МЪЖЕТЕ-дали наистина са по-силни психически от нас???

  • 1 898
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 41
Отидете заедно на 3D ехограф например и реакцията му много ще се промени и като види бебчето как се движи, ще осъзнае наистина какво е. Мъжете имат нужда да виждат с очите си  Rolling Eyes . и нашето бебче като риташе и аз го карах да си сложи ръката на корема ми и то внезапно спираше и се успокояваше,а той не ми вярваше, че рита Simple Smile После като го видя на видеозона силно се впечатли и разказваше на всички. Успех и на теб. Вярвам че ще започне да проявява интерес, а както са казали момичетата някои мъже осъзнават чак като бебчето се роди.

# 31
  • Мнения: 961
и моя  си слага ухото да корема ми да слуша ........все още е рано да рита нашето
виж не го насилвай ..... може би се притеснява дали ще се справи ,може би не иска да се лигави ,има по- сдържани мъже ,които са по- чувствителни и по- трудни ,но това не значи ,че не се вълнува
даже сигурна съм ,че се вълнува повече от теб !
Peace
И моя все иска да чуе какво става в коремчето.
В началото и той не искаше да слага ръка, защото бебето не риташе веднага, а когато то си иска, а той нямаше търпение да го изчака. Но след като 1-2 пъти го усети да рита, сам започна да иска да гали корема и да му говори. И бебчо реагира на неговия глас и рита повече. А аз като му говоря не реагира. Така че... имай търпение.

# 32
  • Мнения: 411
Заглавието тна темата ти няма нищо общо с това което си написала.
Явно мъжа ти е от онези мъже,които не обичат да показват емоции. WhistlingЖалко!

# 33
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Ами и аз карам моя съпруг да си сложи ръката на корема, като заритка бебчо - прави го, но след уговорки, обикновенно избягва защото го е страх да не натисне нещо, да не станело нещо на бебето.....Ами мъжка нагласа към бременността, аз проявявам разбиране - той няма как физически да усети моите усещания през бременността.....
Във връзка със заглавието на темата - има и силни психически Жени и силни психически Мъже, както и слаби психики и при двата пола! Всичко е въпрос на индивидуалност, натура, житейски опит, отношение към нещата, много фактори комплексно влияят!
Притеснява ме използваната от авторката думичка "наистина"! Прочела ли си някъде, че мъжете са с по-силна психика или така смяташ от лични наблюдения? Rolling Eyes

p.s. hitolq, мисля, че едно от правилата във форума е да се пише на кирилица!
Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

# 34
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моят мъж с първото бебе повече си слагаше ръката на корема ми, за да го усети как рита, докато с второто по-малко пъти.
Естестено е, според мен, мъжете да не се вълнуват толкова колкото ние жените, все пак на нас е отредено да износим бебетата.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 591
Пиши на кирилица! Голяма мъка е така, отвикнала съм от маймуницата, а тези цифри... думи нямам.

По темата, татито беше много - много - много щастлив от всеки ритник. Едва ли не повече от мен.
Но пък имам приятел, който реагираше точно като съпруга ти, когато бебето му мърдаше в корема на жена му. Не знам защо. Може би се страхуват, може би се ужасяват, може би ревнуват... а може би по малко от всички. Най- добре питай него, той би трябвало да знае, нали...

# 36
  • Мнения: 3 405
Индивидуално е. Не може да се направи обощение, че жените са по-силни или пък мъжете.  Grinning

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 347
Хората наистина са различни и някои мъже наистина осъзнават че са такива чак когато бебето се роди и го видят и пипнат.Моя мъж също е от хората които рядко и трудно си показват чувствата, но сега като го гледам с детето как си играят, смеят се  т.н. Heart Eyes  Сигурна съм че когато бебо се роди нещата ще се променят  Peace

# 38
  • Мнения: 3 092
Не съм смятала никога че мъжете са психически по силни от нас , напротив .Мога да твърдя обратното ,  те по- бързо рухват  .Споделям го от горчив житейски опит Neutral Face - така че толкова за това .
А по темата - не го приемай толкова навътре това че не си слага ръката на корема ти ....има много по - важни неща , който прави предполагам - обича те , грижи се за теб  и така нататък.Може би след  време сам ще поиска да го направи .
Леко бременеене! pregnant

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Моля те, пиши на кирилица!

По темата- това, че мъжът ти не си слага в момента ръката на корема ти или не реагира така както на тебе би ти се искало на всяка промяна, не означава абсолютно нищо. Има хора, които са по-малко или повече емоционални. Съпругът ми например не си е слагал ръката, единственото което го интересуваше докато бях бременна е дали аз съм добре. След като родих, от момента в който видя за пръв път дъщеря си, Нещата коренно се промениха. Ела сега да го видиш, не му слиза от ръцете, толкова е гальовен и внимателен и толкова обсебен от нея.
Безпроблемно бременеене ти пожелавам и леко раждане. 

# 40
  • Мнения: 133
хехехе... никога не са били и няма и да бъдат. ние сме силния пол. Whistling

# 41
  • Мнения: 1 334
Мъжа ми също първите пъти се стъписа като усети бебчо, даже се сдуха леко. Абе мъжете са различни, това че го "страх" не значи че не се вълнува, просто му трябва време.
Хората са различни - едни са готови и даже искат да присъстват на раждането, вълнуват се и купуват бебешки дрешки, а други намират за особено скучна задача обикалянето по бебешки магазини и чакат раждането, за да се натряскат подобаващо по случая. Тези неща не ги правят по-добри или по-лоши бащи.

Общи условия

Активация на акаунт