Забравени сладки

  • 93 540
  • 206
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 241
Labrex, на мен честичко не ми става белтъкът, но напоследък нямам издънки, слава богу. Супер идея е да се сложат стафиди, много обичам. Радвам се, че са ти харесали на вкус, а че не са оформени като скалички - много важно, нали на едно място отиват. Joy Joy


Curly Sue, ти си гениална просто, използването на шоколад с ядки ще спести малко труд, веднага си представих млечен шоколад с цели лешници как добре ще им върви. Simple Smile  Ако ги направиш така, ще се радвам да споделиш резултата!  Simple Smile


Bopsi, точно в това е номерът в тази рецепта, обикновено целувките се правят както ги прави свекърва ти, но тук е даден вариант, в който фурната се загрява първоначално до по-висока температура, а после в момента, в който тавата се слага вътре, се изключва. Така сладките не се пекат, но се сушат и ако ги оставиш достатъчно дълго, няма начин да са сурови.  Peace


На другите момичета какво да кажа - много се надявам да ви харесат, ако решите да ги направите. Hug

# 31
  • Мнения: 3 154
Котка newsm20
Тези сладки определено ми стават фаворит!
Сложих млечен шоколад с лешници. Отделно сложих фъстъци, защото не ми се занимаваше да чупя и чистя лешници Blush
Между другото получиха ми се доста бройки. Напълних две тави Mr. Green
Стана страхотия! Чудно, чудно, чак прекрасно!
Отивам да ям bite

П.П. Забравих да напиша, че ги "пекох" върху фолио. Въобще не залепнаха.

# 32
  • Мнения: 463
Момичета споделете всъщност колко време трябва да "съхнат" сладките във фурната, защото вечер ми е абсурд да ги направя /просто знам, че няма да заспя докато не ги пробвам, а определено не бих и бих искала до стоя да през нощта и да пипат постоянно фурната дали пък не са станали вече  Thinking/ да знам дали ако си ги направя и ги оставя за 1,5 - 2 часа няма да съм им достатъчно Confused? Та да ги позабравя за 1,5 - 2 часа във фурната, а?   newsm78

# 33
  • Мнения: 3 154
Моите ги сложих във фурната в 17:20 и бръкнах в нея в 20:20 т.е. 3 часа са стоели там.

# 34
  • Мнения: 2 241
Сънчи, много си радвам, че ти харесват, със здраве да си ги хапнеш. Heart Eyes

Phoenix,Az - поне 3 часа пишеше в рецептата, но ако ти станат много бройки, нищо не пречи да жертваш по някоя, за да пробваш в какво състояние е и по-рано (но все пак поне час и половина да си останат във фурната, толкова поне Лабрекс писа, че ги е държала, аз поне го приемам за абсолютния минимум). Simple Smile

# 35
  • Мнения: 22 867
Сънчи, много си радвам, че ти харесват, със здраве да си ги хапнеш. Heart Eyes

Phoenix,Az - поне 3 часа пишеше в рецептата, но ако ти станат много бройки, нищо не пречи да жертваш по някоя, за да пробваш в какво състояние е и по-рано (но все пак поне час и половина да си останат във фурната, толкова поне Лабрекс писа, че ги е държала, аз поне го приемам за абсолютния минимум). Simple Smile

Само че моите (по-горе съм ги показала) не станаха на скалички, ами малко на бисквитки-плескудки, та може и затова да им е стигнало това време - тънички бяха. А на по-големи купчинки може би наистина 3 часа ще им трябват. Но както пише Котка - като мине час и половина, опитайте една - може и да им стига. Grinning

# 36
  • Мнения: 3 219
Ех, страхотно изглеждат, обаче по това време да чупя орехи.... Утре ще ги направя Hug

# 37
  • Мнения: 3 830
Записвам си я! Peace

Изглеждат чудесно Party

# 38
  • космополитно
  • Мнения: 941


... Напоследък ставам фен на рецептите на Котка    Peace

И аз! Леснички и практично ориентирани! Имам слабост и към почерка на Лабрекс и Джемма! Но се опитвам да отстоя  на 2 м от този форум, че слабост не ми остана! Embarassed

# 39
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ох, Коте, срам нямаш  Mr. Green
Изглеждат страхотно ще се пробват непременно  Party

# 40
  • Мнения: 481
Много добре изглеждат и сигурно скоро ще ги пробвам. Замислих се обаче, че след 3 часа фурната ми отдавна ще е изстинала. Не съм си поставяла за цел да проверя колко време след като я изключа изстива, но съм убедена, че е след по-малко от 3 часа.

# 41
  • Мнения: 3 622
Изглеждат много апетитно  Grinning

# 42
  • Мнения: 1 797
Благодаря за рецептата  bouquet 
За пръв път ми се получава снегът, спазвах точните инструкции, стана гъст и твърд сняг.
Не ги правих през нощта, а ги започнах в 5.15. в 5.45 бяха във фурната и в 20 не издържах. Бяха си готови.
Та за нетърпеливите - за 2 часа са готови. Peace
Само че би ми се искало са ми станат скалички, разбирайте по-височки. Като на Котка. С връхче.
Ето ги

# 43
  • Мнения: 2 241
Благодаря за рецептата  bouquet 
За пръв път ми се получава снегът, спазвах точните инструкции, стана гъст и твърд сняг.
Не ги правих през нощта, а ги започнах в 5.15. в 5.45 бяха във фурната и в 20 не издържах. Бяха си готови.
Та за нетърпеливите - за 2 часа са готови. Peace
Само че би ми се искало са ми станат скалички, разбирайте по-височки. Като на Котка. С връхче.
Ето ги


А, чудни са ти станали, моля ти се, какво като са без връхче. То моето се получи, защото първо сложих веднъж с лъжицата, видях, че ми остава доста белтък, а 2 тави няма къде да сложа, и сложих по още малко белтък отгоре.
Надявам се на вкус да ти харесват. Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 1 797
Оо, даже и мъжът ми ги нападна. А той много сладко не яде. Пази се  Laughing
И аз така ще натрупам  другия път отгоре връхче  Mr. Green
И пак благодаря за описанието за направа на снега   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт