Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 май 2008, 16:08 ч.

Как да приготвя Тирамису?

• 4 567
  • 31
  •   1
Отговори
  • софия
Помагайте професионалистки Laughing Мъжът ми иска да му приготвя,но аз не зная как Embarassedрових се из тукашните рецепти,но нещо нищо не открих.Давайте предложениица Praynig

# 1
  • Torino,IT
Точно днес писах в една друга тема как го приготвяме в къщи, ще копирам направо  Hug

Една опаковка от 250 гр. маскарпоне смесвам с предварително разбити на пяна 2 или 3 жълтъка със 100 гр. захар. После към сместа добавям и разбитите на твърд сняг белтъци с една щипка сол.Разбърквам внимателно отдолу нагоре с дървена лъжица докато се получи хомогенна смес.
Обикновено ми трябват две кафеварки кафе. В кафето слагам няколко капки ром. Редя в тавата ред бишкоти, отгоре ги напоявам с кафето с помощта на супена лъжица докато се напоят, но не и да се разкашкат, нито пък и да останат сухи.
После отгоре сипвам крем да ги покрие нявсякъде, и така редя докато свърши крема и бишкотите. Завършва се с крем, ръси се отгоре с какао и седи в хладилника поне 5 или 6 часа преди сервиране.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 16:21 от Lindita

# 2
погледни в саита на Бон апети

# 3
Тирамису
2 пакета „Савоярди”
1 ½ ч.ч. подсладено кафе
Крем
4 жълтъка
100 гр захар
120 мл Марсала (или друго сладко вино,ако нямам слагам червено Мартини или вермут)
1 кут. Маскарпоне (450 гр.)
1 ч.ч. разбита течна сметана
За украса:  горчиво какао на прах
Жълтъците се разбиват със захарта на водна баня докато се сгъстят.Към тях се добавя виното.Маскарпонето се разбива с шпатула,докато стане гладко.Към него на тънка струя се добавя яйчената смес,а накрая и разбитата на крем сметана.Разбърква се до еднородна смес.Бишкотите се нареждат и се напояват с кафето.Намазват се с крем.Редува се до свършване на продуктите като се завършва с крем.Наръсва се с горчиво какао и се оставя в хладилника поне за 6 часа или за една нощ.
оригиналната рецепта със снимки "Стъпка по стъпка"

# 4
  • софия
E SYRDE4NO BLAGODARIA  bouquet

# 5
  • у дома
ЦЪК-ни така я правих за цветница  Peace

а иначе рецептата е на tanita Peace

# 6
  • София/Света на Диска
Обожавам Тирамису! Heart Eyes Hug
Записвам си рецептите  bouquet

# 7
  • Bourgas
От 3 месеца правя тирамису по една рецпта от форума - тази на Тинтири минтири и смея да кажа, че е превъзходна Hug Мъжът ми ме кара почти всяка седмица да му правя по една доза, а скоро вече почнах и по две...Честно ви казвам - невероятно е!!! Пускам рецептата от името на авторката (надявам се да няма против) и още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ на Тинтири Минтири

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2462.msg27170#msg27170

Ето и снимка:

# 8
  • софия
ами да и мъжа ми харесва точно италянското тирамису и иска точно такова.Ще пробвам първо рецептата дадена от Narinaщом е италианско.. Crazy Пък дано се справя и дано го удобрят.Още веднъж благодаря ви за отговорите момичета  bouquet

# 9
  • IT
аз го правя така по италянска рецепта ;

какао,
силно кафе за напояване на бишкотите,
настърган шоколад
маскарпоне 500гр
бишкоти 400 гр
6 яйца
120 гр. + 2 ч.л. да се подслади кафето

Разбивам жълтъците с половината захар ,отделно разбивам маскарпонето много добре и смесвам с предварително разбитите жълтъци и захар ,след това отделно разбивам белтъците с щипка сол и останалата захар,и малко по малко го смесвам с маскарпонето, правя кафето и го подслаждам със 2 -те лъжички захар и нареждам във формата в която ще приготвяме тирамисуто бишкотите и много добре напоявам с кафе много добре Naughty  и отгоре слагам сместа от маскарпонето и  поръсвам с какао и така до края нареждам ,като последно слагам крем и поръсвам много добре с какао и накрая слагам настърган шоколад бял или черен по желание оставям за няколко часа в хладилника да стегне

# 10
  • у дома
знаех си че тук ще намеря точните рецепти-точно утре съм обещала да направя на един специален човек Wink-мерси за рецептите-дано намеря Маскарпоне в бургаската била Peace

# 11
  • софия
От 3 месеца правя тирамису по една рецпта от форума - тази на Тинтири минтири и смея да кажа, че е превъзходна Hug Мъжът ми ме кара почти всяка седмица да му правя по една доза, а скоро вече почнах и по две...Честно ви казвам - невероятно е!!! Пускам рецептата от името на авторката (надявам се да няма против) и още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ на Тинтири Минтири

Ето и снимка:

[/quot

Е добре де сега чета подробно рецептата и ми се струва мало крема с това маскарпоне 250гр.Не става ли малка плънката? newsm78

# 12
  • IT
малко е според мен 250 грама маскарпоне слага се около 500 грама зависи пак от бройката на яйцата и колко са бишкотите тази рецепта която препоръчах аз е оригиналната за правене на Тирамису в Италия поне мой мъжо така го правят......

# 13
  • Bourgas
Сега...въпросът за "оригиналната" рецепта и колко една рецепта е оригинална е доста спорен. Оказва се, че те просто всички са си оригинални. Като изчетох много сайтове, рецепти в/у разни италиански продукти и т.н. стигнах до извода, че продуктите и технологията е една и съща (друг е въпросът, че тъй като Маскарпоне е доста скъпичко някой го заместват със сирене Крема).

Ще напиша моите подобрения на пуснатата от мен, но предоставена от Тинтири Минтири рецепта, с които подобрения в моето семейство най-много май го харесаха.

1. Слагам освен половината кофичка Маскарпоне (може и някоя друга лъжичка вповече де) и половин опаковка Филаделфия натурална (това не защото ми е скъпо, а заради вкуса, който придава това сирене).
2. За да не ми стане много гъст кремът слагам два пъти повече Бейлис (ние и без това си го обичаме Crazy). Така кремът леко се втечнява и се разнася по-лесно в/у бишкотите Peace

На снимката това е една доза и се побира идеално в правоъгълното ми йенско стъкло.

# 14
  • Bourgas
знаех си че тук ще намеря точните рецепти-точно утре съм обещала да направя на един специален човек Wink-мерси за рецептите-дано намеря Маскарпоне в бургаската била Peace

Има го Peace Аз от там си го купувам.

# 15
  • IT
Сега...въпросът за "оригиналната" рецепта и колко една рецепта е оригинална е доста спорен. Оказва се, че те просто всички са си оригинални. Като изчетох много сайтове, рецепти в/у разни италиански продукти и т.н. стигнах до извода, че продуктите и технологията е една и съща (друг е въпросът, че тъй като Маскарпоне е доста скъпичко някой го заместват със сирене Крема).

Ще напиша моите подобрения на пуснатата от мен, но предоставена от Тинтири Минтири рецепта, с които подобрения в моето семейство най-много май го харесаха.

1. Слагам освен половината кофичка Маскарпоне (може и някоя друга лъжичка вповече де) и половин опаковка Филаделфия натурална (това не защото ми е скъпо, а заради вкуса, който придава това сирене).
2. За да не ми стане много гъст кремът слагам два пъти повече Бейлис (ние и без това си го обичаме Crazy). Така кремът леко се втечнява и се разнася по-лесно в/у бишкотите Peace

На снимката това е една доза и се побира идеално в правоъгълното ми йенско стъкло.
Права си Narina казвам оригинална защото няма никакви подобрения това са основните работи който се слагат това исках да кажа  Peace

# 16
  • Bourgas
Мадагаскар, имах превид всички рецепти в този дух, които впечатляват с категорията "оригинална" и наистина са си оригинални, защото са тръгнали от едно и също място...Само тези с Крема сиренето маааааааааалко са се отдалечили от идеата Joy А пък аз имам голям мерак наистина да опитам италианско тирамису (имам предвид в Италия)

# 17
Аз вече от година се каня да правя тирамису, но като не обичам кафе....  Мислила съм да го заменя със сварено какако. Вероятно съм за анатемосване, ама  Thinking

# 18
Аз вече от година се каня да правя тирамису, но като не обичам кафе....  Мислила съм да го заменя със сварено какако. Вероятно съм за анатемосване, ама  Thinking
А защо не пробваш със сок от ягоди и да сложиш ягоди и между крема  Thinking .

# 19
ами с ягодите мисля, че много ще се отклоня от идеята... затова мисля за сварено какао, вместо кафе, поне на цвят да го докарва... иначе варианти много, може да е само захарен сироп, може всякакъв плодов сироп и какво ли още не - мляко, чай...

# 20
  • IT
Мадагаскар, имах превид всички рецепти в този дух, които впечатляват с категорията "оригинална" и наистина са си оригинални, защото са тръгнали от едно и също място...Само тези с Крема сиренето маааааааааалко са се отдалечили от идеата Joy А пък аз имам голям мерак наистина да опитам италианско тирамису (имам предвид в Италия)
Не продават ли в по големи магазини Тирамису аз съм виждала в един магазин  Kaufland едни жълти опаковки на Balkani който ги продават и тук в Италия малко цената им е по високичка  Crazy ,но е същото поне аз като купих говоря за миналото лято е не е точно същото ,същото което ще ядеш в някоя  Италиянска сладкарница ,но пак е вкусно аз  като купя защото е по лесно отколкото да правя  Embarassed като го подхвана направо незнам кога да спра все викам тази виличка е последна и последна и така  Crazy
Цитат
А пък аз имам голям мерак наистина да опитам италианско тирамису (имам предвид в Италия)
Пожелавам ти го  Hug

# 21
  • у дома
мацки-само да споделя и да благодаря-тортата стана страхотна-направих я с маскарпоне и малко сметана на данон(половин кофи4ка от малките) в крайна сметка-всички са на мнение ,че е като оригиналната(друг е въпроса къде са хапвали оригинална Joy)
благодаряяяяя  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Варна
Може да го направиш с инка Wink.

# 23
  • варна

Ето и снимка:

[/quot

Е добре де сега чета подробно рецептата и ми се струва мало крема с това маскарпоне 250гр.Не става ли малка плънката? newsm78
Стана супер.Маскарпонето замених с 3пак.крема сирене и 1малка коф. заквасена сметана,а алкохола,който използвах беше ром,бишкотите-2 пакета.

# 24
Ето и моето тирамису:

Продукти:
2 пакета бишкоти по 400 грама
1 кутия маскрапоне
3 яйца
1 ч.ч. захар
1 чаша сварено ароматно кафе
1 есенция ром
1 малка кутия течна сладкарска сметана

Начин на приготвяне:
Разделят се белтъците от жълтъците. Белтъците се разбиват със сметаната. Жълтъците със захарта.
В голяма купа се смесва маскрапонето и вече получени две смеси. Обърква се внимателно с голяма лъжица. Бишкотите се топят в свареното ароматно кафе. Редят се ред бишкоти, ред крем.
Поръсва се най-отгоре с настърган шоколад и какао.

# 25
  • Torino,IT
Евак, страхотно изглежда   bouquet
Сещам се че и аз отдавна не съм правила  newsm78

# 26
Евак, страхотно изглежда   bouquet
Сещам се че и аз отдавна не съм правила  newsm78

Благодаря ти!
Това е първият ми опит  Hug

# 27
  • Sofia
  Сега ще прегледам темата,че се интересувам от някоя рецепта на Тирамису без яйца.....

# 28
  • Варна
Може да замениш яйцата с 200-300мл. сладкарска сметана - добре разбита Simple Smile.

# 29
тирамисуто е велико нещо! чудих се обаче тези, които продават по магазините дали са хубави  newsm78 в едни такива големи кутии, дали имат вкус като на това, което е предпочетено тук във форума (и от мен ) ?

# 30
  • Варна
Аз го правя, като evak  и става просто чудесно. По-вкусен десерт не съм яла, а и е безпогрешен избор когато каня гости. Толкова хубав се получава, че никой не се сърди, като се повтарям с него Hug

# 31
  • София
Вчера направих за първи път тирамису (каня му се от доста време). Ползвах рецептата, която показа Маргарита Хранова в Бон Апети преди време. Моя колежка, която знае италиански потърси оригинална рецепта. оказа се, че напълно съвпада с тази на Марги Хранова (без виното Марсала). Рецептата е много подобна на написаните от вас:

20 бишкоти (от твърдите, по-сухите)
300 - 400 мл еспресо
30 - 40 мл марсала (ром)
500 гр маскарпоне
5 яйца
1 ванилия
щипка сол
1 ч.ч. пудра захар

Жълтъците се разбиват със захарта и маскарпонето, към тях се добавят много внимателно разбитите на сняг белтъци с щипка сол и ванилия. Във форма за торта се слага пласт от крема, подрежда се ред бишкоти, потопени за много кратко в кафето с алкохола, отново пласт крем, пласт бишкоти. Завършва се с крем и се поръсва обилно с горчиво какао. Престоява поне 6 ч. в хладилник.

За съжаление, имах само бишкоти Аро (от Метро), които не ми бяха достаттъчни, а не съм и сигурна, че са много хубави. Тази вечер ще го пробваме. Стскайте палци, че и свеки ще присъства!  Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт