Как храните едногодишното си дете?

  • 2 300
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
към 6 пие АМ
към10 попара или грис с плод
всеки обед си му готвя само за него,даже от вчера почнах по рецептите от книжката на бонапети за деца от 1до3 годинки
следобед кисело мляко с бисквити,
вечер преди лягане Ам
между храненията плод ,бисквитка ,вода
аз да попитам на тази възраст ако давате ягоди ,как ги давате,в смисъл на сок,на пюре или за гризане?знам че някой казват че до 3 годинки не трябва да се дават,но въпроса ми е към майките които дават или ще дават?

# 16
  • Мнения: 502
дъщеря ми е на детска кухня,която работи и събота и неделя.
сутрин към 6 ч. пие АМ, закусва по-късно с попара или кус кус, на обяд и давам част от супата и цялото основно пюре, слетобед яде плод и десерта от кухнята, а вечер й давам АМ с натрошена бисквитка.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Първа опция  Peace
5,00 - АМ
9,00 - АМ
11,00 - плод
14,00 - зеленчуково/месно пюре
16,00 - плод
19,00 - елда, просо, овесени ядки, кисел, грис
преди лягане АМ
Между храненията солети не давам, бисквити рядко.

# 18
  • Мнения: 46 509
Обща храна за обяд, следобедна закуска и вечеря.
М/у храненията и нощем - мляко на поискване, около литър изпиваше.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
Ами вече почти всичко яде. Simple Smile Давам му от нашите манджи или ако няма нищо подходящо, му готвя. Рядко му давам готови пюрета. Между храненията яде бисквити, солети, сухари или нещо друго, но не винаги. Замислям се и за кухня, но още не съм решила със сигурност дали ще го записвам.

# 20
  • София
  • Мнения: 928
На възрастта на твоя бебок ядеше готови пюрета и при следния режим.
08.00 - АМ
12.00 - зеленчуково/месно пюре
16.00 - каша и плодово пюре
20.00 - АМ с бисквитка

# 21
  • Мнения: 2 131
Така като гледам нашите деца са почти връстници. Режимът на Алекс е следният:
сутрин за закуска - попара, грис /с банан или АМ/, бисквити с АМ, банан с бисквити и АМ, каша Зърнин, кус-кус
за обяд - аз му готвя различни манджи, рядко давам купешко пюре. Днес, например, яде мусака с тиквички и ориз
следобедна закуска /към 16 ч./ - кисело мляко, купено плодово пюре, банан, ябълка
към 18-19 ч. - каша Зърнин, банан с бисквити, грис с АМ и т.н.
към 22-23 ч. -250 мл АМ

# 22
  • Мнения: 959
Втора опция.

За почивните дни и готвя. Рядко давам и готови пюрета.

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
До годинка   беше на ДК след това почнах да си му готвя  Peace няма по-хубаво от домашно приготвенето   Grinning



# 24
  • Мнения: 2 149
Тук няма голямо разнообразие на готови пюрета,нямаме и ДК,готвя й Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 15 219
С храна от детската кухня.
През почивните дни му готвех аз.
Бисквитки, солетки, зрънчовци...... не давах на тази възраст.

# 26
  • Мнения: 5 940
Бисквитки, солетки, зрънчовци...... не давах на тази възраст.
Можеш ли да дадеш идеи как се предпазва бебе от бисквити и солети, когато расте обградено с много бебета на неговата възраст, които непрекъснато хапват такива неща? Мислила съм си да направя преди излизане някакви пръчици с парченца плод, които да имитират солета, но ме е страх да не си избоде очите. Трябват ми идеи, защото синът ми всичко иска да яде и  ако не го получи, се наддава неистов рев.. Засега единствено със зрънчото някак си успявам като му предлагам малко по-малко вредна солета. Винаги съм се заричала, че няма да храня детето ми с боклуци, но не се получава.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз и готвя и вземам от време на време и от готовите храни във бурканчета  Peace

# 28
  • Мнения: 6 441
Моят отговор е комбинация от последните 3  Rolling Eyes
От ДК вземам 2-3 пъти в седмицата,понякога му готвя,а ако нашата храна е подходяща,отсипвам за него преди да сложа подправките  Peace
Иначе режимът ни е следният:

Към 7-8 ч:кърма

10-11 ч-овесени ядки,попара,бисквитки с кисело мляко/АМ,плодове с мляко

13-14 ч- Второто от ДК,зеленчуци с месо

17-18ч-каша,плодове с мляко,грис,плодове

20,30-21-кърма+АМ

Между храненията някой плод,бисквитка или солети.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 219
Бисквитки, солетки, зрънчовци...... не давах на тази възраст.
Можеш ли да дадеш идеи как се предпазва бебе от бисквити и солети, когато расте обградено с много бебета на неговата възраст, които непрекъснато хапват такива неща? Мислила съм си да направя преди излизане някакви пръчици с парченца плод, които да имитират солета, но ме е страх да не си избоде очите. Трябват ми идеи, защото синът ми всичко иска да яде и  ако не го получи, се наддава неистов рев.. Засега единствено със зрънчото някак си успявам като му предлагам малко по-малко вредна солета. Винаги съм се заричала, че няма да храня детето ми с боклуци, но не се получава.

Ами, не знам..... Наоколо бебетата ядяха основно солети, но аз просто не дадох на Иво. До дете си е, предполагам. Той не е от децата, които като видят, че някой яде нещо, ще се тръшне той да е вторият.  Laughing
Има майки, които смятат, че децата трябва да ядат солети  и бсквити, за да се научат да дъвчат, примерно. Исках да кажа, че аз просто не съм от тях. Не съм купувала и не съм давала на детето си съзнателно и умишлено такива неща. Пък се научи да дъвче.
При Иво забелязах и че ако хапнеше някаква дреболия между храненията, значи следващото поредно ядене отиваше на кино. Предпочитах да яде "смислена" храна пред това да гризне нещо ей-така, между другото. Което беше още една причина да не давам никакви залъгалки или гризалки.....
За добро или лошо, той прилича на баща си-крайно подозрителен е към непознати храни и няма никакво желание да експериментира. Така че нямах и нямам проблем с набези към "вредни" храни.

Общи условия

Активация на акаунт