ЮЛСКИ БЕБОЦИ 2008 (тема 50)

  • 13 207
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 371
Малкия е на градина днес и аз реших да изчистя едно хубаво и основно, прахосмуча матраци, ъгли и миши дупки, но честно да ви кажа се задъхвам от едно килимче Shocked На нищо не прилича мойто.
Дани бонбона, много ти е хубава количката, със здраве да си я ползвате.
Веси, верно е скъпичко това лекарство, 30 лв., дано поне си свърши работата. И е едно гадно оранжевоооо Mr. Green

Дуци, ся вече ме хвърли в небрано лозе! #Crazy newsm78 Кои са тия "необходими" неща без големите покупки и дрехите?
Аз го бях пускала моя списък, ще го напиша пак:
К-кт за изписване - ? лв.
Козметика - 20 лв.
Плот за преповиване - 30 лв.
Аспоратор за нослето - 6 лв.
Нокторезачка за бебета Титания - 3 лв.
Термометър - 7 лв.
Термометър вече имам, к-кта не знам дали го имам, ще реша по-натам Mr. Green

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 250
Добро утро и от мен. Аз само да се запиша и отивам да ви чета Simple Smile

# 17
  • Мнения: 152
Добро утро!  Simple Smile
Сакси, мерси за темичката!  Hug
Кетито, наистина ти е малко и сладурско тумбачето, но то не е критерий за големината на бебо!  Hug
Алиса13, мисля, че формата на коремчето няма нищо общо с пола на бебето и това са бабини деветини! Всичко си е до структура на жената и поредност на бременността. Всяка следваща се носи по- ниско, защото малко или много матката е претътпяла промени от първата бременност. В крайна сметка ще си ги видим какъв им е пола като се родят, важното е да са здравички!  Heart Eyes
За имената, уж имахме намислени , обаче и аз си мисля, че като ги видя, тогава ще преценя какво име ще им подхожда.  Party Е, те новородените още не приличат на себе си, ама все пак...  hahaha

# 18
  • Мнения: 223
Добро утро и честита тема Simple Smile

Моите покупки се свеждат само до дрешки, друго нищо си нямаме още. Според мен е въпрос на 1 ден покупки всичко да се набави, не е кой знае каква философия при всички еднотипни списъци, които имаме всички тук Simple Smile. Само трябва да се освободи личния ми шoфьор за по-едрите неща, че с това работно време и тези отработвания в събота, няма кога...

За имената и аз вярвам, че името определя съдбата, но разчитам на инстинкта си и на личното ми усещане за нещата, отколкото на нумерологични сайтове, които се намират в нета. Ако на мен ми допада името и е в хармония с вътрешното ми усещане, значи е точното и най-удачното за моето бебе. Защото всеки от нас има своите инстинкти, които ни подсказват кое е най-доброто. А ако бих правила подобни изчисления, то би било от любопитство и за убиване на време.

Patishonka, това, че имаш подобни усещания за имената е много хубаво, защото те ще те наведат до правилния избор Simple Smile Вътре в теб най-добре си знаеш коя от двете асоциации ти е по-близка. И затова ако се вслушаш в тихото гласче, то ще ти подскаже точният отговор и това ще бъде най-доброто име за твоето бебе и ще му даде най-добрата съдба за него, сигурна съм Simple Smile

Ех, че хубаво време се е случило... Стискайте палци, днес сме на последната ФМ. Дано всичко е наред  Praynig

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 10:01 от Pea®ly

# 19
  • Варна
  • Мнения: 289
Добро ви утро ..
Днес пак супер време, а кака ви спа до 9.30, ама от тази супа дето я сърбах вчера колко пъти посещавах тоалетната през ноща ... Rolling Eyes както и да е наспах се...
така, ако някой от варна иска да го водя по обед на кафе да свирка иначе ще отида да се постригвам  Crossing Arms, че имам нужда и без това  Crazy Чакам желаещи  Twisted Evil Grinning

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 10:08 от Vessi_to

# 20
  • Мнения: 1 584
Добо утро и от мен,

Пърли, чакаме новини Hug

Патишонка, ние не сме измислили име. Таткото има един вариант, аз - нито един Wink Преди решихме след като се роди - но все пак се бяхме спрели на две имена и се колебаехме между тях..Сега нищо..

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 096
И аз да се изкажа по съдбовните въпроси, аз съм доста суеверна и вярвам, че всяко нещо определя съдбата ни, няма случайни неща. Името според мен определя характера, също така предизвиканото раждане, било то секцио или нормално, в моя случай /термина ми е на 26.07./4-5 дни по-рано сменят не само датата, но и зодията на детето. И ако то трябва да се роди лъвче, а аз предизвикам раждане по-рано... newsm78
От друга страна, връщайки се на теорията, че няма случайни неща, може би е трябвало да предизвикам раждане по-рано, за да се роди Раче.

А, сега търси истината....

# 22
  • Мнения: 2 070
Пърли, четох те някъде назад, че всеки ден дезинфеккцираш с белина. Да знаеш, че тя е по-опасна за малко дете /особено пълзящо и прохождащо, а и като цяло малко дете/ от това да пипне нещо котешко или кучешко и то при животно, на което му се дават лекарства.
Белината и вс хлорни препарати предизвикват алергии, асма, предразполагат към по-чести бронхити. Ако не смениш препарата поне гледай да проветряваш /ако имате прозорче/ и детето да не е там поне за час-два, докато изветрее...

# 23
  • Мнения: 2 070
Упс, два пъти постнах

# 24
  • Мнения: 4 371
В "Часът на мама" дават Ани и Юксел в момента Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Добро утро и от мен!
Alisa_13, за третата сливица, ако наистина пречи на ежедневието на детето, и ако махането й е препоръчително /според повече от 2-ма лекари/, може би е по-добре да я оперирате. Моето хлапе има подобен проблем, но ми казаха, че преди 4-год възраст сливицата не се маха, защото ще израсте отново. Надявам се да не стигаме до това, както и вие.  Hug 
За формата на корема и носенето на бебето, мисля че не са определящи за пола - и преди и сега корема ми е почти еднакъв като форма, но сега чакам момиченце. Simple Smile
Имена ми се въртят две -три из главата, все женски, дано няма изненада.
Дрешки все още не съм купила, никакви. А-ха да се засиля да взема някое сладурско бодинце, и се усещам, че още нямаме шапка.  ooooh!. Кошарка мисля да взема разтегателна /платняна/. Колички засега само оглеждам.
Някой пита за това, къде ще спи баткото/каката като дойде бебчо - по принцип всички ще сме "скътани" в една стая, две кошари и една малка спалня разположени на 9-10кв.м. Но предполагам първите месец-два Коси и баща му ще спят в другата стая.
Варненки, супер срещички си правите, като приключа с работата ще се присъединя към редиците ви.
Toni_baraboni, с теб се познаваме по служебна линия от преди. Ще се радвам да се видим скоро.
Хубав ден на всички!  Wink

# 26
  • Мнения: 223
Пърли, четох те някъде назад, че всеки ден дезинфеккцираш с белина. Да знаеш, че тя е по-опасна за малко дете /особено пълзящо и прохождащо, а и като цяло малко дете/ от това да пипне нещо котешко или кучешко и то при животно, на което му се дават лекарства.
Белината и вс хлорни препарати предизвикват алергии, асма, предразполагат към по-чести бронхити. Ако не смениш препарата поне гледай да проветряваш /ако имате прозорче/ и детето да не е там поне за час-два, докато изветрее...

Да, знам. Котката няма да бъде при нас когато бебето се роди и така няма да има ежедневно миене с белина...


А, сега търси истината....

Истината е, че всичко се случва както си трябва. Повече вярвай в късмета, суеверията не правят нищо друго освен изкуствено да спират хората да живеят живота си без притеснения  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 58
Не вярвям, че името предопределя съдбата на човек, то всички Ивановци трябва да са с еднакви съдби. Виж за огромното значение на детството върху по нататъшния живот съм абсолютно съгласна.
Аз още со ослушвам какво ми с еправи. Сутрин нещо не ми е най активното време.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Танита, има и теория, която казва, че ако кръстиш детето с името на дядо му например, то тогава то взема неговия късмет. В тази връзка всички Ивановци имат различни съдби, но все пак името определя точно неговата съдба  Laughing

Dolly, пиши на лични откъде се познаваме, че ми стана интересно. Grinning

# 29
  • Варна
  • Мнения: 441
Сакси,   bouquet.
Аз днес ще пазарувам  Laughing. Разни неща за гнезденцето, сигурно и креватче и скрин.
Донка, ще се радваме на снимки на покупките.
Данибон, честита количка   bouquet.
Нашето бебе вече си има име. Аз вярвам, че ще му носи къмет и ще е един щастлив човек. Нашите мисли определят съдбата.
Тони, много ми харесва втората ти линийката. 13 дни много романтично  Heart Eyes.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 10:49 от inka 26

Общи условия

Активация на акаунт