драмата на една съсипана майка

  • 2 004
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
по съвет на  1мама,с болка поствам линк от темата,която съм пуснала.Ще съм благодарна да получа най-вече приятелството на бг-мамите. Cry
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291724.0

# 1
  • Мнения: 6 441
Мила моя,имаш моята подкрепа.Искрено вярвам,че всичко това след време ще ти се струва лош кошмар.Най-вече след като се появи твоето бебенце  Hug Пиши от какво освен от приятелство имаш нужда-насреща съм да помогна с каквото мога. Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Моето лично мнение е че майката надали ще има толкова нужда от бебешки дрешки, все пак живот и здраве бебчето ще е лятно, по скоро си мисля че дрешки за голямото дете ще санеобходими /затова пак те моля дай размери/ и за бебчето 6-9 месеца, че по дълго се носят, но нека тя да пише наистина от какво има нужда защото да я затрупаме с дрехи, които ще се чуди къде да държи надали е умесно. Аз не разбрах само под наем ли живееш и и ако да - как се плаща наема?

# 3
  • Мнения: 172
за жалост не съм от варна и живея на квартира.200 лв наем за 15 кв.м стая Shocked
за този месец е платен наемът,но занапред...........не знам.наистина не знам.баткото е на 4 год и е малко клечо.слабичък е от терапиите.висок е 102 см и е 15-16 кг.само да ,ще понапълнее,надявам се.благодаря ви момичета.от сърце

# 4
  • Мнения: 908
Здравей.
Не мога да прочета цялата тема, прочетох отгоре отгоре... Много силна майчица си  Hug и съм сигурна, че ще се справиш с всичко. Напиши от какво най-много имаш нужда и в най-скоро време  Hug В другата тема видях, че си писала, че си получила колетчета за бебошката. Ще се запиша да следя и там  Peace Аз също съм от Варна, дори сме една зодия  Laughing Така че от каквото имаш нужда, не се притеснявай да пишеш  Hug

# 5
  • Мнения: 2 471
Ще следа темата и ще се включа с каквото мога

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 325
Привет, майче! Искрено ти се възхищавам за силата и куража, но незнам как това би могло да ти помогне...
Много малко време ми остава да чета, затова те моля да напишеш от какво още имаш нужда - количка, дрешки, играчки, шишета и т.н... Ще видя с какво мога да помогна и аз...

# 7
  • космополитно
  • Мнения: 941

Първо попаднах случайно на първата ти тема (напоследък намирам време само колкото да проследя темите от заглавната страница); после открих тази, докато очертавах пътека за теб! Първата успях да прочета забързано само до втора страница и е възможно наосоките ми да дублират някого! Дано в тях откриеш и нещо рационално!?

Моментната ситуация около теб изглежда доволно комплицирана! Но няма безизходни ситуации: светът е голям и отвсякъде дебне избавление!:-) Трудността произтича от невъзможността, когато сме в криза да видим алтернативите и решенията по казуса!...
Като човек с психологично образование знаеш, че в кризисна ситуация е важно човек да вентилира емоциите си през говоренето и да започне да се структурира чрез разфасоване  на проблема на малки стъпки, които да се подреждат по приоритети в план за действие! Опитай се да очертаеш примерен такъв за себе си! В желанието ми да съм ти в помощ ти предлагам няколко приоритетни паралелни стъпки:

1.   основен фокус и действия към лечението на голямото ти дете, което е в не по-малка кризисна ситуация (изпитанията във връзка с нелека диагноза)- друг въпрос е симптом на какво се явява тя!?; двойна, та и тройна загуба: на здраве; на родителска фигура (за втори път в краткия му живот)…;
2.   
3.    Износваш бременността си и раждаш, като активираш и ползваш помощта на всички ресурси около себе си (приятелски, роднински, колегиални и др. - настоящи и бивши)!;
   
4.   Свържи се с движение на българските майки! Не съм искала съдействие от тях, но имам наблюдения, че са много самоотвержени и бойни майчета, които помагат в нужда на социално слаби родители и болни дечица! Ориентирай се за тях на (вероятно не посочвам най-точния линк):
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

5.   Гледам, че има дружество на майчета и във Варна!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=261531.0

Ха! Докато ти вадя линкове, виждам, че си задала темата си на почти същите честоти, та едва ли ти откривам Америка! Но в случай, че не си забелязала тези възможности оставам нещата некоригирани!

6.   Свържи се с “Една жена”- тя измина абсолютно твоя път и се справи с много тежки мисли и отхвърли много тежки и нелеки свои “избори”, които човек прави, когато се усеща притиснат до стената!

Профилът й виж на:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=42550

7.   На последващ етап или още сега ако искаш намини към форума осиновители и осиновени! Може би ще откриеш полезни неща за страдащото си детенце!?
Винаги можеш да разчиташ на мен, ако мога да ти бъда полезна с подкрепа в емоционален аспект!...

Въпреки, че сега си заклещена като, че в улица без изход, ще се убедиш, че има много изходи и един ден това преживяване ще бъде като лош спомен далеч зад гърба ти(Ви)!
Пожелавам ти много кураж, здраве и успехи в начинанията ти! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт