Скандал и раздяла(замесена е свекърва)

  • 4 639
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 844
ако историята наистина е такава,каквато я описваш-напусни дома на мъжа ти и свекървата ти.ако мъжа ти иска да е с теб-изнесете се двамата.ако предпочите майка си-тръгвай си с детето.
аз мисля,че тормоз не бива да се търпи нито миг,нито в името на "любовта",нито в името на детето.ако отношенията ви не са добри-просто обърни нова страница в живота си.
успех

# 16
  • София
  • Мнения: 4 884
Виж, когато детето е болно, всички вкъщи сме много изнервени, особено аз. В такива моменти, освен отчаяние, ме връхлитат и всякакви груби изрази и думи, които казвам на всеки, който по някакъв начин се опитва да ми дава акъл. Не го правя от злоба към самия човек. По-скоро ме е яд, че детето ми пак е болно, а аз съм безсилна да се справя с това и да облекча за момента състоянието му.
Често стигаме до безмислени и излишни груби скандали по тоя повод, прехвърляме си взаимно вината кой е виновен този път, че детето е изстинало, но в крайна сметка като погледнем трезво на нещата разбираме, че виновен няма. Просто се е случило. Това, разбира се, не ме прави по-малко нервна и крещяща, но когато хлапето се пооправи, винаги съжалявам, че съм била толкова груба и слабохарактерна. Обаче всеки път се случва едно и също, и така-незнам докога.
Затова в твоя случай смятам, че този битов скандал не е повод за раздяла. Просто всички вкъщи сте много изнервени от факта, че мъничето ви боледува толкова често. Ако съумеете да погледнете нещата от друг ъгъл мисля, че ще заживеете далеч по-спокойно и щастливо.  Peace

# 17
  • Мнения: 3 423
Не само,че няма да те оплюя а напротив-съчувствам ти и те подкрепям   bouquet

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
М...да това дава право да я наричат некадърна и да яде бой на тупан...М!?

# 19
  • Мнения: 141
Много тъжна ситуация... Хубаво е, че си отишла с детето при родителите си. Освен това е добре след като съпруга ти се укроти да си поговорите сериозно и да му кажеш буквално какво ти е казала майка му и защо си я обидила и ти... Честно казано и на мене някой да ми каже, че съм некадърна, направо го навирам в кучи задник. Амаха...
Свекърва ти може да е много добра домакиня, но от това, което прочетох за нея, явно изобщо не я бива като човек...
Та, поговори със съпруга ти! Обясни му, че ако не си промени държанието и ако ти посегне още веднъж, ще се изнесеш и той ще вижда детето си, когато ти прецениш. Постави ултиматум
Освен това му обясни,че искаш да живеете отделно.

Искрено ти пожелавам успех!

# 20
  • Русе
  • Мнения: 299
Със страх и бой не се живее!Бягай надалече!Минах по този път,сега съм щастлива и втори път мама!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 884
Това с боя и заплахите е едновременно ужасно и абсурдно. Как може някой да каже: "Ще те пребия, ако пак се разболее детето"?!
Занапред детето ще пада, ще се спъва, ще има цицини (дано няма де, ама по-вероятно е да има), ще има рани по лактите. Какво ще стане с майката, когато всичко това се случи?!?

Ние с мъжът ми бяхме на една ръка разстояние от детето и двамата, когато то падна с главата надолу от 2-метрова пързалка. Кой кого трябваше да пребие в тоя случай?

# 22
  • Мнения: 4 292
Ако имаш опората и подкрепата на родителите си - защото в противен случай ще ти е много по-трудно - вземи си детенцето и не поглеждай назад. И то не заради свекърва ти, а заради отношението на мъжът ти. Човек един живот живее, не си струва той да протече в страх! Успех ти желая и горе главата, не ти си виновната и кривата.

# 23
  • Мнения: 6 618
Не се връщай ,не се връзвай на обещания мъжът ти няма да се промени!
Дай шанс и на себе си и на детето ти за един по-добър живот!

# 24
  • Мнения: 2 131
Втория път като се разболя малкия пък, мъжът ми каза, че ще ме пребие като не мога да се грижа за детето!Да кажа, че досега не е боледувал така, до болница не сме стигали( да чукна на дърво).Живея в някакъв страх, че ще ме бият, да не направя това или онова.Мъжът ми ми е посягал и то не веднъж...Знам, че и аз имам грешки, но трябва ли да търпя да живея в страх, че ще ям бой, защото детето се е разболяло, а ако се беше случило нещо по-сериозно?
Миличка, за мен проблемът в случая въобще не е свекърва ти. Мъжът ти е проблемът!!! Не не трябва да търпиш да живееш в страх, още повече, че ти е посягал неведнъж.

# 25
  • Мнения: 219
Минала съм през това,бягай далеч докато е време,със  проклета свекърва и мамино синче няма живот.

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Не се връщай ,не се връзвай на обещания мъжът ти няма да се промени!
Дай шанс и на себе си и на детето ти за един по-добър живот!
Peace Peace Peace

# 27
  • Мнения: 64
Мисля, че това е края и няма да ме излъже още един път!Благодаря ви за подкрепата, защото ми е нужна Hug!Исках да съм обективна и за това поисках и вашето мнение, та да не би аз нещо да греша и да не взимам правилното решение Heart Eyes.

# 28
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Мисля, че това е края и няма да ме излъже още един път!

Дано да издържиш и да не се подведеш отново  Peace! Понякога правим глупости от любов или страх да не останем сами!
Желая ти много късмет и кураж  Hug!

# 29
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Мисля, че това е края и няма да ме излъже още един път!Благодаря ви за подкрепата, защото ми е нужна Hug!Исках да съм обективна и за това поисках и вашето мнение, та да не би аз нещо да греша и да не взимам правилното решение Heart Eyes.


Успех! И много късмет! Hug

Общи условия

Активация на акаунт