Страх ме е !

  • 1 267
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте мили мами-бъдещи и настоящи.Аз и друг път съм споделяла какво ми се е случило,но темата беше друга.Сега накратко само ще кажа че на 23.03.2007 ми предизвикаха раждане в края на 5 месец защото плода беше с аномалия.Казаха ми че причина за случилото се няма  и всичко е божа работа.Днес-година и 2 месеца почти,приятеля ми иска да опитаме отново.Аз също много го искам,но ме е трах да не се повтори,защото само аз си знам какво ми беше и какво ми е сега.Лекарите казаха че няма  нуйда от генетична консултация защото не е генетично,ако беше щеше от самото начало да е така,а аномалията се е получила в хода на бременността.Вие какво мислите по въпроса,моля ви посъветвайте ме нещо.Много съм объркана и изплашена.Благодаря ви предварително.Бъдете здрави!
 

# 1
  • Мнения: 2 261
От скоро разбрах ,че в Шумен имате един чудесен лекар-Димов!
Виждам ,че си от там.Помоли го за съвет!
Успех и скоро да гушкаш мечтта си!

# 2
  • Мнения: 96
Здравей, мила Илиана!
Не съм преживявала това, което ти си, но в друг аспект мога да разбера страха ти.
Но искам да ти кажа: направете го! Ако изобщо искаш дете, ако не е само, за да си минеш по реда, защото така му е писано на човека - НАПРАВЕТЕ си бебенце! А щом изпитваш страх, това за мен е сигурен знак, че го искаш бебето.
Знай, че всичко на този свят е страх - страх дали ще загориш яденето, страх дали ще падне градушка преди да си обрала гроздето, страх дали ще те скъсат на изпита по висша математика... и всеки страх си е еднакво важен в дадения момент. Ние сме създадени със способността да се страхуваме. Това ни прави хора и ни прави добри.
Но шансът да имаш здраво бебе, което да ви направи щастливи родители, е 50% само при условие, че опитате - 50% да е наред всичко и 50% нещо да се обърка - така е не само при вас. Но ако не опитате, се обричате на 100% сигурност да нямате това ваше малко щастие!
Скрий страха си някъде дълбооооко в сърцето си и вземи решението сама. Каквото и да ти кажем ние тук, ще бъде само нашата гледна точка.

Успех, миличка, каквото и да решиш!   bouquet

# 3
Здравей Iliana, искрено съжалявам за случилото се! Cry и да кажем, че те разбирам, при мен също имаше нещо такова- не раждане , а сп.аборт в 8с.това беше април месец.И на мен не ми казаха каква е причината,намират го за напълно нормално.След осъзнаване на случилото се и при мен остана и все още го има страха да не се повтори/имат го всички които са изживели това, било то раждане или аборт/, но няма как да разбереш дали ще се повтори ако не го направиш пак, изправи се срещу страха за да можеш да го преодолееш, доста време сте изчакали и сама виждаш, че опасенията не се разсейват Naughty значи начина е да победиш страха и да се молиш всичко да е наред, както и ти го пожелавам   Praynig   bouquet
Хайде горе главата и си мисли за бебчето, което ще имаш! Wink
Ние вече сме започнали опити и честно да ти кажа точно това ме държи да не рухна психически, просто ти се възхищавам как си издържала 1г и повече.Целувки и не се отчайвай Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 951
Съжалявам за това което си преживяла   Sad

Аз бих те посъветвала, ако наистина искаш бебче, да си намериш добър лекар на който имаш доверие. Направи и генетичните изледвания ако ще се почувстваш по-спокойна. Сискам ти палци да се пребориш със страха и скоро да се радваш на сладко бебче  Hug

# 5
Здравей и от мен!
Аз не съм преживяла точно това,което на теб ти се е случило, но съм имала също непсолучлива бремнност и знам какво е да се страхуваш..Отначало е направо паника , после с времето нещата се успокояват и страха намалява...Не изчезва напълно, но няма и как. Затова действайте смело, не мисли за лоши неща , мисли само положително и се моли всичко да е наред и то ще бъде!!!
 Hug Hug

# 6
  • Мнения: 1 165
Здравейте на всички.Искам искрено да ви благодаря за съветите и подкрепата.Имах нужда от това.Страховете ми не изчезнаха,но поне вече имам смелост до някъде и се чувствам по уверена.Всички сте много мили. Valikir точно заради този лекар който  ми препоръчваш се стигна до предизвикване на раждане а не на аборт,защото аномалията се беше получила още във втория месец,а въпросния доктор я видя чак в петия... Успех ан всички мами-бъдещи и настоящи.На настоящите пожелавам здрави и послушни дечица,а на бъдещите-лека бременност и здрави бебчета след това.И аз ще се постарая скоро да съм в това число  Praynig Praynig Praynig Hug Hug

# 7
  • Мнения: 7 718
Илиана, давай смело, това наистина са аномалии, които не се повтарят. Ще следиш бременността си при дбори лекари. Няма причина за страх, освен тъжния спомен.

# 8
  • Мнения: 140
Не се страхувай. Знам че е лесно отстрани някой да ти го каже, но повярвай че всичко ще бъде наред. От прочетеното си мисля, че е добре за по-голяма сигурност да направиш генетични изследвания. А и ти да се успокоиш. Не се сърди на лекаря си, тъй като някои аномалии не се откриват в първите месеци на бременността. Чувала съм че при такъв "голям аборт" /защото раждане се води при по-голяма бременност/ се правят генетични изследвания и на плода, което е задължително. Те ще ориентират лекаря ти. Вярвай че този път нещата ще се случат по най-добрия начин. Пожелавам ти скоро да гушкаш своето така желано бебче.

# 9
  • Мнения: 375
Аз също бих те посъветвала да опиташ.Още повече,че нямате някакви заболявания с приятелят ти.Мисля,че въпросната аномалия  е била случайност.Знам,че се правят генетични изследвания за повече сигурност.Успех ти пожелавам!

# 10
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Iliana_, ако ти е трудно да се пребориш със страховете си, може би е добре да се посъветваш с психотерапевт.

# 11
  • Мнения: 1 165
JeniS правиха изследвания на плода-не откриха причина за случилото се

# 12
  • Мнения: 140
Единственото което мога да те посъветвам е да не се обръщаш назад повече. Приеми го като изпитание през което е трябвало да преминеш и продължи напред. Пожелавам ти скоро  EFP и разбира се леки и безпроблемни 9 месеца след това.  Hug

# 13
  • Мнения: 604
И аз ще кажа СмЕЛО НАПрЕД  и КъСМЕТ!АЗ също родих мъртво беб4е в 6 месе4 в края на м април но мисля след месе4и пак да опитам!Страхът винаги ще го има но важното е да вярваш 4е този път вси4ко ще е разли4но!Силно Hugот мен и КЪСмЕТ!

# 14
Съжалявам за случилото се. Смятам, че трябва да започнете с опитите. Аз също миналата година имах спонтанен аборт в 13г.с., в момента съм бременна и малко ме е страх. Но страхът никога няма напълно да изчезне, така че кураж и действайте!

Общи условия

Активация на акаунт