Как да приготвя Тирамису?

  • 6 222
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
Сега...въпросът за "оригиналната" рецепта и колко една рецепта е оригинална е доста спорен. Оказва се, че те просто всички са си оригинални. Като изчетох много сайтове, рецепти в/у разни италиански продукти и т.н. стигнах до извода, че продуктите и технологията е една и съща (друг е въпросът, че тъй като Маскарпоне е доста скъпичко някой го заместват със сирене Крема).

Ще напиша моите подобрения на пуснатата от мен, но предоставена от Тинтири Минтири рецепта, с които подобрения в моето семейство най-много май го харесаха.

1. Слагам освен половината кофичка Маскарпоне (може и някоя друга лъжичка вповече де) и половин опаковка Филаделфия натурална (това не защото ми е скъпо, а заради вкуса, който придава това сирене).
2. За да не ми стане много гъст кремът слагам два пъти повече Бейлис (ние и без това си го обичаме Crazy). Така кремът леко се втечнява и се разнася по-лесно в/у бишкотите Peace

На снимката това е една доза и се побира идеално в правоъгълното ми йенско стъкло.
Права си Narina казвам оригинална защото няма никакви подобрения това са основните работи който се слагат това исках да кажа  Peace

# 16
  • Мнения: 1 440
Мадагаскар, имах превид всички рецепти в този дух, които впечатляват с категорията "оригинална" и наистина са си оригинални, защото са тръгнали от едно и също място...Само тези с Крема сиренето маааааааааалко са се отдалечили от идеата Joy А пък аз имам голям мерак наистина да опитам италианско тирамису (имам предвид в Италия)

# 17
  • Мнения: 11 747
Аз вече от година се каня да правя тирамису, но като не обичам кафе....  Мислила съм да го заменя със сварено какако. Вероятно съм за анатемосване, ама  Thinking

# 18
  • Мнения: 6 756
Аз вече от година се каня да правя тирамису, но като не обичам кафе....  Мислила съм да го заменя със сварено какако. Вероятно съм за анатемосване, ама  Thinking
А защо не пробваш със сок от ягоди и да сложиш ягоди и между крема  Thinking .

# 19
  • Мнения: 11 747
ами с ягодите мисля, че много ще се отклоня от идеята... затова мисля за сварено какао, вместо кафе, поне на цвят да го докарва... иначе варианти много, може да е само захарен сироп, може всякакъв плодов сироп и какво ли още не - мляко, чай...

# 20
  • Мнения: 187
Мадагаскар, имах превид всички рецепти в този дух, които впечатляват с категорията "оригинална" и наистина са си оригинални, защото са тръгнали от едно и също място...Само тези с Крема сиренето маааааааааалко са се отдалечили от идеата Joy А пък аз имам голям мерак наистина да опитам италианско тирамису (имам предвид в Италия)
Не продават ли в по големи магазини Тирамису аз съм виждала в един магазин  Kaufland едни жълти опаковки на Balkani който ги продават и тук в Италия малко цената им е по високичка  Crazy ,но е същото поне аз като купих говоря за миналото лято е не е точно същото ,същото което ще ядеш в някоя  Италиянска сладкарница ,но пак е вкусно аз  като купя защото е по лесно отколкото да правя  Embarassed като го подхвана направо незнам кога да спра все викам тази виличка е последна и последна и така  Crazy
Цитат
А пък аз имам голям мерак наистина да опитам италианско тирамису (имам предвид в Италия)
Пожелавам ти го  Hug

# 21
  • Мнения: 2 249
мацки-само да споделя и да благодаря-тортата стана страхотна-направих я с маскарпоне и малко сметана на данон(половин кофи4ка от малките) в крайна сметка-всички са на мнение ,че е като оригиналната(друг е въпроса къде са хапвали оригинална Joy)
благодаряяяяя  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз вече от година се каня да правя тирамису, но като не обичам кафе....  Мислила съм да го заменя със сварено какако. Вероятно съм за анатемосване, ама  Thinking
Може да го направиш с инка Wink.

# 23
  • Мнения: 60
От 3 месеца правя тирамису по една рецпта от форума - тази на Тинтири минтири и смея да кажа, че е превъзходна Hug Мъжът ми ме кара почти всяка седмица да му правя по една доза, а скоро вече почнах и по две...Честно ви казвам - невероятно е!!! Пускам рецептата от името на авторката (надявам се да няма против) и още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ на Тинтири Минтири

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2462.msg27170#msg27170

Ето и снимка:


[/quot

Е добре де сега чета подробно рецептата и ми се струва мало крема с това маскарпоне 250гр.Не става ли малка плънката? newsm78
Стана супер.Маскарпонето замених с 3пак.крема сирене и 1малка коф. заквасена сметана,а алкохола,който използвах беше ром,бишкотите-2 пакета.

# 24
  • Мнения: 765
Ето и моето тирамису:


Продукти:
2 пакета бишкоти по 400 грама
1 кутия маскрапоне
3 яйца
1 ч.ч. захар
1 чаша сварено ароматно кафе
1 есенция ром
1 малка кутия течна сладкарска сметана

Начин на приготвяне:
Разделят се белтъците от жълтъците. Белтъците се разбиват със сметаната. Жълтъците със захарта.
В голяма купа се смесва маскрапонето и вече получени две смеси. Обърква се внимателно с голяма лъжица. Бишкотите се топят в свареното ароматно кафе. Редят се ред бишкоти, ред крем.
Поръсва се най-отгоре с настърган шоколад и какао.

# 25
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Евак, страхотно изглежда   bouquet
Сещам се че и аз отдавна не съм правила  newsm78

# 26
  • Мнения: 765
Евак, страхотно изглежда   bouquet
Сещам се че и аз отдавна не съм правила  newsm78

Благодаря ти!
Това е първият ми опит  Hug

# 27
  • Мнения: 7 418
  Сега ще прегледам темата,че се интересувам от някоя рецепта на Тирамису без яйца.....

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Може да замениш яйцата с 200-300мл. сладкарска сметана - добре разбита Simple Smile.

# 29
  • Мнения: 759
тирамисуто е велико нещо! чудих се обаче тези, които продават по магазините дали са хубави  newsm78 в едни такива големи кутии, дали имат вкус като на това, което е предпочетено тук във форума (и от мен ) ?

Общи условия

Активация на акаунт