За първия рожден ден

  • 1 531
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Скоро дъщеричката ми ще навърши една годинка-на 12 юни -и сериозно обмислям как да го отпразнуваме.Започвам тази тема с надеждата да споделите идеи и варианти за отбелязването на това събитие.Знам ,че  някои родители не  искат да празнуват първия рожден ден  на детето си ,защото има някакво "неразумно" СПОРЕД МЕН схващане че той не се празнува....,не се палело 1 свещичка и т.н..Аз съм далеч от тези безумни схващания,и искам да отбележим  с тържество ,празника на дъщеря ми,та нали раждането на детето ни  е най-щастливия миг в живота ни,как няма да го отпразнуваме!?Много моля,тези мами,чиито дечица вече са навършили 1 год. и са празнували да разкажат точно как е било!Моля и тези,но които им предстои да празнуват да споделят какви идеи имат за самия рожден ден!Аз си мисля да поканим вкъщи дечицата с които излизаме всики ден,заедно с майките,разбира се защото са малки още,приятелчета на детето ми,и да си направим едно страхотно бебешко парти.Обаче възниква въпроса-с какво да се черпят децата,защото се очертава да са на възраст между 6м. и 1,5г.?За пиене-лесно,ще има бебешки сокчета,ама друго....Дали да им направя бисквитена торта-аз на дъщеря ми й давам такава,та нали това са бисквитки и нишесте....не знам.....а всъщност трябва,искам да има и голама истинска торта,трудна работа е да празнуваш с бебета Rolling EyesМисля да има много балони,поръчала съм си диск само с детски песнички,за да се създаде нужната атмосфера.....за друго не се досещам,но искам да е незабравимо,моля,помагайте с идеи!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Повече вино за майките ще направи празника незабравим! Първият РД има за цел да: а) ощастливи амбициозния родител от женски пол и б) да подсигури лелеяните снимки, от които наследника не ще се интересува изобщо.
Такава е истината. Успех.

# 2
  • Мнения: 6 441
Ивонска,много си права!  hahaha

За лакомствата бих допълнила плодове,солети,бисквитки за гризкане..А за тортата-бисквитената не е лоша идея.За нашето бебешко парти бях събрала всичките играчки и на другите деца им беше много интересно.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 121
И мен тази тема ме вълнува в момента. Мисля да поканя приятелките ми с децата им. А за храната-ще поръчам една хубава торта и ще спретна едно барбекю в двора. Може да направя и няколко салатки и мини-кюфтенца на клечки Laughing Общо взето това е. Малкият няма да разбере какво става, затова предпочитам да е нещо кратко и ще избягвам голямата лудница, просто смисъл няма, най-много да се умори и да заспи по средата на купона Laughing

# 4
  • Мнения: 377
Моят син става на 1 годинка на 7 юни .Тогава ще го и кръстим.Ще съберем роднините и най-близките приятели в ресторант.Така ще отпразнуваме.След това такива събития тип "сватба" вече няма да правя. На другите рожденни дни само най-близки майки с деца и посещение на бабите и дядовците да почерпим и тях.

# 5
  • Мнения: 1 447
Ивонска,много си права!  hahaha

За лакомствата бих допълнила плодове,солети,бисквитки за гризкане..А за тортата-бисквитената не е лоша идея.За нашето бебешко парти бях събрала всичките играчки и на другите деца им беше много интересно.  Peace

Нашият първи рожден ден праднувахме с роднини,защото всички деца с които излизахме бяха все още на по 6-7 месеца.Останалите рожденни дни винаги ги празнуваме с децата на детски кът и си прекарваме чудесно. Дано искарате незабравимо първият си рожден ден

# 6
  • Мнения: 2 131
Ние не сме правили бебешко парти. Събрахме най-близките роднини в заведение. В последно време хич не си падам по големи дандании, а това определено беше предпочитан вариант отколкото да се съберем вкъщи.

# 7
  • Мнения: 2 478
Първия рожден ден на сина ми беше голям празник за семейството.
Бяхме резервирали детски клуб,с украси,торта и всякакви храни.Поканени бяха всичките ни приятели с деца и без деца.За децата не съм поръчвала нещо отделно,защото те бяха на различна възраст.Някои си поръчваха сами,а други ядяха детска кухня.И рожденика включително.Беше наистина много вълнуващо за мен.Мисля че се получи хубаво тържество.
На следващия ден отпразнувахме рождения ден със семействата ни.Пак беше хубаво.Отново торта,батут,вечеря.
Знам че ivonska  е права-това е повече тържество за майката.Да,но се случва един път в живота.Исках да бъде отпразнувано.
А следващите години синът ми сам ще определя как да празнува рожденния си си ден Hug

# 8
  • Мнения: X
Поканих всички приятели, които имат деца в детски клуб, исках да бъде наистина детски рожден ден, а на пиене и ядене за възрастните. От клуба осигуриха менюто и тортата, рожденичката пълзеше още, но беше много активна Simple Smile, както и другите деца. Много хубав бебешки купон се получи  Grinning , всички деца се забавляваха много, а за нас това беше важно, на всичкото отгоре в клуба предлагаха и алкохол, което вдигна градуса и на родителите Simple Smile
Догодина пак ще има детско парти, на бабите съм казала, че ако искат софри да ги организират, все пак и те имат повод да почерпят за прекрасната внучка  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
И нашият 1 РД беше страхотен; във формат "мама и дете/деца". Събраха се около 40 майки и смятайте колко дечица (имаше близнашка двойка)...  Party Страхотно беше! Детето гледаше доста стреснато, но оцеля!  Mr. Green Та за това казвам... майката да прецени какво иска за този ден...

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нашият първи рожден ден праднувахме с роднини.Останалите рожденни дни винаги ги празнуваме с децата на детски кът и си прекарваме чудесно. Дано искарате незабравимо първият си рожден ден
и ние така  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 39 747
Дияна нямаше детски 1ви РД. Празнувахме с приятели. Кумът е роден на 6ти, Дияна - 8ми фев. Свещичките на тортата бяха доста Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 784
За първият рожден ден бяхме събрани у майка ми в много тесен семеен кръг. Не сме канили други гости. Поръчахме си голяма торта под формата на телефон и с патета, на които Калоян много се радваше, но така и не прояви желание да я опита, въпреки че беше направена с подходящите за него продукти.
Иначе съм ходила на други бебешки рожденни дни. Децата много - много не се интересуваха какво има за консумиране. Най - ги привличаха солетите.

# 13
  • Мнения: 9 776
Точно утре съм на такъв рожд. ден. Поканени сме само най-близките приятелки на майката с децата ни, а нито едно от тях не е бебе /ако не броим моето неродено/. Ако поканиш майки с бебета от градинката, където се събирате самите деца нищо няма да разберат от тържеството. По-добре да си с по-близки хора. Това е мое мнение, разбира се.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 588
Първият рожден ден на сина ми беше преди 3 дена. Simple Smile Не сме правили големи празненства, но сега малко ме е яд. Събрахме вкъщи само роднини и някои приятели. Единственото бебе беше братовчедка му, която е треи месеца по-голяма от него. Малко съжалявам, че не събрахме приятелчетата му от градинката, сигурно щеше да е по-весело, но нищо, догодина, живот и здраве. Иначе направихме много хубава украса, от която всички се впечатлиха, но много не се усещаше, че е бебешки РД. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт