полива. Цъфти много красиво всяка пролет. Пусни една снимчица да я видим

# 215
  • Виена
  • Мнения: 725
Tasha,много си ранобудна  Simple Smile.
asyalein,видях,че преди няколко странички си ме питала за мангото ми.Ами то изведнъж,в началото още порасна доста на височина и спря.Има 4 листенца,като чадърче.Много ми е сладко,но не го знам защо не иска да мърда повече на горе...
Бяхте коментирали и отглеждането на пахирата.Според мен се гледа наистина лесно,но трябва много да се внимава с поливането.Първата ми пахира бях уморила точно с много вода.Дълго време не се престрашавах да си взема нова(това е най-любимото ми цвете  Heart Eyes),от страх да не я уморя пак.Но сега я поливам по-малко и тя ми се отблагодарява с много нови листенца.Миналият ден видях как комшийката изхвърли голямо стебло на Пахира.Не знам тя как я е уморила,но ми стана много жал.
Пазя го въф тайна!,моят юнкус умря  Rolling Eyes.Изсъхна целият.Явно го бях забравила повече време без вода и беше станал направо на слама.Ама сега,като гледам твоят в албума ти,направо ми се иска да си взема пак...
Estellia,честита ви Кала  Hug.И аз много го харесвам това цвете,но нещо не ми достига смелост да си купувам такива цъфтящи растения.Имам чувството,че няма да успея да ги гледам  Rolling Eyes.

# 216
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Теди, калата е елементарна за гледане.
моята също е на източен прозорец. скоро бях пуснала снимка Simple Smile

моето манго има малко повечко листенца...
ще гледам да го снимам скоро Simple Smile

# 217
  • Мнения: 5 462
Момичета , вчера като рязах клонките на олеандъра не забелязах вътре клонките да са свежи ???Вярно че рязах така да се каже връхчетата , а не много надолу , но да не би да съм го загубила безвъзвратно ????Някой имал ли е тези признаци ????Дали ще оживее или ще трябва да го изхвърлям ????Толкова съжалявамммммммм ... много ми е тъжно защото беше тъмно розов и разнасяше страхотния си аромат чак в спалнята ми ... Cry Sad

# 218
  • Мнения: 3 219
Момичета, 7 от осемте ми теменужки цъфтят, не можах да се сдържа да не ви ги покажа, три вече прецъфтяват, а останалите са в процес на разцъфване.
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/184/45919_929.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/184/45936_896.JPG

Едната, с къдравите листа, ще цъфти за първи път, още не знам какъв е цвета и`, понеже пъпчиците още на са разтворени.

Относно олеандъра, знам че обичат много,много вода. Свекърът ми подари три огромни, жълт, розов и бял, имат пъпки и скоро ще цъфнат. Аз обаче ги торих два пъти вече, като торих другите цветя, налях и на тях.Като цъфнат ще ги снимам.

# 219
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
МерСедес, разкошни са Hug
аз имам само 1 виненочервена....

Markrit, незнам какво да ти кажа, моят стои в мазето, незнам свеки колко го полива.
но винаги си е зелен, не е изсъхвал.
поливай известно време, дано покара нещо Praynig

# 220
  • Мнения: 1 092
Аз  имах резници на олеандър или зокум както го знам , поставени във вода.
Преместих ги днес във почва под голямо пластмасово шише /така прочетох, че се прави/.

Имам и няколко на стаен клен.
Имате ли наблюдения дали във вода е най - добре да бъдат или да ги засадя направо.
Само да допълня, че уморих вече две резници засадени направо в пръст.
Благодарна съм за всякакви съвети. Peace

Tedito_799 , за съжаление и моят юнкус не е добре.
По празниците ме нямаше двайсетина дни и аз за да не изсъхне го полях обилно с вода.
Когато се прибрах, за мое учудване той половината беше мухлясал .С две думи съм го удавила.
Сега има точно 15 "антенки".
Силно се надявам да издържи и да порасне отново.Невероятно красив е!

# 221
  • Мнения: 226
МерСедес, чудни са ти теменужките.
При нас са цъфнали бяла, лилава, и розово с бяло. Други цветове са още на листенца за прихващане. Опитах се да снимам цъфналите, но батериите фотото ме предадоха. Не ми върви нещо с тия снимки, но искам да ви покажа нещо, което много ме впечатли. За първи път виждам толкова голям цикас. Нашите са още съвсем нюню пред този Laughing

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217997&photo=12

# 222
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Резниците от олеандър няма нужда да стоят във вода ,ако са хубави ,може направо да се боднат в почва и да се покрият отгоре със буркан или нещо прозрачно   Peace

# 223
  • Мнения: 3 830
Сигурно по-късно днес ще снимам калата и ще покажа снимки.
Първите дни беше доста оклюмала, но след малко по-сериозно поливане се съвзе.

Притеснява ме това, че има около 8-10 листа и половината от тях станаха на петна и пожълтяха. Confused Sad

# 224
  • Мнения: 1 089
Това е от засушаването, но ще поникнат нови. Преполагам, че трябва да махнеш по-засегнатите малко по-натам. Но съм виждала как растат кали по ръба на езеро, във водата, така че вероятно иска СЕРИОЗНО поливане.

Общи условия

Активация на акаунт