по колко авокадо и банан ?

  • 9 122
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 940
Какво количество авокадо и банан давате, когато предлагате тези плодове на децата си? Питам, защото знам, че са доста калорични. Авокадото съдържа и доста мазнини. Синът ми е способен да изяде по един плод на хранене, но определено не е от най-финните бебета.  Трябва ли да го ограничавам в количеството?

# 1
  • Мнения: 2 131
Аз авокадо още не съм давала. Давам по един цял банан на ден. Повече - не, защото се запича от него.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз за авоокадото немога да отговоря,но банан независимо дали пасиран или да го яде направо,неможе да изяде повече от половинка.Много й идва.

# 3
  • Мнения: X
Авокадото е чудесно за първа храна, но съдържа мноооого мазнини!
Средно авокадо съдържа около 700 kcal!
Най-добре давай по-често банан, а авокадо само за разнообразие по четвърт.

# 4
  • София
  • Мнения: 574
Аз давам авокадо по 1/2 с кус-кус и малко сирене.

# 5
  • Мнения: 27 524
Мазнините в авокадото са само и единствено полезни. Подходящо е за след навършени 6 месеца. Давах на сина ми в съотношение 1:1 с банан, иначе е доста безвкусно. Съдържа около 190 ккал за 100гр. В един плод са около 270. Съдържа повече калий от банана, вит. Е, А и т.н. Давах колкото на синът ми му се ядеше, не съм спазвала някакво точно определено количество.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 623
Давам по половин банан заедно с половин ябълка или круша. Peace
Авокадо веднъж уцелих неузряло и се отказах да си правя експерименти за по 2лв.,докато почна да ги познавам.Мисля,че и без него има достатъчно разнообразие за набавяне на необходимите хр.вещества......А пък и ние също не сме от най-финните Confused

# 7
  • Мнения: 27 524
Авокадо веднъж уцелих неузряло и се отказах да си правя експерименти за по 2лв.,докато почна да ги познавам.

Авокадото зрее след откъсване от дървото, ако уцелиш неузряло, изчакай го  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 940
Дано Блонди да е права за калориите, че 700-те на pandora   ми идват множко. Аз също обичам... Странно, но синът ми го харесва и самостоятелно да го хапва, без други плодове.

# 9
  • Мнения: 5 940
Сега  намерих разни източници, че даже са 119 ккал на 100 грама.

# 10
  • Мнения: 623

Авокадото зрее след откъсване от дървото, ако уцелиш неузряло, изчакай го  Simple Smile

Вече разрязано става ли да престоява? Confused
Като не съм го отворила не разбирам вътре зряло ли е........ или трябва  да  е доста меко отвън?
10x   Simple Smile

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 13:45 от didka_2

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз авокадо досега не съм давалано банани-по 1 на ден  Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Вече разрязано става ли да престоява? Confused
Като не съм го отворила не разбирам вътре зряло ли е........ или трябва  да  е доста меко отвън?

А, не, разрязано не  Simple Smile Да, трябва да е меко на пипане, но без петна по кората (значи вече гние) и без да е кашкаво, просто при лек натиск да поддава, ако е кораво - зелено е. При черните авокади е допустимо и малко по-меко да е, не е гнило. Винтерес на истината навсякъде се намират трудно добре узрели плодове, и аз мъчно намирам и заради това сравнително рядко купувам, но като намеря - няколко дни им се наслаждаваме по много  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 062
Давам обикновено половин авокадо с половин банан. Малката го харесва, но ако преобладава авокадото му се мръщи.

# 14
  • Мнения: 39
Ние обожаваме авокадо. Ядем го всякак, преди и го пасирах, като беше по-малка, и смесвах половинка с круша, с ябълка но не и с банан защото става доста калорично (ние също не сме от най -тънките:). Сега просто и го нарязвам на парченца и тя минавайки си хапва  Wink колкото и се яде.

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Давам 1/2 или цял банан.
Авокадо още не съм давала.

# 16
  • Мнения: 9 973
давам по половин банан,авокадо още не

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Давам 1/4 авокадо с половин или цял банан всеки ден, през ден или по-рядко. Всичко зависи от авокадото - когато имам зряло давам всеки ден, докато свърши.

# 18
  • Мнения: 351
И аз давам цяло бананче на ден,авокадо не съм дала още! Peace

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
давам по 1/2 банан през ден Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 193
Моята Киара, хапваше също само авокадо, по 1/4. За разнообразие, съм и правила с 1/2 банан и кис.мл.+ бисквитка ( за сл.з-ка). Със жълтъче и малко сиренце ( обезсолено), намазано на хлебче, ставаше голяма вкуснотия. С корърче, за подправка  Grinning

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 891
много,амо много рядко се е случвало моето дете да изяде цял банан.Половин.. да.

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Авокадо още не  съм давала  Wink но иначе банан давам цял  Peace и е нещо като следобедна закуска около 15-16 ч  Peace

# 23
  • Мнения: 5 940
Също замествам следобедната закуска на бебчо с тези плодове, но синът ми продължава да качва доста при положение, че не се спира на едно място и вече прави първите си самостоятелни крачки. Търся причината в кое от храненията му е, изяжда на обед не повече от 160-190 грама ядене, закусва и вечеря почти винаги мляко. От време на време му предлагам за сутрешна или следобедна закуска елда, овесени ядки, просо и т.н зърнени култури със сирене и масло. Реших, че могат да му идват в повече тези плодове, много ги обича Laughing. Благодаря на всички, ще се постарая да го ограничавам до половин банан и четвърт авокадо, ще смесвам с по-нискокалоричен плод. Тежи 12 килограма, висок е 81 сантиметра.

# 24
  • Мнения: 1 263
Цитат на: valerie
Тежи 12 килограма, висок е 81 сантиметра.

valerie, щом като е толкова висок, килограмите са си добре и в граница. Няма повод за  притеснение!  Peace Вероятно таткото на бебока е доста висок и е наследил неговите гени. Wink
Ние последно бяхме 80 на 12.5 кг и педиатъра не ни е посъветвал да го ограничаваме в определени храни. Wink
Яде до 2 банана на ден, а за авокадото е добре само 4-5 парченца в месното или зеленчуково пюре, пробвала съм с цяло, но тогава кашата определено не му допадаше толкова.
За да не почернее нарязаното авокадо е необходимо да му се прибави лимонов сок и да се съхранява в хладилника.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 10:41 от mummy

# 25
  • Мнения: 5 940
Цитат на: valerie
Тежи 12 килограма, висок е 81 сантиметра.

valerie, щом като е толкова висок, килограмите са си добре и в граница. Няма повод за  притеснение!  Peace Вероятно таткото на бебока е доста висок и е наследил неговите гени. Wink
Ние последно бяхме 80 на 12.5 кг и педиатъра не ни е посъветвал да го ограничаваме в определени храни. Wink
Висок е таткото, да, 1.90см., ама в моя род има доста пълнички. Поддържам се във форма само с  доста ограничения и физическо натоварване...

# 26
  • Мнения: 1 263
Не лоша идея да разпиташ свекърва си какво бебе е бил съпруга ти. Wink
Нормално е децата да са по пухкавички, особенно ако носят гените на високичък баща.
Мъжа ми и баща му са над 190 високи и до 7 годишна възраст също са били дебелички.
Има едни таблици за това на каква височина какви би трябвало да са килограмите, поразгледай ги за да се успокоиш,че сте в норма.   
Цитат на: Блонди
Авокадото зрее след откъсване от дървото, ако уцелиш неузряло, изчакай го  Simple Smile
... трябва да е меко на пипане, но без петна по кората (значи вече гние) и без да е кашкаво, просто при лек натиск да поддава, ако е кораво - зелено е. При черните авокади е допустимо и малко по-меко да е, не е гнило....
  yes
Всъщност аз замествам слагането зехтин в пюретата с парченца авокадо.

# 27
  • Мнения: 623
valerie,според мен не е толкова и само до храненето.Някои бебета просто са по-пухкави Peace.При мен и двете хапват абсолютно едно и също като вид и количество и мога да сравня.В резултат момата е дундичка,а брат и - не.Всичко си е до организъм........Но все пак,да ти кажа и аз се замислям да намаля  по-калоричното папо Mr. Green

# 28
  • Мнения: 756
аз давам 1/2 към 1/2 авокадо с банан , но с папая е по вкусно , с круша също го харесва намачкана .Калориите са около 200-250 , но мазнинете на адокадото са едни от добрите мазнини, така че авокадото е много ползено. Съвет за бълзо узряване на авокадо е да го сложи в найлонов плик, в който има банан /ни

# 29
  • NL
  • Мнения: 520
Аз мисля да предложа тези дни като втори плод при захранване авокадо.От самото начало ли се дава суров?

# 30
  • Мнения: 27 524
От самото начало ли се дава суров?

Да, топлинно не може да се обработва.

# 31
  • NL
  • Мнения: 520
Блонди ,мерси.По-горе в темата става дума,че узрял е добре да се дава и после го погледнах в хладилника,май е още "зелен".Мисля в такъв случай да  изчакам още малко да доузрее а междувременно да почна с друг плод. .

# 32
  • Мнения: 1 263
valerie,ето ти една примерна таблица за съотношение ръст-тегло:
Цитат на: Никол
Това е примерна таблица, независимо от начина на хранене, не мисля, че трябва да се разглеждат отделно кърмените от тези на АМ.

# 33
  • Мнения: 5 940
valerie,ето ти една примерна таблица за съотношение ръст-тегло:
Цитат на: Никол
Това е примерна таблица, независимо от начина на хранене, не мисля, че трябва да се разглеждат отделно кърмените от тези на АМ.
Благодаря, излиза, че даже е в средните норми. Педиатърът ми също нищо  не ми е казал, даже смята, че детето си изглежда съвсем добре, просто е едър. Просто рядко ми се случва да чуя, че бебе на 11 месеца е 12 килограма, затова се уплаших.

# 34
  • Мнения: 1 263
Цитат на: valerie
... Просто рядко ми се случва да чуя, че бебе на 11 месеца е 12 килограма, затова се уплаших.
А колко често чуваш, че бебе на 11 месеца е високо 81 см?  Wink
Радвам се, че си се успокоила.   bouquet

# 35
  • Мнения: 8 228
Банани може да изяде и два, но обикновено му давам по един. Не се запича от него, но пък и с нито една храна не имал досега такъв проблем. Авокадо не е ял. Плодове, които не разпознавам кога са добри за ядене, вече не купувам. Имах няколко неуспешни експеримента с манго и реших да си караме с това, което познаваме добре.

# 36
  • Мнения: 521
И аз давам четвър авокадо и почти цял банан. Даже за днес съм планирала точно това. Интересна ми се стори идеята да се прибави към кус-куса

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Блонди ,мерси.По-горе в темата става дума,че узрял е добре да се дава и после го погледнах в хладилника,май е още "зелен".Мисля в такъв случай да  изчакам още малко да доузрее а междувременно да почна с друг плод. .
На стайна температура узрява много бързо. Авокадото е зряло, когато леко поддава на пипане. Аз първите пъти все не успявах да "уцеля" момента  Laughing, но сега вече се справям доста добре.

# 38
  • Мнения: 1 263
А който е любител на зеленината в дома спокойно може да си завъди авокадово дръвче от костилката  Flutter достатъчно е да я потопи във вода със острото надолу и да изчака да се появят коренчета. Wink

# 39
  • Мнения: 814
На вашата възраст давах по-често банан - изяждеше цял на един път  Peace

# 40
  • Мнения: 31 165
Цяло авокадо и цял банан давам. Каквото изяде бебка е  добре, каквото остане е за мен. Много ми харесва, но детето явно го преяде и сега рядко иска.

Общи условия

Активация на акаунт