Рогчетата на pina.....

  • 83 502
  • 316
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 658
ох, аз се позабавих 2 дни да публикувам снимката, защото малката ми е болна и е лудница. Ето част от моите рогчета, много са вкусни. В най-скоро време ще направя и кашкавалките  Simple Smile

# 106
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз исках да пробвам рогчетата, но ме спираше многото време за почивка и втасване на тестото, защото моето домочадие не може да изчака 2ч да станат. Съответно реших да пробвам да направя тестото от вечерта - замесих го според указанията и без да го оставям за 30 мин да почива, просто го сложих в хладилника. На сутринта тестото беше съвсем готово - леко си беше увеличило обема и се беше напукало тук-там от втасването Grinning Пуснах печката да се загрява, оформих си рогчетата и директно ги сложих да се пекат, когато температурата беше ок - идеално се получиха. Следващият път само ще ги пека малко по-дълго (оставих ги 10 мин и ги извадих, защото заради намазването с жълтък бяха вече доста потъмнели, но отвътре бяха леко глетави, докато бяха още горещи).
Това е - практически могат да са много бърза закуска, ако просто си подготвите тестото от вечерта.

# 107
  • под тепетата
  • Мнения: 9 282
Аз сега пека втората партида, че от първата останаха 2 рогчета. Станаха супер на вкус по моите спомени от детството.В едната тава ги  наръсих с ким, а в другата с маково семе. Довечера снимки.

# 108
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ето ги моите рогчета
http://images26.snimka.bg/005882627-big.jpg
http://images26.snimka.bg/005882625-big.jpg
http://images26.snimka.bg/005882628-big.jpg
http://images26.snimka.bg/005882630-big.jpg

Направих ги  с маргарин, най-обикновен. Станаха страхотни. Но сложих 50 гр. мая. На пакетчето пишеше, че е за 1 кг брашно, и с това маслено тесто не посмях да сложа 20 гр. мая. Аз и козунака на Пина го правя с 25 гр. мая. Мисля, че 11 гр. са малко. Рецптата е страхотна!
Адмирации Пина...както всеки път   chef   bouquet

# 109
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Като чета такива теми и ми се иска да мога да меся......  Wink

# 110
  • София
  • Мнения: 2 019
Като чета такива теми и ми се иска да мога да меся......  Wink
Спокойно можеш да се пробваш. Масленото тесто е лесно за месене.
И аз не устоях на рогчетата. От кога им се точа. Ето моите
Малко тежички ми дойдоха, та следващия път мисля да намаля мазнината и да добавя повечко вода. Иначе ни харесаха, но не са като тези, за които си мислеше ... newsm78 забравих кой... тези правоъгълните като от многолистно тесто, но не точно. Все пак благодаря на pina за вкусните рогчета.

# 111
  • Мнения: 11 747
Много хубави рогчета от всички!  Hug

shoshi, правоъгълните от многолистно тесто, да нямаш предвид пирожки? Те са доста по-различни. Ти си ги докарала като оригинала, точно за рогчета.

geri_to, ти като си сложила повече мая, те са ти се надигнали повече, както се вижда на снимката. И така е добре, но рогчетата по принцип не се надуват много. Въпрос на вкус е, щом така ви допада.


stasi76, малко вода е трябвало да прибавиш, да стане по- меко тестото. Вярвам, че и така са били вкусни.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 658
pina,аз мисля тия дни и кашкавалките да пробвам, но нямам мас и ще ги правя с олио и масло. Но дай съвет количеството мас ли да заместя с олио или това от рецептата на маслото?

# 113
  • Мнения: 11 747
според мен твърдата мазнина трябва да се замести с твърда, т.е. маста с краве масло. Все пак мисля, че няма да е страшно ако част от мазнината я направиш олио, но да е по-малката част.

# 114
  • Мнения: 65
PINA,благодаря от името на цялото семейство за прекрасната рецепта !  bouquet
Снимка естествено няма, защото ги излапаха горещи, ама и аз направих половин доза.Понеже маста ми беше по-малко, допълних с маргарин.Сложих в тестото 2 яйца,които бяха дребни , а в плънката -само сирене.Сега тръгвам да търся мас, защото следващата поръчка е за цяла доза.
Фантастични рогчета ! Heart Eyes

# 115
  • София
  • Мнения: 2 658
ето и моите кашкавалки  Simple Smile. Снощи ги направих, но не исках да снимам на лампа. Много са вкусни, но следващия път ще сложа повечко кашкавал, че нещо не ми достигна  Wink.
Благодаря за поредната вкусна рецепта   bouquet

# 116
  • Мнения: 11 747
Да, кашкавалът, който е даден по рецепта е минимума. Може да се сложи колкото ви харесва.

Чудех се дали споменах, че се ръси отгоре с настърган кашкавал или съм забравила, но виждам, че съм казала.
Много вкусни изглеждат!  Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 10 858
О, прекрасни са!!! Crazy

# 118
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Пина, мила, хиляди благодарности от цялото семейство за споделената рецепта . Супер вкусни и любими вече за всички нас! Благодарности и на авторката на темата Hug

# 119
  • Мнения: 3 804
пина днес ги правих за 3ти път и понеже не ми стигна сиренето последните 4ри ги направих с сладко от ягоди-яз такова не ям,но децата казаха 4е са станали много вкусни

Общи условия

Активация на акаунт