Твърд корем при оргазъм , нормално ли е?

  • 3 126
  • 10
  •   1
Отговори
Консултирах се с генеколожката, и тя ми каза , че това било контракция на матката и че е опасно в този ранен месец, а когато получавам оргазъм корема ми става много твърд и остър, но след 2 минути се оправя. Опасно ли е наистина или моята лекарка я е страх, защото някои приятелки казаха, че е нормално и няма страшно. Пък аз в началото хич не ми се правеше любов, но сега  Embarassed А понякога ме заболва и апендикса, дали бебето го притиска и опасно ли е?

# 1
  • Мнения: 641
Бременна шъм, опасно е да получаваш контракции в първите 3 месеца и в последния.
И слушай лекарката си, а не приятелките. ooooh!

# 2
  • Мнения: 698
Случвало ми се е и при двете бременности. Никакви проблеми не съм имала. Все пак - внимавай. Но не се безпокой.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 390
И на мен ми се е случвало. Но и при мен бързо ми минаваше!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 555
И при мен беше така, това са контракции.

# 5
  • Мнения: 781
Така се получава. По принцип е нормално, но щом лекаря така ти е казал, трябва да го послушаш, все пак той е твой лекар и преценя как е най-добре за теб и твоето бебе.

# 6
  • varna
  • Мнения: 676
Естествено че това са контракции,които обаче трябва да преминат бързо.Ако ли не имай едно наум.Наблюдавай се и при най-малкият проблем се консултирай с гинеколога си.

# 7
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Контракции са и то в резултат на оргазма. И при мен беше така, предполагам и при всяка жена. Все пак не прекалявай с удоволствията!

# 8
  • Мнения: 1 554
Стискай краката още 3 м после се кексайте на воля Laughing не ,4е и ние не сме и при мен беше същата работа,по внимателно бе жена ааааааа Mr. Green

# 9
Аз пък получавах болки направо. Чуда се благоверният как издържа (или не съм разбрала) до 9тия месец - 3 месеца на сухо... Но болките бяха такива, че дори не се весваше никаква мисъл за секс в главата ми.

Конкретно лекари не са ми забранявали, просто беше мое решение (таткото също се притесняваше за бебето и изобщо дума не отваряше пред мен за секс).

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
При нерискова бременност, не виждам какъв е проблемът newsm78 Втвърдяването след оргазъм са най-обикновени контракции на матката, които тя така или иначе извършва ежедневно, за да се упражнява. На мене въобще не ми пречи.
Естествено, ако има някакъв проблем с бременността - скъсена шийка, плацента превия или нещо такова, не бих правила секс, все ще устискаме няколко месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт