Най-несполучливите експерименти с косата ви?

  • 9 735
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 289
Чудя се дали бихте искали да споделите най-несполучливите си експерименти с косата и прическата, за които като си спомняте сега ви е забавно, но не ви е било никак смешно тогава:)

Ще започна с една - две мои случки.
Едната е по-банална - попадане на кофти фризьорка. Преди 5-6 години реших да пробвам нов квартален салон. Тогава бях на кичури, които обаче ми правеха с шапка. Но когато кичури се правят с шапка, както знаем - най-долната коса остава без кичури. За това реших да си ги правя за пръв път с фолио.
Отивам си аз в салона, чист и нов... Фризьораката почва да ми прави кичурите с фолио като почва от врата нагоре. Обаче понеже косата ми е гъста, а може би и дамата навярно - неопитна, кичурите ги правеше изключително бавно. По едно време влезна една нейна позната и удариха един разговор, при който начинанието съвсем се забави. По едно време чувствам една меко казано "лека" топлина по врата си. Казвам й, а тя се паникьоса - "Бързо, бързо - на мивката!". Почна да сваля най-задните кичури - а косата си оставаше в ръцете й...късаше се като ластик.
За моя радост най-изгорялата коса беше скрита (под другата и на тила). Но докато израстне докато изчезне ми беше като трън в очите, а като се сещах за тази фризьорка ми идеше да я убия Laughing

Друга история - по-смешна за мен, беше когато се опитвах да си правя кичури в домашни условия. Хванах долната коса с шнола, а горната планирах да я правя с фолио. Забърквам боята (кашата от прахче и разтворител), нарязвам си лентички от фолио и викам майка ми.
Казвам й - отдели ми кичури и ги завий с фолио. А тя вместо да отдели кичури от другата коса - хванала цялата горна коса в отделни кичури и ги направила с фолио. Естествено като видях какво е направила вече беше късно - крещях, ревах, блъсках си главата - изобщо беше някаква лудница. Резултатът беше - половината коса - жълта, долната - кестенява. И след 2 часа и мокра боляща от рев глава + шапка (беше зимно време), отидох да си купя пясъчно руса боя. Чудих се да не ми окапе коста от толкова третиране в един ден. Звънях на приятелки за съвет. Но слава Богу - това ми беше едно от най-сполучливите руси боядисвания (като цвят) - като изключим метода и разбира се - жестокото третиране на косата в един ден.

Имам и случай с кофти бретон - той вече е от кестенявия ми период - преди 1 година - ходих с фибички 3 месеца може би.. Laughing

# 1
  • Мнения: 2 388
При мен най - абсурден беше експеримент в цветово отношение.
Събудих се една сутрин и реших, че искам да съм руса ( преди това се бях боядисвала няколко години черна, естественият ми цвят също е черен).
И се започна едно цапане, едно чудо... Mr. Green
Ходех с 5-6 цвята на косата - жълто, оранжево, червеникаво, кестеняво и в най - долната част черно. Голяма красота беше. Laughing Не искам да си спомням даже.

# 2
  • Мнения: 4 733
Бих споделила този позор , да. С едничката цел да предпазя всеки, който дръзне дори да помисли да си го причини. Вече не ме е срам понеже беше отдавна Mr. Green
Реших да си правя кичури на черна коса в домашни условия и Сама ooooh! Като краен резултат в главата приличах на родопско одеало, от онези най-старите...с ярко червено, преобладаващ оранж и зелени нюанси.
Моля Ви, Не правете това вкъщи  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 388
Joy Joy Joy Сещам се, когато с цел сивеещ ефект на русата ми коса се бях налепала със сребрин ( това, което бабите ползват ), косата ми беше станала на места зелена.
Бях много красива. Laughing

# 4
  • Мнения: 1 289
О, да, това зелното почти всяка блондинка го е преживяла, с цел да се матира Laughing

# 5
  • Мнения: 2 388
О, да, това зелното почти всяка блондинка го е преживяла, с цел да се матира Laughing
Точно това имах предвид. Peace Сещам се и за друг случай, когато сложих цяло шише фуксин на косата си, а трябваше само няколко капки. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 3 833
Като тийнейджърка си правих някакви шарени кичури - лилаво, после лилавото падна, остана русото под него, реших да го намажа с червено, бях заприличала на циганка в главата. После реших да се справя радикално с проблема, като се боядисам гарваново черна, но това светлото отдолу взе упорито да избива под боята и докато не ми израсна косата, не се оправи.

# 7
  • Мнения: 262
Хммм....

Моята коса доста неща е преживяла , но може би най-несполучливият ми експеримент беше , когато в 9-ти клас бях светло кестенява на руси кичури и реших да се боядисам цялата кестенява с онези измиващите се бои на Палет в пакетчета  Rolling Eyes  и станах червена ... за 2 седмици.

В русия си период редовно съм ходила сивкава след неуспешно матиране , но най-зле беше когато отидох при една "фризьорка". Бях платинено руса и исках лека промяна : светло кестеняви и сиви тънки  кичури.Резултатът беше  Sick  умопомрачително отвратителен , цялата бях станала сива.Миех си косата по 2-3 пъти на ден , за да падне сивото  ooooh!

# 8
  • Мнения: 8
Моя "експеримент" не е чак толкова страшен, но определено е неуспешен. И така... една вечер, след като се изкъпах, реших да се накъдря с вестници. Естествено не изсуших косата си(за по-голям ефект), а набързо насуках вестниците и си легнах. На сутринта... свалям аз вестниците и smile3514. В главата приличах на рошава негърка. Цялата ми коса беше като къси пружинки набокани в главата ми (косата ми не е мн дълга). Просто не знам как да ви го опиша... Но това не е най - лошото... след 10 мин. трябваше да хващам автобуса за училище, а определено не исках да отида с прическа "ОВЦА". newsm45 Е в крайна сметка я вързах и се опитах да поизпъна спластената опашка, но казано честно не се получи  smile3532
И вече си знам, че по този начин красиви букли не стават...

# 9
  • Мнения: 3 830
Една несполучлива подстрижка.
Единственото ми изрусяване в живота преди 5-6 години.
hahaha Joy

# 10
  • Мнения: 123
Най несполучливият ми опит е със студено къдрене станах като глухарче в главата беше отврат.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Нямам такива. Flutter

# 12
  • Мнения: 681
Оооо моят най-лош експеримент беше съвсем наскоро - има няма 2-3 месеца. С многотъмна коса съм,почти черна и реших че ще си правя кафеви кичурчета,но както спомена някой по-нагоре след като ме наклепа с боята фризьорката се замота,после изчезна и в резултат на това стоях така повече от час. Резултатът беше плачевен - РУСИ кичури. Все едно бях в кошмар,така мразя русо,а след тази случка освен че се боядисах веднага след като излязох от салона си обещах никога повече експерименти още по-малко с русо.

# 13
  • Мнения: 104
И аз имам несполучливи експерименти (особено, когато съм се опитвала сама да се правя на фризьорка).

Първият път съм била някъде 5 клас. От дете си ходя с бретон и си спомням, че тогава ми беше станал много дълъг и ми бъркаше в очите. Молих мама да ми го подстриже 2-3 пъти и накрая, понеже тя все нямаше време, реших да си го отрежа сама. Но го отрязах на криво. После клъцнах още малко да го подравня от едната страна, после от другата, пак от едната, пак от другата и докато се усетя имах бретон дълъг точно 1 сантиметър  hahaha Доста време ходих с лента на главата. Имам си и снимка за спомен, защото точно тогава (за мой късмет) трябваше да ме снимат за задграничен паспорт. Сестра ми дълги години си носеше една от тези снимки в портфейла  hahaha

Вторият случай е когато реших да си подсиля русия цвят на косата (естествената ми коса е тъмно руса), но за да не я горя си купих специална руса къна. В резултат, станах рижа - като морков Embarassed И пак доста време си ходих така, докато ми израсте косата и се отреже оранжевото...

# 14
  • Мнения: 2 386
Студено къдрене.  Sick
Опит за изрусяване на гарвановочерна коса.  Mr. Green

# 15
  • София
  • Мнения: 39 754
И аз май само в цветовата гама имам несполучливи експерименти.
Минала съм през цялата цветова гама Simple Smile
С кръстникът на щерката преди 15тина год. решихме да се правим зелени, със спрей. Бях с много дълга коса, до кръста, и вързана на опашка (високо горе). Та човекът ми напръскал само опашката. Аз него - порядъчно. На другият ден аз що годе порядъчна в главата, той - с бейзболна шапка, било го срам да излезе от тях Simple Smile

Г/д по същото време се наплесках с шампоан-оцветител на Арома, червен. Резултатът беше плачевен. Все едно съм слязла от пилона на някой стриптийз бар. Хората се стресираха по улицата, честно Simple Smile Пътува си отнесената студентка в трамвая и гледа как чичковците по спирките се стресират Simple Smile
Малко след това помолих мама да ме подстриже. И тя започна нормално - дължина на косата малко под дясното рамо, с голямо отклонение към лявото. След изравняването ходех с прическа "с гел зад ушите", зализана.

Най-кошмарен ми беше лилавият период преди няколко години. Аз самата се стресирах кат се видех в огледалото.
И фуксин и гранофурин съм си тургала, да има Simple Smile

Есента, пак с коса до кръста, реших, че трябва да съм къдрава. И фризьорката си остави ръцете в/у главата ми. Издържах около месец. И дължината на косата ми отново стана някъде около ушите Simple Smile

Преди години сама си подстригвах бретона, на мокро. Добре, че го носех на една страна, тупиран, та не личеше много. Но както се смееше един мой познат - домат да хвърлиш, ще се забие Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 926
За сега нямам такива
пу..пу....

# 17
  • Мнения: 1 568
Като ученичка една вечер реших да се направя скришно от всички мноооого красива,взех една снимка от списание ,в прическата на мацката бях влюбена,ножицата и седнах пред огледалото....след половин час бях с по малко от сантиметър коса,като таралеж,седях,гледах и не можех да повярвам на очите си.....на сутринта когато се събудих се молех да е било сън,но уви,ходих на училище със шапка,всички ми се смяха....а бях на около 16 години,страхотия беше,как оживях,не знам bowuu

# 18
  • София
  • Мнения: 4 749
Като ученичка една вечер реших да се направя скришно от всички мноооого красива,взех една снимка от списание ,в прическата на мацката бях влюбена,ножицата и седнах пред огледалото....след половин час бях с по малко от сантиметър коса,като таралеж,седях,гледах и не можех да повярвам на очите си.....на сутринта когато се събудих се молех да е било сън,но уви,ходих на училище със шапка,всички ми се смяха....а бях на около 16 години,страхотия беше,как оживях,не знам bowuu

За това се иска голяма смелост  Laughing

Докато четях темата се сетих, че преди една лятна почивка си бях отрязала косата дълга до кръста на модерното в момента каре. Много тежко го преживях, направо се побърквах като се видя в огледало. Отиваше ми, но просто късата коса не ми харесва .

По едно време много експериментирах с бретоните и там са ми най-големите изцепки. НО с фиба всичко става ок.. Flutter

# 19
  • Мнения: 5 001
Едно лято след ходенето на морето,реших да отида на фризьор и да ми подрежат връхчетата на косата( която беше дълга до средата на раменете ми) и да ме боядисат(аз съм кестенява и исках да стане тъмнокестенява)....Отивам аз,сядам на стола и фризьорката ме почва слага боята и след около 10 мин. аз усещам,че нещо ми щипе....абе не е наред нещо.Казвам и,а тя "Ааа,нищо ти няма.."  Shocked
Абе викам "Как така нищо ми няма?! Аз виждам,че косата ми вместо да потъмнява се изсветлява"  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Тя ми била сложила блондор!!! Защото смятала(тя смятала),че щяло да ми отива русо !!!
ПАДНАХ!
 След измиването приличах на ......Не мога да го опиша на какво приличах! Косата ми като слама с рижав отенък и с моите черни вежди....Абе просто трепач!
Щях да я удуша! После ме пребоядиса с тъмна боя,ама ми се прецака косата и от салона излязох с къса коса.Защото се наложи да ми отреже косата.  ooooh! ooooh! ooooh!
И така влязох с дълга(само за подрязване) и излязох с къса подстрижка....
ТРУДНО го преживях....

# 20
  • Мнения: 1 568
Едно лято след ходенето на морето,реших да отида на фризьор и да ми подрежат връхчетата на косата( която беше дълга до средата на раменете ми) и да ме боядисат(аз съм кестенява и исках да стане тъмнокестенява)....Отивам аз,сядам на стола и фризьорката ме почва слага боята и след около 10 мин. аз усещам,че нещо ми щипе....абе не е наред нещо.Казвам и,а тя "Ааа,нищо ти няма.."  Shocked
Абе викам "Как така нищо ми няма?! Аз виждам,че косата ми вместо да потъмнява се изсветлява"  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Тя ми била сложила блондор!!! Защото смятала(тя смятала),че щяло да ми отива русо !!!
ПАДНАХ!
 След измиването приличах на ......Не мога да го опиша на какво приличах! Косата ми като слама с рижав отенък и с моите черни вежди....Абе просто трепач!
Щях да я удуша! После ме пребоядиса с тъмна боя,ама ми се прецака косата и от салона излязох с къса коса.Защото се наложи да ми отреже косата.  ooooh! ooooh! ooooh!
И така влязох с дълга(само за подрязване) и излязох с къса подстрижка....
ТРУДНО го преживях....



Тая торба я утрепвам #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 21
# 22
  • Мнения: 3 641
Май едни червени кичури ooooh!. Беше ми хрумнала тази глупост като ученичка, сега вече много внимавам какво си пожелавам и правя

# 23
  • Мнения: 5 001



Тая торба я утрепвам #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

[/quote]

Абе така е,ама косата ми отиде..... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 24
  • София
  • Мнения: 10 858

Абе така е,ама косата ми отиде..... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
[/quote]

Ужас  Shocked Shocked Shocked

И аз имам разни случаи, за които като се сетя и ми призлява.
Имах прекрасен фризьор, който обаче отиде да работи в Лондон и останах без. В процес на търсене, влизам в един нов салон, и исках само връхчетата да ми вземат. По средата на подстригвенито виждам, че горната част на косата ми (като винаги се почва от долната, но в случая фризьорката почна от горната) става уникално къса, и започва да се подгъва като гъбка навътре. Спрях я по средата и си тръгнах така.  След това отидох при една друга фризьорка, която ми е до ден днешен, оправи пораженията , разбира се и време си трябваше за да порасне косата, но все пак гъбата от главата ми изчезна.

Друг ужасен експеримент е, когато реших да се изсветлявам (не изрусявам). Исках да съм на кичури, и светлокестенява основа. От салона излязох оранжева, с направо чупеща се коса, толкова съсипана. Хем ме правиха с професионалните бои на Лореал. И за да възтановя цвета и косъма си хвърлих много, много пари. Та в крайна сметка, за да съм си пак същия цвят ми излезе ужасно скъпо и ходех доста време с отвратително изтощена коса Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 802
Решението ми да се направя къдрева със студено къдрене. Още се опитвам да съживя косата си (почти 1 година вече)  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 399
Тъй като косата ми се омазнява бързо и я мия през ден, бях решила, че като се накъдря, ще ми изчезне проблема с омазняването. Речено, сторено - накъдрена при фризьор с най - едрите ролки, но като се прибрах се разплаках - приличах на овца. На другия ден чаках първа да ми изправят косата(както ми я накъдриха). Случката е от преди 6-7 години.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Най несполучливият ми опит е със студено къдрене станах като глухарче в главата беше отврат.

Още едно глухарче се присъединява  Laughing
Косата ми обаче беше по-дълга и бях по-скоро като лъвицата Елза в главата  ooooh!

# 28
  • Мнения: 307
В тинейджърските години с една приятелка (и двете с кестеняви коси) решаваме ,че ще си правим светли кичури не с какво да е ,
а с кислородна вода.
За целта изсипахме върху главите си 3 шишенца,стояхме час и половина на терасата на слънце и станахме като рижави,опърлени котки.

# 29
  • Мнения: 189
Имам 2 експеримента, но не са несполучливи ( впоследствие се харесвах), просто различни от това, за което съм отишла на фризьор:
1. Преди години с коса до кръста, ходих при позната фризьорка, за да ми я начупи леко. Стана много хубаво, но понеже косата ми е тежка, се изправи бързо. Отивам отново за същата услуга, фризьорката решава, че ще седя повече с ролките, за да издържи по-дълго. Резултатът-къдрава като негърка, косата ми стана до раменете. Вкъщи под душа- рев,рев. После, обаче започна да ми харесва и всички смятаха, че много ми отива къдрава.
2. Преди 2 месеца ходих да ми изсветлят леко косата. Моята е тъмно кестенява, исках светло кестенява. Излязох руса от салона, с 2 пръста черни корени. Фризьорката ми казва: "Ходи така един месец и после ще дойдеш да те боядисам, че да постигнем цвета". Не знам как не я удуших. От там директно в магазина за боя. Малко съм шарена в главата, но мисля, че се получи ефект от дефекта, цвета ми харесва как се получи.

# 30
# 31
  • Мнения: 649
сега, че съм с Бретон! Чакам го с нетърпение да порасне!

# 32
  • Мнения: 660
Случката е прясна,бях на фризьор за леко подстригване и оформяне исках отпре да ми дръпне повече косата,да е по скосена,да ама тя пак ми остави дълъг бреона според мен...
Та в нас го скъсих преди 3 дена,май доста и сега фибките са на мода при мен... Confused
Иначе в пубер годинир,бях руса,рижава,фуксоново чрвена,измъчих си косицата,която при това си е с тънък косъм...Сега тъкмо  след години вече е  много жива и лъскава и направих баси смешния бретон Joy Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 058
Бях ученичка и реших, че ще ставам руса. Взех си някаква боя и сестра ми започна да ме мазоти. Щипеше ме силно, а сестра ми вика трай бабо за хубост. Като се измих бях силно оранжева със белеща се кожа на главата. От тогава не смая да се доближа до щанда с боите.

# 34
  • София
  • Мнения: 351
Пети или шести клас реших да си махна бебешката коса, (или и аз незнам точно как се нарича, късите косъмчета в началото на челото) със самобръсначка ooooh! Резултат-като почна да расте, се получи доста странна гледка, някакви наболи косъмчета, абе смешна работа.Ама понеже ме дразниха, продължавах да ги махам.
В един момент ми дойде акъла, ама докато придобият нормален вид доста време трябваше, пък това място трудно се прикрива Simple Smile

# 35
# 36
  • Мнения: 1 733
Слава богу, аз също нямам несполучливи експерименти!

# 37
  • Мнения: 5 173
1 къс бритон - сама си го направих. Намокрих си косата, дърпам надолу, че да не го изкривя и смело режа, а когато изсъхнааа, беше ми на половината чело.
Друг път пък се ядосах и си отрязах прекрасната, почти до кръста коса до ушите. Като отидох на у-ще - не успяха да ме познаят. Тогава 1 пр ме изравняваше, а като отидох на фриз, оная едва не припадна като ме видя. Няколко дена след това поздравявам 1 даскалка и тя пита другата кое е това момиче.
Имам и неуспешен опит с боядисване на краищата. Нали беше модерно? Обаче 1 пр ме прави, тя никога не беше боядисвала и... станах с 1/2 дължина кестенява и 1/2 тъмен махагон.

# 38
  • Мнения: 4 447
Не си спомням да съм имала такива.
Ако нещо не направя както трябва
следвам максимата: "От дефекта
към ефекта"  Flutter

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Момичета развеселихте ме. Laughing
Аз имам бая несполучливи експерименти. Sick

# 40
  • Мнения: 5 173
Аз имам бая несполучливи експерименти. Sick
разказвай де, стига се спотайва Naughty

# 41
  • Мнения: 4 292
Веднъж я обезцветих в домашни условия.  Embarassed Ама беше доста отдавна, бях мъничка и глупава, простено ми е.  Mr. Green

П.П. В следствие на това, разбрах, че тъмното не ми ходи никак. Та, от тогава не си правя подобни експерименти.

# 42
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами чак някакви много големи експерименти не съм имала. Само веднъж като ученичка се бях направила лилава с фуксин, и след това реших че ще си правя кичури с кислородна вода. Няма да ви казвам на какво приличах.

# 43
  • Мнения: 5 173
Kakwo е фуксин?

# 44
  • Мнения: 6 441
И аз имах един несполучлив бретон  Crazy Това с фибичката ми е мн познато  Laughing

# 45
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894

Продава се в аптеките, едно лилаво / май не е точно лекарство /. Алекс като имаше обрив като бебе, една лекарка ни препоръча да мажам пъпките с фуксин. Но прави хубав лилав цвят на косата, аз го мешах с червена къна  Crazy

# 46
  • Мнения: 3 611
Не са много вьобЩе експериментите с косата ми, но имаШе един период, в който бях и Червена, и руса, и катранено Черна сьс син отеньк...
За да ме хване боята, стоях 2 Часа и е цяло Чудо, Че после не опада  Crazy
Затова пьк се радвах на Черна коса по- малко от месец - просто цялостно се иzми  Shocked

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Сещам се и аз за две случки.

Първата, когато се боядисвах от няколко години Тициан блонд, което е рижо. По едно време реших, че искам да си възстановя естествения цвят на косата, и кой идиот ме посъветва да се намажа с Блондор, за да ми паднела боята....Ходех фосфоресцираща до следващото боядисване.

После друг случай, махнала съм рижото чрез драстично подстригване от коса до кръста до канадска ливада. Косата ми израства в естествения си цвят. Решавам да я направя с един нюанс по-тъмна, като за целта си купувам някаква, отново препоръчана къна, която щяла леко да ме потъмни. Резултат - тъмно синя коса.

От тогава до днес - само безамонячна боя, да съм рахат!

# 48
  • Мнения: 4 447

Лекарство за уши.
Всички сме си правили
експерименти с него  Joy

Даже и с Гранофорин  Crazy

# 49
  • Мнения: 1 289
Едно лято след ходенето на морето,реших да отида на фризьор и да ми подрежат връхчетата на косата( която беше дълга до средата на раменете ми) и да ме боядисат(аз съм кестенява и исках да стане тъмнокестенява)....Отивам аз,сядам на стола и фризьорката ме почва слага боята и след около 10 мин. аз усещам,че нещо ми щипе....абе не е наред нещо.Казвам и,а тя "Ааа,нищо ти няма.."  Shocked
Абе викам "Как така нищо ми няма?! Аз виждам,че косата ми вместо да потъмнява се изсветлява"  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Тя ми била сложила блондор!!! Защото смятала(тя смятала),че щяло да ми отива русо !!!
ПАДНАХ!
 След измиването приличах на ......Не мога да го опиша на какво приличах! Косата ми като слама с рижав отенък и с моите черни вежди....Абе просто трепач!
Щях да я удуша! После ме пребоядиса с тъмна боя,ама ми се прецака косата и от салона излязох с къса коса.Защото се наложи да ми отреже косата.  ooooh! ooooh! ooooh!
И така влязох с дълга(само за подрязване) и излязох с къса подстрижка....
ТРУДНО го преживях....

Не мога да повярвам чак - тя смятала, че ще ти отива и ти го прави без да те пита - леле ooooh!

Добре, че чак на такава не съм попадала! Даже последния път бях при една, от която съм изключително доволна и мисля пак там да си ходя. Резна точно колкото й казах. А повечето фризьорки обичат да клъцкат #Crazy

...
От тогава до днес - само безамонячна боя, да съм рахат!

Аз безамонячната боя наскоро я преокрих (така да се каже) и възнамерявам да ползвам такава докато почна да побелявам видимо.

# 50
  • Мнения: 13 623
 smile3556
е някои фризьори са за бой!!! Как може да направи това по собствена преценка!!! Ужас

# 51
  • Мнения: 1 289
Ама сигурно е искала и пари накрая #Crazy newsm78

# 52
  • Мнения: 4 447
Има много нагли фризьорки.
И на мен ми се е случвало.

Като видят дълга коса и умрат
на завист....  ooooh! ooooh!

# 53
  • Мнения: 5 001
Нищо не и платих естествено....Направих такъв луд скандал(а хич не съм такъв човек иначе  ooooh! ),че хич не си и помисли да ми иска пари....
Далтонистка такава!  #Cussing out

# 54
  • София
  • Мнения: 4 749
Има много нагли фризьорки.
И на мен ми се е случвало.

Като видят дълга коса и умрат
на завист....  ooooh! ooooh!

Много съм съгласна с това. Като видят дълга и гъста коса голямо "развихряне" пада.

# 55
  • Мнения: 4 447
Има много нагли фризьорки.
И на мен ми се е случвало.

Като видят дълга коса и умрат
на завист....  ooooh! ooooh!

Много съм съгласна с това. Като видят дълга и гъста коса голямо "развихряне" пада.

Че и се сърдят после, като им кажеш,
че не стават за фризьорки.

Един единствен фризьор до сега е
разбирал смисъла на: "само връхчетата".

Игра си час и половина с дългата ми коса.
В крайна сметка косата ми беше намалена
само с около 5см.

# 56
  • Мнения: 189
Нищо не и платих естествено....Направих такъв луд скандал(а хич не съм такъв човек иначе  ooooh! ),че хич не си и помисли да ми иска пари....
Далтонистка такава!  #Cussing out


Да не стане темата за оплакване от фризьорите, ама с моЙта 'убавица водих разговори и преговори една седмица, преди да отида за изсветляването, снимки й показвах, "ще стане ли?", "Е, как не, ще стане". Два, повтарям два, часа с Блондор, след това само матира кичурите. Хвърлих й парите и излязох от салона, защото щях да я лежа за човек.

Извинете за спама.

# 57
  • Мнения: 8 999
Единствената ми изцепка е в гимназията - реших, че ми е омръзнала дългата коса /а и по това време не можеше да си развяваш гривата на воля, трябваше или да е вързана, или сплетена/ и отидох в кварталната соц берберница и една соц-леля /уж фризьорка, но може да е била просто проявила се краварка-доячка и да са я наградили със софийско жителство и ново поприще в живота/ така ме накълца и подостри, че ме беше срам да се явя в училище на другия ден. Майка ми щеше да припадне като ме видя, а съучениците ми ме спукаха от кудош. А пък шапка не ми отива, затова си изтърпях няколко месеца с неясна форма на главата и се заклех повече никога да не се подстригвам късо.

# 58
  • Мнения: 1 081
 Joy   Joy   Joy

То докато не се опариш, никога не знаеш какво те очаква   Tired

# 59
  • Мнения: 3 312
 Rolling Eyes  най-несполучливият ми експеримент с коста ми е да си я  изправя със сешоар - сама  ooooh!  от къдава става чуплива и сплескана  #Crazy  ужас , ама продалжавам да го правя ........  може и да ми се получи някога  Crossing Arms

# 60
  • Мнения: 4 733
И аз така се самообучавах Simple Smile Трябва ти хубава четка и силен сешоар, ако е немощен няма шанс да я опънеш добре.

# 61
  • Мнения: 1 505
Аз като ученичка отидох на фризьор и си направих руси кичури,но след това видях една моя приятелка,която се беше накъдрила и и стоеше много готино и реших,че искам и аз да се накъдря.И на следващия ден отидох при същата фризьорка и и казах,тя ме умоляваше да не се къдря,но аз и казвах,че ще си е за моя сметка и ме накъдри накрая.Е такова нещо не сте виждали,падаxа цели кичури коса,а и бях като разплетена домаджана в главата.

# 62
  • Мнения: 189
О, като каза baibibi соц и задължителното прибиране на косите, се сетих още нещо.

Майка ми не слави с умение да борави с коси и винаги ми правеше плитките и опашките криви. Аз пък много се дразнех и ги развалях, докато не се получи идеално гладко. Веднъж, след 15-тия опит за хубава опашка, установявам, че съм пропуснала един кичур точно отгоре на главата. Вече закъснявах за училище и ми идва гениалната идея да го отрежа. Даже и не спрях да се замисля. Храс! Резултат: щръкнал точно нагоре кичур, който нито можеш да скриеш, нито да пригладиш, нито фиба, щото, нали, ама точно отгоре на главата.
Бая гадно ми беше, докато израсте поне малко. Хващах сръбските новини с лекота.

# 63
  • Мнения: 4 733
Хващах сръбските новини с лекота.
Ох, ще ме умориш  Joy

# 64
  • Мнения: 2 388
И аз така се самообучавах Simple Smile Трябва ти хубава четка и силен сешоар, ако е немощен няма шанс да я опънеш добре.
Peace Да, например 1800 W. Обаче пък "изпича" косата и си е страшничко. Sad

# 65
  • Мнения: 4 733
Задължително сешоара трябва да има човка. Плъзгаш то бързо по косата въртейки четката, като струята е по посока дължината на косата и никога не задържай на едно място. Ако го правиш така никога няма да ти замирише на опърлена коса.

# 66
  • Мнения: 3 268
Когато в началото на 90-те години беше на мода накъдрената коса аз си я къдрех.Не ситно обаче,а на по-едри ролки и ми стоеше много естествено.Правех се при Капанов,тогава салонът му беше на Витошка,а аз работех на близо и винаги бях много доволна.Веднъж обаче отидох да се накъдря в салона на тогавашната любовница на Трайчо Манекена/той от тогава им подарява салони на любовниците си/ и за малко да изгубя косата си.Така ми я изгориха с къдрина,който явно е бил от най-долнопробния,че ми тлябваше половин година да изглеждам човешки.Май по-голям гаф от този не съм имала с косата си.

# 67
  • Мнения: 3 312
Kasidy   Hug  bouquet
 palavata_monahinq  Hug  bouquet 

# 68
  • Мнения: 288
Сещам се засега за 3.

Първия е, когато се мъчех да се изруся, понеже бях боядисана в черно. Взех 2 супри и 2 бои за русо. Нанесох суприте една след друга и ги държах по час на главата си. Като се измих от последната, косата ми беше станала като фини конци  и се късаше като я дръпнеш съвсем лекичко. Изживях голям ужас като видях това. Помислих, че ще остана буквално без коса и започнах да й слагам балсами. Възстанови се много бързо, чак не можех да повярвам.

Втория е, когато исках да ме подстрижат. Не знам, дали беше на Л'ореал прическата.. не ги разбирам чак до там.. но исках да ми скосят косата... на етажи и да се сливат етажите, а ме направиха само на етажи, без да се сливат и като се изсуших, косата ми бухна като на булонка, че и беше до раменете. Ей, като се ядосах, държах я цял месец все вързана на опашка. Толкова беше зле и ме беше срам... Ужас! Останах потресена от тази некадърница, при която бях.

Третото е, когато пак пробвах да се изруся, да не чакам естествената коса да ми порасне, че ме дразнеше - черно и светло. Този път, косата ми не стана зле като предния път, но стана като губер. После пак я боядисах и стана светло рижава, а в корените бяло русо.

М, това е, което се сещам за момента. Иначе съм я пръскала и със спрей, тъмно син, но не беше за коса хахах... Стана изключително добре за учудване на всички, че и ми ходело. Беше за една Нова Година..

# 69
  • Мнения: 7 263
Малко след като родих големия си син започна да ми пада яко косата и реших да я скъся.
Изобщо не си представям с кой акъл пожелах да ме скъсят на черта.
Косата ми е къдрава и гъста и заприличах на китайска пагода  Twisted Evil
Сина ми се разрева като ме видя  Rolling Eyes

А сега се сетих и повода да се запозная с дългогодишната ми фризьорка - три седмици преди сватбата си отидох да ми правят кичури - избягах с писъци от салона, в който бях след като два кичура от коса доста под раменете останаха в ръцете на една некадърница.
Тогава моя приятелка ми препоръча сегашната ми фризьорка и не я сменям за нищо на света!

# 70
# 71
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Моите опити неуспешни винаги са свързани с това да бъда руса и винаги след това завършват отново с тъмна боя.  Joy Joy

# 72
  • София
  • Мнения: 232
ето и моя експеримент:
голямата ми мечта беше да имам огнено червена коса.бях пробвала какви ли не бои, но все не ставаше перфектно.видях в магазина един български продукт на ЕВТЕРПА. на картинката изглеждаше супер! взимам аз и викам сестрата да ме боядиса. Намаза ме каката и почнах да си чакам,около 10-15 мин. от любопитство обаче реших да проверя какво става.Имаше ужасен цвят и веднага влязох в банята да се мия.След като се изсуших картинката бе следната- в корените бях в бебешко розово, а в краищата- оранжево!!
една седмица ходих с кърпа на главата и след товая боядисах в тъмно червено

# 73
  • Мнения: 288
Моите опити неуспешни винаги са свързани с това да бъда руса и винаги след това завършват отново с тъмна боя.  Joy Joy

То и аз...  Laughing А, най-тъпото е, че по природа съм си с леко русолява коса, хамелеонска /кестеняво (зимата)-русоляво (лятото)/ - пародия!  Rolling Eyes Crazy

# 74
  • Мнения: 2 229
В 7 клас една ме подстрига суууупер късо, над ушите, изглеждах ужасно. Sick Всички ми се смяха в училище, не помня колко време я чаках да порасне, но ми се стори цял век! Оттогава за къса коса не искам и да чуя!

С цветове не съм имала гафове, защото никога не съм се боядисвала, но от край време ми е мерак да се направя лилава с едни оцветители на Палете. Crazy Ако се престраша, може да се разпиша в темата пак! Joy

# 75
  • Мнения: 1 318
В училище реших да си направя бретон и с една приятелка - директно у нас, ножицата на майка ми и щрак - точно на два пъти се сдобих с някакво подобие на бретон (4-5 см). А косата ми е доста чуплива и познайте това как стоеше... нямаше фиба на света, която да ме спаси от позора.
Друг експеримент - исках много да бъда с черна коса (по рождение съм русолява). И самосиндикално се намацах... като се измих, изтръпнах - беше станала черна най-отгоре, а към тила се виждаха светлите коси... Наложи се повторно боядисване, впоследствие реших, че съм си добре с естествения цвят и не съм се боядисвала отдавна.

# 76
  • Мнения: 7 263

Смей се смей се - сега се сетих и като тинейджърка как се отъждествих с морков - това пък каква мъка беше.
Косата на сестра ми е коренно различна от моята - мека, черна, права. Та тя си забъркала къна да се маже и аз като жабата дето видяла да подковават вола се подреждам за мазане.
Нацапотваме се и двете и след два часа - тя има най-прекрасния рубинено кестеняв цвят, а аз съм рижа като Пипи Дългото Чорапче!!!!
Такъв шок не съм преживявала никогъш в живота си - оттогава най-много кичури.... нищо друго....

# 77
  • Мнения: 2 388
Честно Lennyh , като прочетох за "китайска-та пагода" се смях с глас сама вкъщи пред компютъра. Joy

# 78
  • Мнения: 1 165
Червен цвят на косата-въобще не ми отива. И трайно къдрене преди две години, след куп боядисвания преди това Sick

# 79
  • София
  • Мнения: 965
А повечето фризьорки обичат да клъцкат #Crazy

Обичат да  #Cussing out
моята ме подстригва и по едно време аз и казвам - стига толкова
и тя - аз като видя дълга коса и се отнасям да режа  ooooh! аз за какво я пускам  Sick
иначе нямам много несполучливи опити с косата - гледам да я пазя  Peace

# 80
  • Мнения: 138
Правил съм доста експерименти с косата си , макар да съм мъж.От какви ли не прически( едната, за която дълго време ме драчиха, че съм садил картофи по главата си)до смяна на цветове и нюанси ..По едно време преди около 7-8   години бях с червеникава въздълга коса.. с тук-таме изрусени кичури..

# 81
  • Мнения: 1 418
Косата ми е много къдрава.Подготвях се за една сватба,и
отидох при една колежка да ме боядиса-сива.Сложи ми тя
боята,и аз докато чаках,си харесах една прическа.
Попитах я може ли да ми я направи,тя отговори положително.
Изми ме,подстрига ме и като се изсуших приличах на бабичка
след студено къдрене.Добре,че беше по-дълга,та успях да я
прибера.Незнам иначе как щях да ходя...

# 82
  • Мнения: 2 448
С такъв уникален експеримент не знам дали ще има друг да се "похвали".  Mr. Green
Бях на 16-17 години и една приятелка ми вика, знаеш ли има един стар фризьор прави топло къдрене, голяма работа. Отивам аз във въпросното ателие и що да видя, дядка ама дядка, сигурно беше над 70 годишен, може би е бил фризьора на баба ми.  hahaha Да, обаче така или иначе ме досрамя да си тръгна/нещо което сега не може да се случи  Wink/ и реших да се къдря. Сложи ми ролките на главата, уви ги с нещо като фолио и на всяка ролка защипа по една голяма метална нагорещена щипка. В този миг вече бях прежалила косата си.  #2gunfire
Обаче за моя голяма радост резултата не беше толкова плачевен, в смисъл естествено стоеше къдренето, но изтрая само около месец, а тази процедура хич не се оказа по щадяща от студеното къдрене.  Confused Не бих повторила за нищо на света, но поне мога да се "похваля", че съм изпробвала архаичен метод на къдрене върху собствената си коса.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт