Как храните едногодишното си дете?

  • 1 680
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 567
При нас отговорите са три:
-бурканчета
-готвя
-все по-често давам от нашата подходяща храна

# 16
  • Мнения: 857
Готвя и всеки ден,но от скоро все повече подхапва и от нашата храна(,но само тази която смятам,че е подходяща за нея).
закусва към 8 с попара,овесни ядки или кус-кус с обезсолено сирене
към 11ч я приспивам с кърма
към 14ч яде обяд каквото съм и сготвила
към 5-6 яде плод или ако сме на вън детски бисквити или детски солети без сол
към 9ч пие мляко

# 17
  • Мнения: 2 837
Готвя и всеки ден,но от скоро все повече подхапва и от нашата храна(,но само тази която смятам,че е подходяща за нея).
закусва към 8 с попара,овесни ядки или кус-кус с обезсолено сирене
към 11ч я приспивам с кърма
към 14ч яде обяд каквото съм и сготвила
към 5-6 яде плод или ако сме на вън детски бисквити или детски солети без сол
към 9ч пие мляко
Извинявам се за спама, но ми е драго да видя друг от Благоевград в кърмаческия...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
Аз би трябвало да маркирам всички опции.
Калоян е на кухя,през почивните дни или му готвя,
или му давам готово пюре от бурканче,а понякога му
предлагам и от нашата храна,ако е подходяща.
Но все пак отговорих-2.-храна от детска кухня.

# 19
  • Мнения: 3 929
На тази възраст вече ядеше готвена храна, като му готвех аз, свекърва ми или майка ми. Сутрин обикновено закусваше попара със сирене, сухари и краве масло, кисело мляко с бисквита и плод или макарони със сирене. На обяд давах предимно супи или манджа с ограничена мазнина в нея, салата. Вечер - също нещо леко готвено или готова каша. Междувременно си хапваше плодове, нещо хрупкаво - солети, бисквити, а и е кърмен на поискване.

# 20
  • Мнения: 1 674
3 опция

# 21
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Когато Ема беше на една година,готвех специално за нея,защото по-бавно я захранвах.Някъде към 1,6 г. премина към нашата обща храна като принципно избягваме прекалено солено и пикантно.Сега е на 2,6г. и наскоро взех няколко пъти от детската кухня,защото тя виждаше,че за нейните приятелчета взимат майките им и поиска да взема за нея.Някои неща яде някои не.Горе долу примерното ни меню за около годинката включваше:кърмене - не знам броя но си имаше задоволително през целия ден, за закуска обикновено ядки било овесени,ръжени или пшеница+плод - банан,ябълка,круша и за подслаждане+мед,когато го въведох,също така кус-кус+плод или сирене за обяд манджичка или супа правена за нея,като редувах всеки ден месна и безмесна за следобедна закуска обикновено плод,може и попара от сухар+чай+сирене/зависи колко е гладна  Mr. Green а си имаше апетит/,качамак или пшеничен грис сварен във вода+мед,като гледах да редувам ако на закуса е яла сладко нещо то следобяд да е нещо соленко,а след време въведох киселото мляко и правех мляко+бисквити,много обичаше печена тиква+мед+обикновени бисквити... нишестета,кисели и разни подобни десерти не съм и правила тогава за вечеря супа или ако следобед не е яла много,някое от по-горе изброените или макарони+сирене
естествено като сме били някъде на път е яла и готови пюрета но все пак гласувах с опцията,че   готвя аз  Peace

Общи условия

Активация на акаунт