Запушени канали и мастит

  • 117 236
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
моля ви за помощ, преди известно време получих запушване на канали в гърдата. Направих си микробиология на кърмата и се оказа, че имам бактерия стафилококус ауреус. Пих Аугментин 625 и повторих изследването- отново я има тази бактерия, не е ли опасно да кърмя с нея ? Благодаря ви предварително!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
А какво казват лекарите по въпроса - в гугъл се разтърсих за този проблем и прочетох, че ако в кърмата се изолира тази бактерия трябва да се направи изследване и на насоен секрет на майката и да се проведе лечение  Peace
Има много безопасни АБ за кърменето, дано я унищожите  Praynig

# 47
  • Мнения: 64
Здравейте! Налага се да си спра кърмата, педиатърката на Бебка ми изписа хапчета, но до колкото ми е известно не са много безвредни, та и за това не искам да ги пия. Майка ми ме съветва да си пристягам бюста (метод за спиране на кърмата от тяхно време), но и това е доказано опасно. Посъветваха ме да не се цедя редовно, а само веднъж дневно колкото да не се задържа кърма в гърдата и  така от рядкото изцеждане сама щяла да спре. Някой знае ли дали това е така и до колко време спира по този начин. Аз като цяло имам много малко кърма и мислех, че за 3-4 дена поне ще намалее ( то колко ли да намалее като от гърда успявам да изцедя едва 20 мл., но без значение дали се цедя през 2 часа както преди или само веднъж дневно резултата е все 20 мл.) Ще се радвам ако някой може да ми отговори.

# 48
  • Мнения: 24
Здравейте! Налага се да си спра кърмата, педиатърката на Бебка ми изписа хапчета, но до колкото ми е известно не са много безвредни, та и за това не искам да ги пия. Майка ми ме съветва да си пристягам бюста (метод за спиране на кърмата от тяхно време), но и това е доказано опасно. Посъветваха ме да не се цедя редовно, а само веднъж дневно колкото да не се задържа кърма в гърдата и  така от рядкото изцеждане сама щяла да спре. Някой знае ли дали това е така и до колко време спира по този начин. Аз като цяло имам много малко кърма и мислех, че за 3-4 дена поне ще намалее ( то колко ли да намалее като от гърда успявам да изцедя едва 20 мл., но без значение дали се цедя през 2 часа както преди или само веднъж дневно резултата е все 20 мл.) Ще се радвам ако някой може да ми отговори.

Първо съжалявам , че ти се налага да спреш с кърменето  Hug
По принцип се изцежда съвсем малко само при необходимост, т.е. гърдите ти се препълват и това води до дискомфорт / болки и т.н. , което при теб явно не е необходимо. Не се изцеждай " профилактично" , това само би стимулирало образуването на повече кърма. Ако искаш можеш да си вземеш Лецитин и /или чай от салвия ( градински чай) , ще ти помогнат за безпроблемното и постепенно намаляване на кърмата. Не прибягвай до безумни пристягания на гърдите и излишно пиене на медикаменти   ooooh!

# 49
  • Мнения: 2 644
Здравейте
От снощи и аз се сдобих с мастих. Прилагам описаното на първа страница лечение. За колко дни да очаквам излекуване? Също така пия чайове за стимулиране на лактацията. Трябва ли да ги спра???

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Здравейте
От снощи и аз се сдобих с мастих. Прилагам описаното на първа страница лечение. За колко дни да очаквам излекуване? Също така пия чайове за стимулиране на лактацията. Трябва ли да ги спра???

С висока температура ли сте?
Ако продължи повече от 1-2 дни е добре да се консултирате и с лекар.
В случай, че имате уплътнявания или бучки в гърдите, както и зачервявания или задържане на кърма в гърдите е хубаво временно да преустановите приема на лактогонни чайове.

# 51
  • Мнения: 2 644
Все още нямам температура и бучки. Но имам задържане на мляко и мястото е твърдо и боли. Боли и като си движа ръката. Дано да не се стигне до лекар, но ако се случи към какъв специалист да се насоча: мамолог или гинеколог?

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Все още нямам температура и бучки. Но имам задържане на мляко и мястото е твърдо и боли. Боли и като си движа ръката. Дано да не се стигне до лекар, но ако се случи към какъв специалист да се насоча: мамолог или гинеколог?

Маститът обикновено се отличава с много висока температура - над 39 градуса.
В момента вероятно се касае за запушен канал.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0

Тук има добро сравнение между запушен канал и мастит
Успех, дано отшуми бързо!

# 53
  • Мнения: 268
Здравейте,
От тази вечер и аз съм със запушен канал. Бебчо е на почти 3 месеца изцяло на кърма. Имам и разранено зърно на тази гърда. Кърменето на 2 часа не е вариант, тъй като детето си прави режим и заспива час и половина след кърмене, а като заспи в просъница не суче (дръпва пет -шест пъти заспива и толкова.  От първия месец не съм се цедила и сега след кърмене успях да изцедя 5 мл. и то с голяма мъка. Не се получава въобще - нито ръчно, нито с помпата. Сега налагам с топъл компрес и се чудя какво да правя.
Още повече, че сме на почивка, а в този курортен комплекс едва ли ще има лецитин.
Тази вечер не успях да омекотя мястото. През нощта продължавам. Ако ги отпуша веднага ли ще разбера? И Да пия ли и ибупрофен преди да съм вдигнала темп. или да изчакам? Благодаря

# 54
  • Мнения: 873
И аз с въпрос относно запушване на каналчетата. Бебето ми е на 15 дни и от раждането го кърмя. Преди три дни усетих болка (като от охлузване), по-късно забелязах зачервяване, гърдата стана много гореща, а в последствие вдигнах температура (не много висока, до 38 градуса). Започнах с компреси, по-често кърмене, изцеждане и болката изчезна, температурата спадна. Но зачервяването си остана и не забелязвам да намалява. Това трябва ли да ме притеснява, означава ли, че проблемът не е решен или просто е необходимо време?

# 55
  • Мнения: 2 837
Здравейте,
От тази вечер и аз съм със запушен канал. Бебчо е на почти 3 месеца изцяло на кърма. Имам и разранено зърно на тази гърда. Кърменето на 2 часа не е вариант, тъй като детето си прави режим и заспива час и половина след кърмене, а като заспи в просъница не суче (дръпва пет -шест пъти заспива и толкова.  От първия месец не съм се цедила и сега след кърмене успях да изцедя 5 мл. и то с голяма мъка. Не се получава въобще - нито ръчно, нито с помпата. Сега налагам с топъл компрес и се чудя какво да правя.
Още повече, че сме на почивка, а в този курортен комплекс едва ли ще има лецитин.
Тази вечер не успях да омекотя мястото. През нощта продължавам. Ако ги отпуша веднага ли ще разбера? И Да пия ли и ибупрофен преди да съм вдигнала темп. или да изчакам? Благодаря
Здравей! Влез под душа и изцеждай така, като внимаваш да не травмираш мястото с твърде грубо натискане. Топли компреси слагай преди кърмене (топлият душ прави същото), между кърменията и цеденията слагай хладен до студен компрес, за да спадне отокът. Отпушването не става съвсем изведнъж, но е важно мястото да се дренира. Опитвай се да си почиваш, пий течности, яж  пикочогонни храни - краставици, диня. няма нужда да пиеш предварително нурофен или парацетамол. Ако съм забравила нещо, виж тук и тук.

# 56
  • Мнения: 268
Благодаря ти.
При кърменето през нощта сякаш поомекна бучката. Ползвах позата "на четири крака" над бебето. Така се зарадвах, но сутринта положението отново се влоши. Отчаях се. Сега ми даваш надежда, че може и да се оправи постепенно. Прилагам компресите, опитвам да цедя, но дори няколко капки излизат трудно (и преди запушването имах проблем с това) задължително ще пробвам под душа. Снабдих се с Лецитин и се надявам на подобрение.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт