ЮЛСКИ бебешори '08 (тема 49)

  • 10 826
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте, благодаря ви за подкрепата!
Вчера бях на преглед, бебчо е много добре, към 2300 грама е вече юнака. В понеделник отивам в МД, дано до сряда да приключат с изследванията. Миналата бременност беше същото, само че не съм влизала в болница, само 3 дни преди операцията, но вечер пак се прибирах вкъщи. Бях само на диета, дано и сега да е така.
А за миризмите, много ми е хубаво като мирише на гума. Направо се плаша  #Crazy
Inka, да ти е жив и здрав!

# 16
  • Мнения: 142
Инка, мерси за темичката   bouquet
Брей, колко сте изписали вчера  ooooh! Ама то сигурно понеже беше работен ден, тогава по принцип форума е по-активен Wink
Мерси за инфото за препаратите за миене. Тоя Фрош много се чудих какъв е и от къде се купува.
Тук ще цитирам малко от "Близо до бебето":
"Бебешките дрехи е най-добре да се перат с обикновен сапун или препарати без ензими и фосфати - ензимите са дразнещи за бебешката кожа и  носят риск от алергии и астма, а фосфатите са голям екологичен проблем в световен мащаб, който буквално убива цели водоеми. Единственият прах за пране на българския пазар, който отговаря на всички тези условия е "Бамбино мио". Без фосфати са продуктите на "Фрош", а без ензими са праховете "Тео бебе" и бебешкият "Сано максима".
Омекотителите за пране също носят риск от алергични реакции, съдържат много токсични съставки и замърсяват природата, затова не са подходящи за бебета и малки деца. Много добри варианти за омекотяване на пране са содата бикарбонат или обикновеният бял винен оцет."

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 16:22 от Aelia

# 17
  • София
  • Мнения: 2 883
Всички ли отидохте на срещи Crossing Arms
Аз до сега чистих и съм гроги. Малко ще почина и после пак. Не мога да повярвам, че се справям толкова бавно Crazy За това време до сега да съм изчистила цялата къща ooooh!

# 18
  • Мнения: 6 898
Инка, благодаря  за темичката  bouquet

Аз да се разпиша, че напоследък едвам успявам да ви изчета. Но е края на семестъра и имам доста неща на главата. А как ще ходя на изпити следващия месец хич не ми се мисли ooooh!
Коластра аз си имам от доста време, не е кой знае колко много, но понякога ми прави петна и е много дразнещо. Бях си купила два сутиена с мека чашка да ги нося сега защото са ми много удобни и не мога заради коластрата Tired Имам подплънки, но под меката чашка се очертават много и изглежда грозно.
Килограмите ми са вече почти +9 и ми се иска да забавя вече малко темпото на качване. Не че са много, но като си спомня миналата година с колко зор смъкнах 7 кг не ми се иска пак да го повтарям.
Иначе миналата седмица ходих на консултация, но само при акушерката. Следващия път съм на 5-ти юни и от тогава ще започна да ходя на 2 седмици Simple Smile
Също за вторник имам час при д-р Давидков и нямам търпение да видим бебчето Grinning
Вчера ходихме и си поръчахме легло, след две седмици ще го вземем. Спряхме се на Аделина в цвят бук. Пак гледах Аделина лукс, но беше много високо, а аз съм ниска и ще ми е доста трудно с него. Взехме също и скрин.
Сега само ме гложди кога да отидем да купим количката, вече просто не издържам. Мислех да е следващия месец, но може и този да стане.

Дуци, беше питала за снимките ми, просто не искам да си ги пускам тук във форума.

# 19
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Добър ден Grinning

Инка,  bouquet за темичката

ЧЕСТИТО НА ДВАМАТА ИМЕНИЦИ  bouquet

Искам и аз на срещички пък Crossing Arms И палачинки искам, и сладолед, и кво ли още не ... ooooh! Каквото прочета, всичко искам Whistling

Прахът за пране е САНО МАКСИМА Wink!!! Много доволна съм от него Mr. Green

Ох, май и аз ще се захващам с чистене Tired

До писане Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте!
За реване не ми говорете! Сигурно съм най-ревлива от всички ви. От началото на годината все си намирам супер основателни причини да рева. Само тормозя околните. Дъщеря ми вчера се чуди кой пак ме е разплакал. Дава съвети на баща си как да ме успокоява. А аз като започна нямам спирка.  ooooh! По цял ден се разхождам с червен нос и подути очи.
и макар , че често е причина за ревовете не мога да се оплача от мъжа ми. Чисти, пере, простира , готви , пазарува, гледа детето...
После не знам дали няма за дълго време да е OFF. Crazy
Аз все още съм +7 кг. , но започнах от 71.  Embarassed  Коластра и черта нямам (както и предния път) , брюнетка съм , но с много светла кожа.  Mr. Green Това уточнявам , ако все пак не зависи от хормоните.
Чакам с нетърпение 15.05 , тогава ще съм на преглед , на 16-ти пак при другия доктор.
Честит празник на всички , които празнуват!
 

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 17:37 от kami_ch

# 21
  • Мнения: 693
Дуци, преди малко бяхме в Била и си купих препарата за съдове на Фрош (ще си купя и този на Форман да сравнявам), та въпросът мие кое му е по-спецялното, то си пише, че е обикновен препарат за съдове  newsm78

И аз мисля да си купя Сано Максима - прах и омекотител!

За протокола +12 съм  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 142
та въпросът мие кое му е по-спецялното, то си пише, че е обикновен препарат за съдове  newsm78
"Бебешките дрехи е най-добре да се перат с обикновен сапун или препарати без ензими и фосфати - ензимите са дразнещи за бебешката кожа и  носят риск от алергии и астма, а фосфатите са голям екологичен проблем в световен мащаб, който буквално убива цели водоеми. Единственият прах за пране на българския пазар, който отговаря на всички тези условия е "Бамбино мио". Без фосфати са продуктите на "Фрош", а без ензими са праховете "Тео бебе" и бебешкият "Сано максима".
Омекотителите за пране също носят риск от алергични реакции, съдържат много токсични съставки и замърсяват природата, затова не са подходящи за бебета и малки деца. Много добри варианти за омекотяване на пране са содата бикарбонат или обикновеният бял винен оцет."

# 23
  • Мнения: 693
Аелиа, за праховете и омекотителите ми е ясно и за себе си съм решила какви ще ползвам, купила съм си и обикновен сапун за пране, но мен ме интересуваше верото (препарата за съдове) на Фрош, кое му е специалното, това че няма фосфати ли??? И какво общо има това с моето бебе????

# 24
  • Мнения: 13
Не мога да сваря да ви изчета  Grinning Докато прочета на единия ден какво сте писали и то пак се насъбира и няма край  Laughing
За килограмите съм още +20 , линията започна да ми се появява , но още е доста слаба , коластра нямам а и гърдите ми не са порастнали почти , за сметка на дупарата и краката , а и на ръчички съм се наклала доста . Киселини имам много и вечер си лягам със содата до мен и през ноща се събуждам да пия . Бебо много ме рита и понякога ме боли , но му се радвам че ритка .
Ходихме в Сливен и съм много доволна от срещата с лекарката . Мислех да ходя и при още един лекар да ги сравня и да реша при кой да раждам , но тази жена така ми влезе под кожата , че сега съм сигурна че искам тя да ме изражда .Някакси успя да ми вдъхне увереност и да се почуствам спокойна в нейно присъствие . В началото на 9 тия ще ходим пак , за да прецени дали ще се наложи секцио , защото бебчо засега расте голям , с 3 седмици напред .Клиника Ева ми изглежда доста прилично . А Сливен като град ми се стори даста чист , от което много се изненадах , тук в Бургас явно сме големи прасета .
Моля , да ме запишете за раждане в Сливен , в Ева .
Вчера ни дойде кошарата , но мъжа ми още не я е сглобил . Нямам търпение да я видя в стаята . За количка категорично решихме Уно , не сме я поръчали , защото казаха че винаги имат в наличност и нямало да има проблем даже ако са свършили да доставят до 1 седмица . С мъжа ми вчера за първи път купихме на бебо дрешки , избрахме ги заедно и много се бях умилила . Снимала съм ги и после ще ви ги покажа , само да ги кача и ще пусна линк .
Имаме и още няколко домашни покупки , но ще си снимам и къщата и ще ви я покажа . С ремонтите сме готови , като изключим някой дреболии , но и те не са за подценяване , че понякога дреболиите най-много ме дразнят .
Лек и усмихнат ден на всички .  Hug

# 25
  • Мнения: 30
Здравейту,мами!
От вчера не съм влизала,доста сте изписали,но ви изчетох!
Инка,благодаря за темичката!  bouquet

Видях,че сте обсъждали никовете!Е,да ви успокоя, не съм на 13г.,рожденната ми дата е на 13 число и го харесвам като такова!Но ме разсмяхте JoyАлиса идва от това,че преди години ме оприличиха с Алиса от страната на чудесата,не помня по какви причини,и ползвам името оттогава.Иначе се казвам Биляна,приятно ми е! Heart Eyes

За прахът за пране и аз съм за Сано максима,с две ръце! Peace

За нервите,не ме питайте,направо понякога имам чувство ,че ще се пръсна!Рева за няма нищо,но гледам да не ме вижда съпруга ми,че се притеснява горкия,а пък върви обяснявай защо рева...........

И да се похваля-снощи бях на концерт на  Twistwd Sister в Ловеч!Беше много яко! newsm68

На мамите,които са на среща,приятна разходка!
И като казахте сладолед.......................отивам да си купя Crazy


Забравих да ви питам-пиете ли кафе,по колко и какво?Питам,защото все ми правят забележка,че пия кафе,а аз само сутрин и следобед ако е ще е 3 в 1!

# 26
  • Мнения: 782
Дани   Hug  най-накрая и ти да се появиш  Simple Smile
Така , така, някой се разхождат, а други като мен спят и после се оплаквот че много са качили  Mr. Green

Аз напоследък също много плача  Rolling Eyes но и да си призная честно си имам доста дразнители  Sad

# 27
  • Мнения: 142
но мен ме интересуваше верото (препарата за съдове) на Фрош, кое му е специалното, това че няма фосфати ли??? И какво общо има това с моето бебе????
Фрош са по-екологични препарати с повече растителни съставки и нямат фосфати. Положителното от използването на такива продукти е че се намалява замърсяването на околната среда. Колкото повече опазваме природата, толкова по-здрави и щастливи ще растат децата ни. Peace
Фарлин, също ми се струва доста добър препарат. Каква е цената на Фрош?

За нервите,не ме питайте,направо понякога имам чувство ,че ще се пръсна!Рева за няма нищо,но гледам да не ме вижда съпруга ми,че се притеснява горкия,а пък върви обяснявай защо рева...........

И аз съм същата Embarassed Иначе ако с нещо ме ядоса той - ужас - крещя и рева  #Crazy. Добре че рядко се случва, понеже е много търпелив и повечето пъти отстъпва като по-умен.

Едно кафе на ден си е съвсем в реда на нещата. Особено при ниско кръвно си е незаменимо удоволствие kaffeetrmker_2

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 17:11 от Aelia

# 28
  • Мнения: 693
Алиса, на мен доки ми каза до 2 кафета на ден, но не Нес кафе! Пия едно сутрин и това е. Мисля, че 2 x 3 в 1 са ти множко  newsm78

Аелиа, ами по-скоро, като цяло трябва да си променим навиците в домакинството  bowuu и не само, но май успоредно с това трябва и заплатките да ни се увеличат (Фрош не са от най-евтините). И все пак, какъв е смисълът аз да си мия съдовете с обикновено веро, а на бебето с Фрош - никакъв! Так че верото Фрош няма нищо по-спецялно за бебешки съдове играчки и плодове, както е този на Форман.  Peace Просто исках за себе си да си го изясня!

И аз се разплаквам бързо, но не без причина  Naughty иначе се чувствам спокойна!

Дани, чакаме снимки  Grinning

# 29
  • Мнения: 142
Катинче, колко струва Фрош? newsm78 Аз мислех да започна да купувам от него не само за бебето, но и за домакинството. Ако цената му е по-височка, дано поне да е икономичен и да се ползва дълго. Дай отзиви като имаш наблюдения newsm12

Общи условия

Активация на акаунт