Много ме болят колената-липса на калций или...?

  • 13 620
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, от както родих моето хлапе имам страшна болка в колената, особено лявото, просто...нямам думи да я опиша! С голяма болка ставам и сядам/лягам, понякога имам чувството, че някой път няма да успея да го вдигна! Дали някоя от вас е имала подобен проблем? Мислите ли, че може да е от липса на калций след раждането (все още се кърмим-не знам дали е от значение)? Благодаря ма всички, които ще ми пишат   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 591
Здравей,Емма !Моят съвет е да отидеш на преглед при ортопед.

# 2
  • Мнения: 31
Здравей, моят съвет е да отидеш на ревматолог. Преди това си провери температурата, дали е основно сутрин сковаността в коленете. И не отлагай, моля те.
Желая ти всичко хубаво!

# 3
  • Мнения: 5 591
Искам да добавя,че може да се посети и невролог.Боли ли те кръста?Една от причините за болки в коленете и скованост може да е нерва,който управлява краката,а той се намира в кръстта.Надявам се,че скоро ще пишеш,че си добре и болките в коленете са изчезнали.Не отлагай прегледа.Късмет

# 4
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета за отговорите   bouquet! А относно кръста......ВСИЧКО ме боли-и кръст, и гръб, и ръце и де що се сетите за нещо! Аз сама си гледам бебето и покрай него работата е доста! Ще трябва да се ходи на лекар-няма как!

# 5
  • Мнения: 5 001
Отди на лекар....Може да е прищипан някой нерв.....Ама тука само си гадаем....Иди да те погледнат и недей да търпиш....  bouquet

# 6
  • Мнения: 433
Ако се съмняваш за калция пусни изследвания.

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мен първия лекар, който трябва да посетиш е ревматолог. Плюс от ОПЛ-то да си вземеш направления за ПКК

# 8
  • Мнения: 9 077
Аз съм като теб, по-точно бях - винаги ме е болял кръст, от там имах прещипан нерв, който слизаше надолу по левия крак, след време ми създаде проблеми в лявото коляно. На същото коляно пък се оказа, че имам износване на хрущяла (изтъняване на пателата). А съм само на 24 Mr. Green
Ако болката ти е само в коляното, тоест, усеюаш че е само там, посети ортопед. Ако усещаш че болката е свързана с кръста, сякаш тръгва отгоре и минава през коляното - тогава си за невролог.
Общо взето при когото и да отидеш, че ти направят снимка на колянна става, ще ти изпишат някакви хондропротектори - Картилазин, Артростоп, Милгама и т.н., може и нагревки за 10 дни. От личен опит ти казвам, че нищо не помага, освен движението - това за коляното се отнася. Не трябва да го натоварваш с тежест (например тичане, прав стоеж) а с движение - като от каране на колело. хем го движиш, хем не го натоварваш с тежестта на тялото. При движение се произвежда нещо като смазваща течност, която спомага за правилното функциониране на колянната става.

# 9
  • София
  • Мнения: 71
Здравей!
След като роди ли ти се появиха тези болки, или си имала и преди това, а сега са се усилили? Аз имам остеоартроза и ме болят и колене, и тазобедрени стави, и гръбнак, и рамене.....какво ли не! Много е гадно, знам. Но поне си имам диагноза и е ясно каква е причината. За коленете специално най-добре отиди на ревматолог. Изследвала ли си се за хламидия? Колене не болят от прищипан нерв. Или си станала тежка и си тежиш на ставите, или ти изтънява хрущяла и костите се трият, което води до болка, или имаш някакво възпаление. Но така или иначе, трябва да отидеш на лекар. Откъде си? Ако желаеш, мога да ти препоръчам онзи, при когото аз ходих.
П.П. Добре е да приемаш хондропротектори, ако се види, че имаш износване на ставите. И да намалиш теглото, задължително!
П.П.П. Честито бебе! Да ти е жив и здрав малкия мишок!!!

# 10
  • Мнения: 556
Заради натрупаните килограми е. И при мен беше така макар че не бях качила много. Отначало си мислех че е липса на калции /нали детето черпи от твоя калции, за да му се изградят костите/. Но докторката ми каза че при нормално хранене на майката това не би трябвало да създаде проблем. Въпреки това изпих една опаковка Остеовитал и ми мина

# 11
  • Мнения: 5 591
Здравейте отново!Моята диагноза е гонартроза,поставиха ми я след рентгенова снимка на която се видя,че вече нямам никакъв хрущял.А съм само на 26 години.Преди 12 години се разболях от остиомиелит-дегенеративно костно заболяване,протичащо с инфекция(гнойна в костта).Сега имам много силни болки в целия крак,защото се трие кост в кост.Единствения вариянт е ендопротезиране на колянна става.Болкоуспокояващите лекарства ми помагат все още,но няма да е за дълго.Аз ходя на прегледи при професор Владимиров (София-Горна Баня).Доволна съм от него.На прегледа ми обясни всичко подробно с всички възможни рискове при операцията.Подържането на нормално тегло е много важно.Не трябва да носиш тежко и да натоварваш много крака.

# 12
  • София
  • Мнения: 71
Здравейте отново!Моята диагноза е гонартроза,поставиха ми я след рентгенова снимка на която се видя,че вече нямам никакъв хрущял.А съм само на 26 години.Преди 12 години се разболях от остиомиелит-дегенеративно костно заболяване,протичащо с инфекция(гнойна в костта).Сега имам много силни болки в целия крак,защото се трие кост в кост.Единствения вариянт е ендопротезиране на колянна става.Болкоуспокояващите лекарства ми помагат все още,но няма да е за дълго.Аз ходя на прегледи при професор Владимиров (София-Горна Баня).Доволна съм от него.На прегледа ми обясни всичко подробно с всички възможни рискове при операцията.Подържането на нормално тегло е много важно.Не трябва да носиш тежко и да натоварваш много крака.

Моля те, дай ми някакви координати за връзка с проф. Владимиров. Моят лекар замина временно за чужбина, а имам нужда от консултация по важен въпрос, свързан със заболяването ми. Как да се свържа с него, колко пари ще ми струва консултацията и въобще, каквото се сетиш полезно, моля, сподели. Благодаря ти предварително! Hug

# 13
  • Мнения: 5 591
Здравей GrizankaТова е адресът на страницата на клиниката на която професор  Борислав Владимиров е началник  http://www.usbalo-bg.com/clinic4.htm  на нея има подробна информация за клиниката, а тук са телефоните и адреса на клиниката.http://www.usbalo-bg.com/telephone.htm
Професорът идва 1 път месечно в нашия град и аз бях на преглед в нашата болница.За прегледа ми взе 30 лв.Миналата година ходихме за детето в клиниката и там също си платихме прегледа,но не помня колко ни взеха.Късмет и бързо оздравяване

# 14
  • Мнения: 9 077
Изследвала ли си се за хламидия? Колене не болят от прищипан нерв.
Ако има хламидия, ще я болят всички стави, не само коленете.
Колене болят от прищипан нерв и още как - болката слиза от кръста надолу (ишиас или радикулит се нарича, зависи), минавайки през коляното, често стига и до петите. Не е задължително обаче да стане така. Ако проблемът си е само в коляното, да, няма как да е прищипан нерв.
При всички случаи лекар ще каже със сигурност Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт